Postraszyli Gwardię, przełamanie drugoligowców

W sobotę 10 grudnia 2022 roku o godz. 17.30 w hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 rozegrano awansem mecz 10 kolejki o mistrzostwo I Ligi grupy A w sezonie 2022/20023. 

Tym razem rywalem podopiecznych trenera Konstantego Targońskiego był zaprzyjaźniony zespół z Koszalina. Gwardziści to jeden z tegorocznych faworytów do awansu do ligi centralnej. 

Mecz rozpoczął się tak jak i poprzedni idealnie dla gospodarzy, którzy dzięki wspaniałym obronom Jakuba Pikury oraz skutecznej grze w ataku w 7 minucie spotkania prowadzili 4:1. Do 25 minuty mecz był pod kontrolą gospodarzy. W ataku błyszczeli Jakub Jurewicz, Karol Domagalski i Jakub Bądzelewski, w bramce cuda wyprawiał Jakub Pikura, który bronił na bardzo wysokim procencie. Niestety kiedy w 26 minucie karę 2 minut otrzymał Jakub Jurewicz, goście poczuli wiatr w żagle, ruszyli do zdecydowanego ataku i odrobili straty. Ostanie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy za sprawą celnego rzutu Dominika Lewandowskiego ustalili wynik do przerwy na 14:13.

Po zmianie stron gospodarze, jakby przestraszyli się możliwości ogrania pretendenta do awansu i stanęli. Zaczęli popełniać proste błędy w ataku, nie domykali w obronie, co spowodowało, że goście w 38 minucie spotkania prowadzili 15:21. Jak się później okazało, te pierwsze osiem minut drugiej połowy zadecydowały o końcowym wyniki. Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego poderwali się jeszcze do odrabiania strat i w 50 minucie doszli Gwardzistów na 3 bramki, między innymi dzięki świetnym obronom Jakuba Pikury, który m.in. obronił rzut karny oraz dzięki celnym rzutom Piotra Fabisiaka. Niestety doświadczony zespół z Koszalina wytrzymał presję i dowiózł prowadzenie do końca ostateczni wygrywając 25:31.

KS Szczypiorniak Olsztyn – KSPR KOSPEL Gwardia Koszalin 25:31 (14:13)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:  Jakub PIKURA – Jakub JUREWICZ 4, Eryk KULAS, Dominik ZIEJEWSKI, Dominik LEWANDOWSKI 2, Karol DOMAGALSKI 3, Jakub BĄDZELEWSKI 4, Przemysław MOSIEWICZ, Oliwier PTAK, Krystian STRĄCZEK 4, Klaudiusz LESZCZYŃSKI 1, Piotr FABISIAK 6, Łukasz SYPNIEWSKI 1.

Kary: 12 min (Jurewicz, Domagalski, Bądzelewski, Mosiewicz, Ziejewski x2)

Rzuty karne: 3/4 (Jurewicz 1/2, Fabisiak 2/2)

Widzów: 29 osób

Sędziowali: Jakub GRZYWIŃSKI i Robert WALCZAK (Bydgoszcz)

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Cieszę się, że w grze I-ligowców jest coraz mniej przestojów. Jednak te, które się pojawiają, niestety mają wpływ na wynik końcowy meczu. Musimy być cierpliwi, a efekty przyjdą szybciej, niż by się mogło wydawać.”

W niedzielę 11 grudnia 2022 roku o godz. 10.00 w hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 rozegrano mecze 5 kolejki 

warmińsko-mazurskiej ligi młodzików. Podopieczni trenera Mariusza Bednarskiego grali z zespołem MKS MOSiR Kętrzyn. Goście od samego początku pokazali, kto jest faworytem tego spotkania, szybko uzyskali kilkubramkową przewagę, którą powiększali z minuty na minutę wygrywając wysoko 14:51.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – MKS MOSiR Kętrzyn 14:51 (6:26)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Wojciech KOWALCZYK, Filip MACKIEWICZ 1, Hubert BEŁZA 1, Oskar BEDNARSKI 3, Grzegorz KRUSZEWSKI 8, Jakub KŁOSOWSKI, Adam GRABKOWSKI, Filip KIEŁBOWSKI, Wiktor SZKAMRUK, Mateusz ŁĄTKOWSKI 1.

