Wysoko porażka ze Spartą

W sobotę 30 września 2023 roku zawodnicy KS „Szczypiorniak” Olsztyn  rozegrali mecz 3 kolejki w sezonie 2023/2024. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Maciejewskiego był zespół SKF KPR Sparta Oborniki. Już na samym początku jesień dała się we znaki Olsztynianom. Do jednego z dalszych wyjazdów przygotowywali się bowiem zdziesiątkowani z uwagi na przeziębienie kilku zawodników. Nie wszystkim udało się wykurować, do Obornik nie pojechali rozgrywający Hubert Kaczmarek, skrzydłowy Jakub Bartczak i rozgrywający Eryk Kulas, a kapitan Jakub Jurewicz wrócił na mecz po tygodniowym zwolnieniu lekarskim.  

               Mecz był wyrównany tylko przez pierwsze 10 minut. Później gospodarze skrzętnie wykorzystali nadarzające się kontry, by w 15 minucie spotkania prowadzić 13:6. Należy nadmienić, że w tym okresie zawodnicy Szczypiorniaka pięciokrotnie obili słupki i poprzeczkę bramki rywali, co niewątpliwie podcięło im skrzydła. Słaba skuteczność w ataku, duża ilość błędów w podaniach przełożyła się na wysokie prowadzenie gospodarzy do przerwy 20:9.

               Po zmianie stron gospodarze cały czas punktowali Olsztynian. Młodzi zawodnicy Szczypiorniaka szukali niekonwencjonalnych rozwiązań, ale niestety dalej popełniali proste błędy. Dopiero ostatnie 10 minut spotkania Szczypiorniak zagrał skutecznie w ataku i w obronie. Wtedy to  na placu gry zameldował się powracający po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją Jakub Ostrówka. Niestety do tego czasu gospodarze wypracowali sobie taką przewagę, że nie był on w pojedynkę w stanie odwrócić losów spotkania i ostatecznie Sparta wysoko zwyciężyła 46:25.

               Brak wymiarowej hali w Olsztynie od początku okresu przygotowawczego daje się odczuć. Pozytywy należy upatrywać w powrocie do pełnej sprawności Jakuba Ostrówki, który z biegiem czasu otrzymywać będzie coraz więcej czasu na parkiecie.

SKF KPR Sparta Oborniki – KS Szczypiorniak Olsztyn 46:25 (20:9)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Szymon KONARZEWSKI, Oliwier KIEŁBOWSKI – Jan KAMIŃSKI 3, Jakub JUREWICZ 1, Kacper GROCH 5, Dominik ZIEJEWSKI 4, Karol DOMAGALSKI 3, Krystian STRĄCZEK 3, Jakub ZASĘPA, Brajan SZMIDT 2, Wojciech DAMIĘCKI, Sebastian GRABOWSKI 2, Jakub OSTRÓWKA 2.

Kary: 14 min (Groch, Strączek, Szmidt, Ostrówka, Ziejewski x3)

Czerwona kartka: Ziejewski (z gradacji kar)

Rzuty karne: 0/1 (Kamiński 0/1)

Widzów: 250 osób

Sędziowali: Tomasz GAWEŁ i Łukasz NOWAK (Zielona Góra)

Powiedzieli po meczu:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Weszliśmy w mecz bardzo słabo w obronie, a w ataku popełniliśmy sporo błędów. Przyjechaliśmy na mecz w lekko osłabionym składzie z uwagi na choroby i drobne urazy, jednak to Nas nie usprawiedliwia, gdyż na parkiecie trzeba walczyć, a my dzisiaj nie podjęliśmy tej walki, co przeciwnik skrzętnie dziś wykorzystał i wypunktował Nas licznymi kontrami.”

Rozgrywający Jakub Ostrówka: „Mecz na początku był w miarę wyrównany, lecz Sparta przede wszystkim bardzo mocno ciągnęła kontrę skrzydłami po naszym nieudanym ataku. Myślę, że to byłą bardzo dobra lekcja dla naszej drużyny, by w drugiej rundzie postawić większy opór.”