Porażka po walce

W sobotę 9 marca 2024 roku o godzinie 18.00 na Małej Arenie Hali Widowiskowo-Sportowej URANIA przy ul. Piłsudskiego 44 w Olsztynie, podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz 18 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi grupy A w którym zmierzyli się z zespołem MKS BODEGA Grudziądz.

Początek spotkania to szybkie prowadzenie gości 0:2, jednak niesieni dopingiem gospodarze szybko odrobili straty i już 6 minucie spotkania po celnym rzucie Krystiana Strączka prowadzili 3:2. Do 16 minuty spotkania mecz toczył się bramka za bramkę. W ataku gospodarzy prym wiódł kapitan Jakub Ostrówka, który raz za razem trafiał do bramki rywali. Doświadczeni goście kilkubramkową przewagę wypracowali w chwili, kiedy to kapitan Szczypiorniaka otrzymał karę dwuminutowego wykluczenia. Do przerwy goście prowadzili 10:16.

W przerwie meczu Pan Konstanty Targoński Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej wręczył srebrne medale zawodnikom MPEC Szczypiorniak Olsztyn za zajęcie II miejsca w rozgrywkach Warmińsko-Mazurskiej Ligi Juniorów Młodszych

Przeprowadzono również konkurs wiedzy o Klubie z nagrodami dla widzów.

Po zmianie stron Dominik Ziejewski otrzymał kolejną karę 2 minut, co skrzętnie wykorzystał MKS. Od tego momentu mecz toczył się bramka za bramkę, a gospodarzom trochę brakowało szczęścia, jak przy rzucie karnym obronionym przez Adriana Stachyrę, kiedy to piłkę zebrali goście. Ostatnie 5 minut meczu to walka o każdą piłkę, zarówno w obronie jak i w ataku, czego znakomitym przykładem jest przechwyt i wspaniała bramka Brajana Szmidta w ostatniej sekundzie spotkania. Grudziądz zwyciężył 21:33, jednak wynik może do końca nie odzwierciedla całego przebiegu spotkania. Cieszy fakt, że pomimo samych porażek Olsztynianie nie spuszczają głowy i walczyli do samego końca.

Po spotkaniu wybrano zawodnika meczu, a nagrodę ufundowaną przez Szkołą Języków Obcych British School otrzymał Nikodem ROZWADOWSKI z MKS BODEGA Grudziądz.

Bardzo dziękujemy licznie przybyłym kibicom, którzy żywiołowo dopingowali Nas przez całe spotkanie.

Dziękujemy również Piekarni i Cukierni CYMES za przepyszny poczęstunek dla obu zespołów oraz sędziów spotkania.

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS BODEGA Grudziądz 21:33 (10:16)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:
Oliwier KIEŁBOWSKI, Adrian STACHYRA – Jan KAMIŃSKI 1, Kacper GROCH 3, Dominik ZIEJEWSKI 1, Karol DOMAGALSKI 1, Damian WAŚKIEWICZ,  Hubert KACZMAREK 1, Krystian STRĄCZEK 4, Brajan SZMIDT 3, Sebastian GRABOWSKI, Wojciech WICINEK, Jakub OSTRÓWKA 8.

Kary: 12 min (Strączek, Wicinek, Ostrówka, Ziejewski x3)
Czerwona kartka: (Ziejewski – gradacja kar)

Rzuty karne: 4/5 (Ostrówka 3/4, Szmidt 1/1)

Widzów: 135 osób

Sędziowali: Dominik KORDA (Nowy Barkoczyn) i  Marek STRZELCZYK (Gdańsk)

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Mecz z Grudziądzem zaczęliśmy od dobrej gry w obronie oraz spokojnej i konsekwentnej gry w ataku pozycyjnym. Pozwoliło nam to na utrzymanie wyrównanej walki z bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Niestety nie wykorzystane sytuacje pozwoliły przeciwnikowi odskoczyć na większą ilość bramek. Cieszę się że nasz zespół z meczu na mecz pokazuje dobrą zespołową grę i mimo krótkich przestojów potrafili się zmobilizować i walczyć do końca o jak najlepszy wynik. Gratuluję całej drużynie postawy.”

Skrzydłowy Kacper Groch: „Pierwsza połowa była całkiem przyzwoita. W drugiej połowie niewykorzystane sytuacje przy przewadze liczebnej oraz brak skuteczności nie pomógł nam nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikiem.”