Przygotowania do sezonu 2023/2024

Po niezadowalającym poprzednim sezonie zawodnicy KS „Szczypiorniak” Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Na spotkaniu podsumowującym sezon 2022/2023 Zarząd klubu uznał, że potrzebne są zmiany. Po otrzymaniu informacji o pozostaniu w grupie A I ligi na sezon 2023/2024 podjęto decyzję o niezgłaszaniu drugiego zespołu do rozgrywek o Mistrzostwo II ligi grupy 2 (pomorskiej). Ponadto trenerzy zamienili się miejscami, pierwszym trenerem zespołu został wybrany Krzysztof Maciejewski, zaś dotychczasowy szkoleniowiec Konstanty Targoński został drugim trenerem.

W kadrze zespołu doszło do sporych zmian. Z zespołu odeszli doświadczeni zawodnicy:

Wojciech Golks i Jakub Pikura – udali się na roczne wypożyczenie do zespołu UKS Jedynka KODO Morąg;

Łukasz Sypniewski i Dominik Lewandowski – postanowili zawiesić karierę sportową i skoncentrować się na pracy zawodowej;

Jakub Bądzelewski i Piotr Fabisiak – dostali się na studia odpowiednio w Warszawie i Wrocławiu;

Przemysław Mosiewicz – przechodzi rekonwalescencję po kontuzji jakiej nabawił się podczas Akademickich Mistrzostw Polski reprezentując Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Do zespołu dołączyli natomiast:

Kacper Groch – wychowanek UKS Jaćwingowie Gołdap, ostatnio zawodnik KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, który trenował już z zespołem przez ostatnie pół roku;

Jakub Ostrówka powracający po rocznej przerwie spowodowaną kontuzją;

oraz juniorzy:

Tymoteusz Abramowski, Wojciech Damięcki, Sebastian Grabowski, Hubert Kaczmarek, Jan Kamiński, Oliwier Kiełbowski, Maciej Kowalczyk, Tobiasz Łabiniec, Dawid Płochacki, Brajan Szmidt i Jakub Zasępa.

Sezon 2023/2024 paradoksalnie został nazwany „Krok w przód”. Mimo wielu zmian, mniej doświadczonego składu i braku pełnowymiarowego obiektu sportowego do prowadzenia treningów i rozgrywania meczów (hala sportowa V LO do końca października 2023 w remoncie, HWS Urania w końcowej fazie modernizacji, wojskowa hala sportowa przy ul. Warszawskiej do końca roku 2023 w kapitalnym remoncie oraz planowany remont parkietu w sali sportowej SP 2 przy ul. Żołnierskiej) postanowiliśmy zrobić „Krok w przód” we wszystkich płaszczyznach działalności klubu. Poprzez sportowy rozwój zawodników, suplementację, odnowę biologiczną, fizjoterapię po szkoleniowy rozwój kadry trenerskiej, marketing i wizerunek.

1 sierpnia br. na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego przy ul. Żołnierskiej 39 odbyło się spotkanie organizacyjno-treningowe. Po przedstawieniu celu na najbliższy sezon, zawodnikom został przedstawiony plan treningowy, harmonogram przedsezonowych meczów sparingowych oraz terminarz ligowy. Ponadto zawodnicy zapoznali się z Regulaminem porządkowym na sezon 2023/2024.

Po omówieniu kwestii organizacyjnych zawodnicy przystąpili do „Beep Testu”.

Planowane mecze sparingowe:

19 sierpnia br. w Morągu z zespołem UKS Jedynka KODO Morąg (termin może jeszcze ulec zmianie)

26 sierpnia br. w Ciechanowie – JURAND CUP III (Jurand Ciechanów, Trójka Ostrołęka, Warmia Energa Olsztyn)

2 września br. w Ostrołęce – turniej (m.in. Trójka Ostrołęka)

9 września br. w Sierpcu – turniej (m.in. MKS Mazur Sierpc).