Porażka na koniec 2023 roku

We wtorek 12 grudnia 2023 roku podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali awansem mecz 11 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi grupy A. Ich rywalem był zespół  Aqua-Instal Jeziorak Iława, który zajmuje 3 miejsce w tabeli ligowej. Gospodarze w tej rundzie zwyciężył m.in. faworytów do awansu do Ligi centralnej zarówno z Koszalina jak i z Olsztyna.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w 5 minucie prowadzili 4:1. Przez prawie 15 minut zespół z Iławy nie był w stanie powiększyć przewagi, dzięki dobrze zorganizowanej obronie Olsztynian. W bramce bardzo dobrze spisywał się Szymon Konarzewski, a w ataku bardzo skuteczny był Jakub Ostrówka. Kiedy w 15 minucie karę 2 minut otrzymał Jakub Bartczak, Jeziorak powiększył prowadzenie do 4 trafień. W 20 minucie przy skutecznej obronie jednego z rzutów, kontuzji nabawił się Szymon Konarzewski. W bramce zameldował się Oliwier Kiełbowski, który popisał się kilkoma skutecznymi obronami, dzięki czemu w 25 minucie spotkania faworyt z Iławy prowadził tylko 14:13. Pomimo starań gości, nie udało im się doprowadzić do remisu i na przerwę zespoły udawały się przy wyniku 19:16 dla Jezioraka.

Po zmianie stron niestety odezwały się stare demony i gospodarze w ciągu pierwszych 11 minut wypracowali wysoką przewagę prowadząc 30:18. Podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego, nie składali jednak broni i walczyli do ostatniej minuty spotkania. Ostatnie 20 minut spotkania Szczypiorniak wygrał 17:15, jednak to gospodarze cieszyli się z końcowego sukcesu wygrywając całe spotkanie 45:35.

Na wyróżnienie zasługuje bardzo skuteczny tego dnia rozgrywający Jakub Ostrówka, który zdobył w całym spotkaniu 12 bramek.

Aqua-Instal Jeziorak Iława – KS Szczypiorniak Olsztyn 45:35 (19:16)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Szymon KONARZEWSKI, Oliwier KIEŁBOWSKI 1 – Jan KAMIŃSKI 5, Jakub BARTCZAK, Kacper GROCH1 , Dominik ZIEJEWSKI 5, Hubert KACZMAREK 1, Krystian STRĄCZEK 6, Brajan SZMIDT 4, Wojciech DAMIĘCKI, Sebastian GRABOWSKI, Jakub OSTRÓWKA 12.

Kary: 2 min (Bartczak)

Rzuty karne: 2/2 (Ostrówka 2/2)

Widzów: 150 osób

Sędziowali: Arkadiusz KANIECKI i Mateusz SARNOWSKI (Brodnica)

Powiedzieli po meczu:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrą w obronie. Kontrolowaliśmy grę w ataku, rzucaliśmy bramki z przygotowanych pozycji. Natomiast w drugiej połowie zanotowaliśmy po raz kolejny przestój, przez co gospodarze wypracowują bezpieczną przewagę. Staraliśmy się to zniwelować, ale niestety się nie udało.”

Rozgrywający Jakub Ostrówka: „Udało się w pierwszej połowie postawić opór trzeciej drużynie w tabeli, lecz druga połowa w naszym wykonaniu była zdecydowanie słabsza. Zabrakło nam zimnej krwi jak i lepszej pracy w obronie. Gratulacje dla chłopaków. Następnym razem postaramy się sprawić więcej przeciwnikowi więcej problemu na boisku.”

Rozgrywający Jan Kamiński: „Pierwsza połowa pokazała, że możemy walczyć z zespołami z pierwszych pozycji tabeli. Gdybyśmy utrzymali poziom naszej gry do końca meczu, to wynik mógłby wyglądać zupełnie inaczej.”