Porażka z liderem

W sobotę 2 kwietnia 2022 roku o godz. 17.00 w Hali Sportowej Sokolnia w Kościerzynie przy ul. Sikorskiego 1 w meczu 18 kolejki o mistrzostwo I ligi grupy A zmierzyły się zespoły KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna i KS „Szczypiorniak” Olsztyn. Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego przystępowali do meczu z chęcią przełamania złej passy i zdobycia choćby punktu na ciężkim terenie u lidera rozgrywek.

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Szczypiorniaka, który po dwóch trafieniach Dominika Lewandowskiego i dwóch Przemysława Mosiewicza prowadził 2:4. Taki obrót sprawy niewątpliwie podziałał mobilizująco na gospodarzy, którzy szybko doprowadzili do remisu, a następnie wypracowali pięciobramkową przewagę. Podopieczni trenera Targońskiego nie załamali się i systematycznie odrabiali straty. W 24 minucie goście złapali kontakt po celnych rzutach Dominika Lewandowskiego i Karola Domagalskiego i kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem oscylującym wokół remisu gospodarze wrzucili przysłowiowy piąty bieg i po błędach w ataku Szczypiorniaka przeprowadzili zabójcze kontry i na przerwę zespoły udawały się do szatni przy wyniku 17:11.

Po zmianie stron gospodarze szybko dorzucili dwie bramki i do końca spotkania kontrolowali przebieg meczu. Gra bramka za bramkę spowodowała, że lider z Kościerzyny zwyciężył ostatecznie 33:24 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli.

Po raz kolejny Szczypiorniak występował w okrojonym składzie i tak już zapewne zostanie do końca rozgrywek, gdyż jedni zawodnicy są już albo po operacji, albo dopiero na nią czekają. Martwi fakt, że w 56 minucie po faulu jednego z zawodników gospodarzy boisko musiał opuścić z bólem łokcia Karol Domagalski, oby to jednak nie było nic poważnego.

Po meczu powiedzieli:

Kierownik Sebastian WItczak: „Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, nie tylko ze względu na klasę rywala, ale również z uwagi na Naszą obecną kadrę. Staraliśmy się ze wszystkich sił, aby osiągnąć jak najkorzystniejszy wynik, jednak ciężko jest walczyć jak równy z równym w chwili kiedy na ławce zmian mamy 2-3 zawodników. Mimo to zaciskamy zęby i walczymy do końca, za co należą się brawa i słowa uznania dla chłopaków.”

ObrotowyPiotr Dzido: „Pojechaliśmy do lidera z zamiarem zwycięstwa, jednak w dalszym ciągu dysponujemy tylko garstką ludzi, co przy nakładającym się zmęczeniu oraz tak dysponowanym rywalu, niestety nie pozwala rozwinąć skrzydeł. Wyjeżdżamy z Kościerzyny odbierając cenną lekcję gry w obronie. Miejmy nadzieję, że wyciągniemy wnioski i pokażemy charakter w ostatnich 3 meczach, co pozwoli nam optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Rozgrywający Przemysław Mosiewicz: „Niestety musieliśmy uznać wyższość rywali. Grali bardzo dobrze w obronie, co poskutkowało małą ilością szans i bramek. Na pewno ten mecz był dobrą lekcją i wyciągniemy z niego daleko idące wnioski.”

KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna  – KS Szczypiorniak Olsztyn 33:24 (17:11)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA – Dominik LEWANDOWSKI 4, Karol DOMAGALSKI 2, Jakub BĄDZELEWSKI, Przemysław MOSIEWICZ 10, Tomasz ZABOROWSKI, Maciej WARMIŃSKI, Jakub OSTRÓWKA 2, Piotr DZIDO 5, Łukasz SYPNIEWSKI 1.

Kary: 10 min. (Domagalski, Bądzelewski, Mosiewicz, Zaborowski x 2)

Rzuty karne: 1/1 (Mosiewicz 1/1)

Widzów: 100 osób

Sędziowali: Arkadiusz KANIECKI i Robert ORZECH (Brodnica)