Mecz przyjaźni dla Gwardii

W sobotę 11 grudnia 2021 roku o godz. 17.00 w hali Zarządu Obiektów sportowych w Koszalinie przy ul. Fałata 34 zmierzyły się zespoły KSPR KOSPEL Gwardia Koszalin i KS „Szczypiorniak” Olsztyn. Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego wrócili do rozgrywek ligowych po dwutygodniowej przerwie. Mecz w Koszalinie był meczem przyjaźni bowiem zarówno działacze, trenerzy i zawodnicy się wzajemnym szacunkiem i przyjaźnią jeszcze z czasów kiedy to prowadzili zacięte boje na drugoligowych parkietach.

Pierwsza połowa po raz kolejny bardzo dobra w wykonaniu Szczypiorniaka. Prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Bardzo dobrze w ataku spisywali się Karol Domagalski, Wojciech Golks i Piotr Dzido, w bramce bardzo dobrze bronił Fabian Masłowski, który obronił w meczu 3 karne. To właśnie jego obrona rzutu z 7 metrów w 21 minucie dała pozytywny sygnał kolegom z zespołu co spowodowało, że ostatnie 9 minut Szczypiorniak wygrał 3:7 i na przerwę schodził przy prowadzeniu 13:14.

Po przerwie do 45 minuty mecz toczył się bramka za bramkę jednak po dwuminutowej karze wykluczenia dla Wojciecha Golksa wszystko się posypało. Kilka prostych błędów i gospodarze odskoczyli na 3 bramki. W końcówce Olsztynianie zaryzykowali, jednak nie przyniosło to spodziewanego efektu, a Gwardziści dorzucili swoje z kontry i ostatecznie wygrali mecz 33:26.

Kolejny mecz, którego wynik końcowy nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania. Boli piąta z rzędu porażka, ale gra i zaangażowanie całego zespołu napawa optymizmem. Po meczu trenerzy i sędziowie wybrali zawodników spotkania z obu drużyn. Z Olsztyna najlepszym zawodnikiem wybrano Fabiana Masłowskiego.

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Pochwała dla całej drużyny za realizację zadań taktycznych w pierwszej połowie. Błędy indywidualne w drugiej części spotkania miały decydujący wpływ na porażkę.”

BramkarzFabian Masłowski: „W pierwszej połowie spotkania graliśmy poprawnie w obronie i w ataku, wygrywając ją jedną bramką. Natomiast druga połowa pokazała, że Gwardia jest bardziej doświadczonym zespołem, wykorzystali Nasze głupie błędy, a my nie potrafiliśmy się przełamać w ataku.”

Kierownik Sebastian Witczak: „Gratulujemy podopiecznym trenera Piotra Stasiuka wygranej. Kolejny mecz w którym, do przerwy wszystko układa się po Naszej myśli. Chwila dekoncentracji w drugiej połowie, niepotrzebny faul, złe podanie i doświadczeni zawodnicy z Koszalina odskoczyli na bezpieczną przewagę, którą obronili do końca. Wygrało doświadczenie, choć nie można Nam odmówić walki i zaangażowania przez całe spotkanie.”

KSPR KOSPEL Gwardia Koszalin – KS Szczypiorniak Olsztyn 33:26 (13:14)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Fabian MASŁOWSKI – Jakub JUREWICZ 2, Dominik LEWANDOWSKI 1, Karol DOMAGALSKI 5, Jakub BĄDZELEWSKI, Przemysław MOSIEWICZ, Oliwier PTAK, Wojciech GOLKS 8, Tomasz ZABOROWSKI 2, Piotr DZIDO 7, Radosław DZIENISZEWSKI 1, Piotr FABISIAK, Łukasz SYPNIEWSKI.

Kary: 6 min. (Bądzelewski, Golks, Domagalski)

Rzuty karne: 2/5 (Zaborowski 1/3, Dzieniszewski 1/2)

Widzów: 270 osób

Sędziowali: Łukasz LEWICKI i Piotr SERWADCZAK (Gdańsk)

Delegat ZPRP: Jakub TARCZYKOWSKI (Szczecin)