Z SMS-em sił starczyło tylko w pierwszej połowie

W środę 21 lutego 2024 roku o godzinie 19.00 na Małej Arenie Hali Widowiskowo-Sportowej URANIA przy ul. Piłsudskiego 44 w Olsztynie, podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego w zaległym meczu 13 kolejki I rundy rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi grupy A zmierzyli się z zespołem SMS ZPRP Kwidzyn.

Mecz celnym rzutem rozpoczęli goście, jednak do 7 minuty mecz toczył się bramka za bramkę. Wtedy to SMS odskoczył na 2 trafienia, jednak dzięki dobrej grze w obronie i skutecznym rzutom Jakuba Ostrówki i Karola Domagalskiego Olsztynianie szybko wyrównali. Mecz był bardzo dynamiczny, a zespoły co chwila popisywały się ładnymi akcjami. Więcej szczęścia mieli jednak goście, którzy w 25 minucie spotkania prowadzili 8:13. Olsztynianie do tego czasu 3 razy obili poprzeczkę i 2 razy słupek, jednak nie składali broni i niesieni żywiołowym dopingiem kibiców w 29 minucie przegrywali już tylko 12:14. Duża w tym zasługa skutecznej gry w obronie oraz udanych interwencji w bramce Oliwiera Kiełbowskiego. Z kolei w tym czasie kontry w ataku skutecznie kończył Karol Domagalski. Na przerwę zespoły udawały się przy prowadzeniu SMS-u 13:16.

W przerwie meczu tak jak w poprzednich spotkaniach przeprowadzono konkurs z nagrodami dla widzów.

Po zmianie stron Szczypiorniak złapał kontakt na 15:17, ale niestety karę dwóch minut złapał Karol Domagalski, a następnie Damian Waśkiewicz. Goście skrzętnie wykorzystali nadarzającą się sytuację i dorzucili 7 bramek z rzędu. Olsztynianie starali się walczyć do końca, jednak kiedy w końcówce meczu poszli na wymianę ciosów, zaczęli tracić piłki w ataku, a goście skutecznie wykańczali kontry i ostatecznie wygrali 23:35.

Po spotkaniu wybrano zawodnika meczu, a nagrodę ufundowaną przez Szkołą Języków Obcych British School otrzymał Piotr Lewczyk z SMS ZPRP Kwidzyn.

Bardzo dziękujemy licznie przybyłym kibicom, którzy żywiołowo dopingowali Nas przez całe spotkanie, pomimo rozgrywania meczu w środku tygodnia.

Dziękujemy również Piekarni i Cukierni CYMES za przepyszny poczęstunek dla obu zespołów oraz sędziów spotkania.

KS Szczypiorniak Olsztyn – SMS ZPRP Kwidzyn 23:35 (13:16)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:
Oliwier KIEŁBOWSKI – Jan KAMIŃSKI, Jakub BARTCZAK 1, Karol DOMAGALSKI 6, Damian WAŚKIEWICZ 2, Hubert KACZMAREK 2, Eryk KULAS, Krystian STRĄCZEK 4, Brajan SZMIDT 1, Sebastian GRABOWSKI 2, Wojciech WICINEK, Jakub OSTRÓWKA 5.

Kary: 4 min (Domagalski, Waśkiewicz)

Rzuty karne: 1/3 (Waśkiewicz 0/1, Ostrówka 1/1, Kamiński 0/1)

Widzów: 60 osób

Sędziowali: Marcin CZAPLICKI (Ciechanów) i Bartosz SANDURSKI (Płock)

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, nasz zespół postawił mocne warunki w obronie i skutecznie wykorzystywaliśmy akcje w ataku. W drugiej połowie kontynuowaliśmy grę lecz koło 45 minuty wkradły się stare nawyki, które nas prześladują od początku sezonu przez co goście odskoczyli na dziesięciobramkową przewagą. Próbowaliśmy jeszcze zmniejszyć stratę w tym spotkaniu, lecz zabrakło nam trochę dokładności. Chciałbym pogratulować zespołowi za pokazanie pazura i podziękować za walkę do samego końca.”

Skrzydłowy Karol Domagalski: „W dzisiejszym meczu dobrze pokazaliśmy się w pierwszej połowie. Niestety nie można tego powiedzieć o drugiej części gry, gdzie tracimy koncentrację i zawodnicy z Kwidzyna odskakują od nas i gra toczy się tak już do końca spotkania.”