Kary: 2 min (Bednarski)

Rzuty karne: 3/4 (Kruszewski 0/1, Bednarski 3/3)

Widzów: 30 osób

Sędziowali: Karol DOMAGALSKI i Piotr SOLPA (Olsztyn)

  Następnie o godz. 11.30 na parkiecie zaprezentowali się podopieczni trenera Konstantego Targońskiego. Ich przeciwnikiem był zespół MDK Bartoszyce. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ze wskazaniem na gospodarzy, którzy na przerwę schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu. Po zmianie stron udało się szybko dorzucić trzy bramki i do samego końca kontrolować przebieg spotkania. Szczypiorniak wygrał 31:25.

KS Szczypiorniak I Olsztyn – MDK Bartoszyce 31:25 (14:12)

KS SZCZYPIORNIAK I OLSZTYN: Tomasz PIETKIEWICZ, Patryk GRZYBOWSKI – Oliwier SOBOTA, Jakub BARTCZAK 3, Artur WIŚNIEWSKI 16, Paweł KENIGSMAN, Nataniel SYPKO 2, Wiktor KARPISZEN 3, Kacper ŁACHACZ 2, Wojciech SKALSKI 5.

Kary: 8 min (Bartczak, Karpiszen, Sypko x2)

Rzuty karne: 2/2 (Wiśniewski 2/2)

Widzów: 30 osób

Sędziowali: Piotr SOLPA (Olsztyn) i Krzysztof DREWS (Bartoszyce)

Z kolei o godz. 13.00 w hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 rozegrano mecz 10 kolejki o mistrzostwo II Ligi grupy pomorskiej w sezonie 2022/20023. Podopieczni duetu trenerskiego Konstanty TargońskiKrzysztof Maciejewski tym razem rozegrali derbowy pojedynek z zespołem BSMS Bartoszyce.

Już na samym początku gospodarze dzięki świetnym interwencjom w bramce Oliwiera Kiełbowskiego oraz skutecznym rzutom z drugiej linii Krystiana Strączka uzyskali kilkubramkową przewagę. Świetna postawa w bramce wspomnianego już Kiełbowskiego, twarda i nieustępliwa gra w obronie oraz skuteczna gra w ataku oraz na kontrze zaowocowały wysokim pięciobramkowym prowadzeniem do przerwy 13:8.

Po zmianie stron Olsztynianie kontrolowali przebieg meczu. W bramce tym razem skutecznymi interwencjami popisywał się Maciej Kowalczyk, w ataku brylowali Kacper Topa, Hubert Kaczmarek, Piotr Fabisiak i Krystian Strączek. Zryw w gości w końcówce spotkania nie przyniósł pożądanego efektu i drugoligowcy mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie 2022/2023.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – BSMS Bartoszyce 32:24 (13:8)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Oliwier KIEŁBOWSKI, Maciej KOWALCZYK, Aleksander KANIA – Jan KAMIŃSKI 2, Dominik ZIEJEWSKI 1, Mateusz TRAWIŃSKI, Hubert KACZMAREK 4, Oliwier PTAK 2, Krystian STRĄCZEK 10, Adam LEŚNIAK, Kacper TOPA 7, Krystian JEZIERSKI 1, Adrian PIOTROWICZ 2, Tomasz ZAWAL, Piotr FABISIAK 3.

Kary: 8 min (Ziejewski, Kaczmarek, Jezierski, Fabisiak)

Rzuty karne3/4 (Kamiński 2/2, Fabisiak 1/2)

Widzów: 52 osób

Sędziowali: Hubert MROCZEK-GOERKE i Jakub ZAKRZEWSKI (Brodnica)

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Doświadczenie zebrane w tym sezonie w pełni odzwierciedla obraz gry naszych juniorów. Pełne zaangażowanie i walka o każdą piłkę przynosi zaplanowane efekty. Oby tak dalej.”