Misja projektu „Zbudowanie ścieżki rozwoju młodego człowieka”

Strategia działania 

Zdywersyfikowane racjonalne wsparcie Duża grupa partnerów z racjonalnym wsparciem umożliwi uniezależnienie się od jednego podmiotu, a mniejsze dotacje pozwolą na bezpieczniejsze zaplanowanie budżetów jednostek wspierających. Każdy może natknąć się na własne problemy, a nam zależy na wspólnym sukcesie więc nie chcemy by wsparcie naszego projektu było dużym obciążeniem dla partnerów.

Organiczny rozwój

Zależy nam na pozyskaniu jak największej liczby partnerów z okolicy, którzy utożsamiają się zarówno z samym regionem jak i pochodzącą stąd młodzieżą, która stanie się wizytówką tego miejsca.

Dwutorowość rozwoju 

Sport to nie wszystko, ważne by młody człowiek oprócz sportu dbał o swoje wykształcenie oraz budowanie relacji. Zależy nam na współpracy ze szkołami i z uczelniami, by umożliwić wsparcie w poszukiwaniu kierunku edukacji i równoczesny rozwój kariery sportowej.Inteligentny zawodnik to skuteczny zawodnik.

„Od przedszkola do Opola”

Nasi podopieczni zaczynają przygodę ze sportem od wczesnoszkolnych lat i mają zapewnioną ciągłość kariery do wieku seniora. Aktualnie najwyższą klasą rozgrywkową jaką reprezentuje nasz klub jest II liga. Jednym z celów tego projektu jest awans drużyny do I ligi, a tym samym zbudowanie szerszej ścieżki rozwoju sportowego niż posiadają polskie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Nad dalszą drogą najwybitniejszych zawodników będą czuwać dwaj licencjonowani menedżerowie sportowi, z którymi rozpoczęliśmy współpracę.

Koło biznesowe 

Zależy nam by nasi partnerzy odnieśli jak największe korzyści ze współpracy z naszym klubem. Nauka na zebranym doświadczeniu każdego z osobna jest nie do przecenienia. Wymiana tych informacji i współpraca całej grupy stwarzania niewymierne korzyści dla każdego z nas. Cykliczne spotkania i poznanie szczypiorniaka z poziomu boiska pozwoli jedną drużynę.

Nasi wychowankowie na najwyższych szczeblach 

Radosław Dzieniszewski – w latach 2013-2015 zawodnik Superligowego KPR Legionowo, w Legionowie zdobył 124 bramki.

Marek Daćko – w latach 2012 – 2014 zawodnik Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, od 2014 roku zawodnik Górnika Zabrze, w sezonie 2016/2017 został wybrany najlepszym zawodnikiem i najlepszym obrotowym Superligi, w reprezentacji Polski A zadebiutował w 2013 roku.

Łukasz Zakreta – w 2017 roku trafił do MKS-u Kalisz, kwietniu 2018 został wybrany zawodnikiem miesiąca Superligi, od 2007 powoływany był do reprezentacji Polski, reprezentant Polski w plażowej piłce ręcznej.

Łukasz Rogulski – w latach 2014-2018 zawodnik Wybrzeża Gdańsk, dwukrotnie otrzymał nominację do tytułu najlepszego obrotowego rozgrywek, w 2018 roku przeszedł do Azotów-Puławy, od 2010 roku powoływany do reprezentacji Polski juniorów, następnie młodzieżowców oraz kadry Polski B, w 2017 roku zadebiutował w reprezentacji Polski A.

Jakub Ałaj i Igor Graczyk – zawodnicy SMS Kielce, reprezentanci kadry Polski juniorów.

Michał Safiejko – zawodnik SMS Gdańsk, reprezentant Polski juniorów młodszych.

Jakub KozłowskiRobert Targoński oraz Filip Lewalski – reprezentanci kadry Polski juniorów młodszych.

Menedżerowie

Paweł Albin – ur. 4 maja 1976 roku były rozgrywający Reprezentacji Polski (ponad 50 spotkań). W swojej karierze reprezentował kluby z polskiej ekstraklasy (m.in. Warszawianka, Stal Mielec -brązowy medal Mistrzostw Polski w 2012 roku) oraz z Hiszpanii i krajów skandynawskich. Od 2017 roku Licencjonowany Agent Piłki Ręcznej.

Wojciech Zydroń – ur. 28 maja 1978 roku były lewoskrzydłowy Reprezentacji Polski. Trzykrotny Mistrz Polski oraz czterokrotny zdobywca Pucharu Polski z Vive Kielce. Król strzelców Polskiej ekstraklasy z sezonu 2009/2010. Od 2018 roku Licencjonowany Agent Piłki Ręcznej.

Szkoleniowcy

Konstanty Targoński – założyciel i prezes klubu, trener I klasy w piłce ręcznej z licencją kat. A. 

Krzysztof Maciejewski – były zawodnik OKPR Warmi-Traveland występującej w Superlidze, trener I klasy w piłce ręcznej z licencją kat. A. 

Mariusz Bednarski – trener II klasy w piłce ręcznej z licencją kat. B. 

Aleksandra Wilczak – instruktor piłki ręcznej z licencją kat. C. 

Agnieszka Wnukiewicz – psycholog sportu, jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz Sekcji Psychologii Sportu, należy do European Network of Young Specialistst in Sport Psychology – europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego specjalistów w dziedzinie psychologii sportu, w 2017 roku otrzymała nominację na Psychologa Olimpijskiego od Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Arkadiusz Kędzierski – trener przygotowania motorycznego, instruktor kulturystyki – PAS oraz trener personalny – PAS, certyfikowany instruktor TRX Suspension Training.