Porażka ze Spartą

W sobotę 24 lutego 2024 roku o godzinie 18.00 na Małej Arenie Hali Widowiskowo-Sportowej URANIA przy ul. Piłsudskiego 44 w Olsztynie, podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz 16 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi grupy A w którym zmierzyli się z zespołem SKF KPR Sparta Oborniki.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Wojciech Wicinek, jednak już po chwili goście wyszli na prowadzenie 1:3. Dzięki udanym interwencjom w bramce Oliwiera Kiełbowskiego w 11 minucie spotkania udało się odrobić straty. Do 22 minuty spotkania mecz toczył się bramka za bramkę z minimalną przewagą gości. Wtedy to karę 2 minut otrzymał Krystian Strączek i goście odskoczyli na 8:12. Dzięki sprytowi i waleczności Karola Domagalskiego w 29 minucie spotkania Szczypiorniak odrobił część strat i było już tylko 10:12. W ostatniej akcji pierwszej połowy Olsztynianie mieli szansę na kontaktową bramkę, jednak strata piłki w ataku dała możliwość do kontry dla gości i na przerwę zespołu udawały się przy prowadzeniu Sparty 10:13.

W przerwie meczu przeprowadzono konkurs z nagrodami dla widzów, a maskotka Cymesik częstowała zgromadzonych na hali pysznymi słodkościami przygotowanymi przez Piekarnię i Cukiernię CYMES.

Po zmianie stron niestety to goście skuteczniej rzucali do bramki i w 35 minucie odskoczyli na 11:17. Olsztynianie ruszyli do ataku i za szybko chcieli odrobić straty. W ich poczynania wkradła się niedokładność, czego wynikiem były błędy i straty piłki w ataku, co goście skutecznie wykorzystali w nadarzających się kontrach. Ostatecznie po bardzo słabej drugiej połowie w wykonaniu Szczypiorniaka zwyciężyli goście 18:33.

Po spotkaniu wybrano zawodnika meczu, a nagrodę ufundowaną przez Szkołą Języków Obcych British School otrzymał Jan Czaprański z SKF KPR Sparty Oborniki.

Bardzo dziękujemy licznie przybyłym kibicom, którzy żywiołowo dopingowali Nas przez całe spotkanie.

Dziękujemy również Piekarni i Cukierni CYMES za przepyszny poczęstunek dla obu zespołów oraz sędziów spotkania.

KS Szczypiorniak Olsztyn – SKF KPR Sparta Oborniki 18:33 (10:13)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:
Oliwier KIEŁBOWSKI, Maciej KOWALCZYK – Jan KAMIŃSKI 1, Kacper GROCH, Karol DOMAGALSKI 7, Damian WAŚKIEWICZ 2, Eryk KULAS, Krystian STRĄCZEK 2, Jakub ZASĘPA 1, Brajan SZMIDT, Krystian JEZIERSKI,  Sebastian GRABOWSKI 1, Wojciech WICINEK 2, Jakub OSTRÓWKA 2.

Kary: 6 min (Waśkiewicz, Kulas, Strączek)

Rzuty karne: 2/2 (Wicinek 1/1, Zasępa 1/1)

Widzów: 200 osób

Sędziowali: Michał CZEREMCHA i Karol KOSIŃSKI (Białystok)

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Kolejny mecz w którym walczymy jak równy z równym do 35 minuty, potem się blokujemy i popełniamy głupie błędy seriami i przeciwnicy zdobywają kilka łatwych bramek z kontrataku przez co odskakują nam i ciężko jest odrobić straty.”