Wysokie zwycięstwo juniorów na inaugurację

W środę 28 września 2022 roku o godzinie 19.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej z Pływalnią LEGA w Olecku zespół juniorów KS „Szczypiorniak” Olsztyn przystąpił do rywalizacji w warmińsko-mazurskiej lidze juniorów w sezonie 2022/2023. Pierwszym rywalem podopiecznych trenera Konstantego Targońskiego był zespół MLKS Czarnych Olecko.

Pierwszą bramkę w 2 minucie spotkania zdobyli zawodnicy gospodarzy, ale jak się później okazało było to ich jedyne prowadzenie w tym spotkaniu. Olsztynianie szybko przejęli inicjatywę
i w 6 minucie prowadzili 3:1. Dzięki bardzo dobrej grze w obronie oraz skuteczności w ataku Szczypiorniak stale powiększał przewagę i do przerwy prowadził już 23:10.

Po zmianie stron Olsztynianie kontrolowali przebieg gry przy okazji starając się nie forsować tempa. Mecz toczył się bramka za bramkę, jednak ostatecznie Szczypiorniak powiększył przewagę do 15 trafień wygrywając w Olecku 38:23.

MLKS Czarni Olecko – KS Szczypiorniak Olsztyn 23:38 (10:23)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Szymon KONARZEWSKI – Jan KAMIŃSKI 3, Jakub GÓRALSKI 2, Hubert KACZMAREK 2, Oliwier PTAK 8, Krystian STRĄCZEK 5, Adam LEŚNIAK 2, Kacper TOPA 8, Nikodem ZAPOLSKI 2, Krystian JEZIERSKI 2, Piotr FABISIAK 4.

Kary: 6 min (Strączek, Leśniak, Fabisiak)

Rzuty Karne: 1/3 (Góralski 0/1, Kaczmarek 1/1, Fabisiak 0/1)

Widzów: 50 osób

Sędziowali: Piotr MROZIEWSKI (Ełk) i Mateusz SZTUK (Gołdap)

Fotografia portretowa sportowa studyjna Olsztyn. Portret studyjny sesja indywidualna