Derby ponownie dla Warmii

               W niedzielę 24 marca 2024 roku o godzinie 19.00 na Małej Arenie Hali Widowiskowo-Sportowej URANIA przy ul. Piłsudskiego 44 w Olsztynie, podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz 19 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi grupy A. Było to derbowe spotkanie z zespołem Warmia Energa Olsztyn.

               Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem byli zawodnicy Warmii, ale jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami i choć już na początku Warmia odskoczyła na kila trafień, to dzięki skutecznym wykończeniom akcji przez Karola Domagalskiego i Huberta Kaczmarka w 7 minucie spotkania było tylko 4:5 dla gości. Niestety w 9 minucie karę dwuminutowego wykluczenia otrzymał Dominik Ziejewski i goście odskoczyli na cztery trafienia. Kiedy Szczypiorniak starał się odrobić straty to najpierw w 16 minucie ponownie Dominik Ziejewski, a następnie w 17 minucie Jan Kamiński otrzymali dwuminutowe kary. Szkoda tylko, że w tożsamej sytuacji w 12 minucie spotkanie, kiedy to Jan Kamiński minął zawodnika i był faulowany z tyłu przy rzucie sam na sam z bramkarzem, sędziowie nie zdecydowali się na przyznanie kary gościom. Doświadczeni rywale skrzętnie wykorzystali i powiększyli prowadzenie prowadząc w 19 minucie spotkania 7:12. Młodzi zawodnicy Szczypiorniaka nie składali jednak broni i walczyli do końca. W tym okresie ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Krystian Strączek. W 29 minucie spotkania po celnym rzucie ze skrzydła Kacpra Grocha było 15:19. Niestety błędy w ostatniej minucie pierwszej połowy wykorzystał doświadczony zespół gości i do przerwy było 15:21.

               W przerwie meczu pokaz swoich umiejętności zademonstrowała grupa Soltare Olsztyn Cheerleaders oraz młodzieżowa grupa hip hop Army of Power z Klubu Tańca Sportowego „Power Dance” działającego w Klubie „Agora”. Ponadto maskotka Cymesik częstowała zgromadzonych na hali pysznymi słodkościami przygotowanymi przez Piekarnię i Cukiernię CYMES oraz przeprowadzono

konkurs dla widzów, którzy otrzymali narody.

               Po zmianie stron dzięki trafieniom z drugiej linii Jakuba Ostrówki oraz z „koła” Dominika Ziejewskiego udało się odrobić część strat. Niestety nasz kapitan w 35 minucie otrzymał karę 2 minut i goście ponownie odskoczyli na bezpieczną przewagę. Od tego momentu Warmia już na spokojnie kontrolowała przebieg spotkania, choć Szczypiorniak dzielnie stawiał opór, czy to za sprawą obronionego karnego przez Adriana Stachyrę, czy to za sprawą atomowych rzutów z drugiej linii Jakuba Ostrówki, czy rajdów jeden na jednego Jana Kamińskiego. Ostatecznie Warmia wygrała 29:41.

Mecz z uwagi na udział w rozgrywkach centralnych tj. 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Brodnicy w dniach 22-24 marca br. został rozegrany w niedzielę o dość nietypowej porze. Późna godzina nie zniechęciła jednak kibiców, którzy przez całe spotkanie żywiołowo dopingowali Szczypiorniaka.

               Po spotkaniu tradycyjnie wybrano zawodnika meczu, a nagrodę ufundowaną przez Szkołą Języków Obcych British School otrzymał Jakub Ostrówka – kapitan KS Szczypiorniak Olsztyn. Nagrodę wręczył Przewodniczący Rady MiastaRobert Szewczyk.  

               Bardzo dziękujemy licznie przybyłym kibicom, którzy wspierali Nas przez całe spotkanie. Liczymy na Wasze wsparcie również w najbliższą sobotę, tj. 30 marca br. o godz. 18.00, kiedy to rozegramy bardzo ważne spotkanie z zespołem USAR Kwidzyn. Serdecznie zapraszamy!

               Dziękujemy również Piekarni i Cukierni CYMES za przepyszny poczęstunek dla obu zespołów oraz sędziów spotkania.

KS Szczypiorniak Olsztyn – Warmia Energa Olsztyn 29:41 (15:21)


KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:
Oliwier KIEŁBOWSKI, Adrian STACHYRA – Jan KAMIŃSKI 5, Kacper GROCH 1, Dominik ZIEJEWSKI 3, Karol DOMAGALSKI 4, Hubert KACZMAREK 4, Eryk KULAS, Krystian STRĄCZEK 5, Wojciech WICINEK, Jakub OSTRÓWKA 7.

Kary: 16 min (Groch, Kamiński x2, Ostrówka x2, Ziejewski x3)
Czerwona kartka: (Ziejewski – gradacja kar)

Rzuty karne: 0/0  

Widzów: 290 osób

Sędziowali: Ariel DOBOSZ (Bydgoszcz) i Karol PIERNICKI (Grudziądz)

Po meczu powiedzieli:

Kierownik Sebastian Witczak: „Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy faworytem w tej potyczce, ale wyszliśmy w pełni zmobilizowani i nastawieni o walkę o każdą piłkę. Moim zdaniem w niektórych sytuacjach sędziowie potraktowali Nas zbyt po aptekarsku w przeciwieństwie do drużyny rywali, ale to jest też urok piłki ręcznej. Myślę, że gdyby nie zbyt duża liczba kar, wynik byłby niższy. Gratuluję rywalom zwycięstwa, ale przede wszystkim dziękuję Naszym zawodnikom o walkę i zaangażowanie przez całe spotkanie. Ponadto bardzo, ale to bardzo dziękujemy kibicom, którzy wspierają Nas na dobre i na złe, to dla Was gramy i staramy się i walczymy na parkiecie, raz jeszcze DZIĘKUJEMY!”

Kapitan Jakub Ostrówka: „Ciężkie derby. Myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony mimo, że mecz zakończył się kolejną porażką. Była walka, emocje oraz rywalizacja – definicja tego sportu.”