Lider za mocny

               W sobotę 2 marca 2024 roku o godzinie 18.00 na Małej Arenie Hali Widowiskowo-Sportowej URANIA przy ul. Piłsudskiego 44 w Olsztynie, podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz 17 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi grupy A w którym zmierzyli się z liderem I ligi zespołem E.Link Gwardią Koszalin.

               Już w pierwszej minucie karę dwóch minut otrzymał Hubert Kaczmarek, a sędziowie wskazali na 7 metr. Oliwier Kiełbowski nie dał się jednak pokonać pewnie broniąc rzut karny wykonywany przez gości. Olsztynianie przetrzymali grę w osłabieniu, a duża w tym zasługa bardzo dobrze broniącego wcześniej już wspomnianego bramkarza naszego zespołu. Niestety proste błędy w ataku otworzyły gościom drogę do sytuacji sam na sam z bramkarzem i w 6 minucie spotkania było 0:3. Olsztynianie nie składali jednak broni i dzięki dwóm bramkom Jakuba Ostrówki zbliżyli się do rywala na jedną bramkę. Do 15 minuty Szczypiorniak niesiony dopingiem kibiców starał się walczyć jak równy z równym z liderem. Wtedy to Krystian Strączek otrzymał karę dwóch minut, a sędziowie kolejny raz wskazali na 7 metr. Co prawda i tym razem górą był nasz bramkarz Oliwier Kiełbowski, jednak goście nie zmarnowali kolejnej gry w przewadze i odskoczyli na bezpieczną przewagę. Olsztynianie starali się, ale rywal się rozpędził i do przerwy było 10:21 dla gości.

               W przerwie meczu przeprowadzono konkurs wiedzy o piłce ręcznej z nagrodami dla widzów.

               Po zmianie stron goście narzucili bardzo szybkie tempo, co spowodowało, że gospodarzą sił starczyło do 38 minuty spotkania. Od 40 minuty w poczynania Szczypiorniaka wkradł się niepotrzebny pośpiech, co spowodowało masę błędów w ataku. Goście tylko na to czekali i raz za razem wykańczali nadarzające się kontry, wygrywając ostatecznie 21:47.

Gwardziści swoim przygotowaniem i profesjonalizmem pokazali, że są zdecydowanym faworytem do wygrania grupy A I Ligi w sezonie 2023/2024.

               Po spotkaniu wybrano zawodnika meczu, a nagrodę ufundowaną przez Szkołą Języków Obcych British School otrzymał Wiktor Biskup z E.Link Gwardii Koszalin.

               Bardzo dziękujemy licznie przybyłym kibicom, którzy żywiołowo dopingowali Nas przez całe spotkanie.

               Dziękujemy również Piekarni i Cukierni CYMES za przepyszny poczęstunek dla obu zespołów oraz sędziów spotkania.

KS Szczypiorniak Olsztyn – E.Link Gwardia Koszalin 21:47 (10:21)


KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:
Oliwier KIEŁBOWSKI – Jan KAMIŃSKI 1, Jakub BARTCZAK 1, Kacper GROCH, Dominik ZIEJEWSKI 2, Karol DOMAGALSKI 1, Hubert KACZMAREK, Eryk KULAS, Krystian STRĄCZEK 3, Jakub ZASĘPA, Brajan SZMIDT 3, Krystian JEZIERSKI,  Wojciech DAMIĘCKI, Sebastian GRABOWSKI 1, Jakub OSTRÓWKA 9.

Kary: 10 min (Kamiński, Ziejewski, Kaczmarek, Strączek, Ostrówka)

Rzuty karne: 0/0

Widzów: 155 osób

Sędziowali: Lech KORDA (Tczew) i Radosław OPONOWICZ (Gdańsk)

Delegat ZPRP: Dariusz MROCZKOWSKI (Sierpc)

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „W meczu z liderem 1 ligi walczyliśmy do końca lecz tak doświadczony przeciwnik jak na lidera przystało, skrzętnie wykorzystał każdy nasz najmniejszy błąd. Gratuluję zespołowi walki do samego końca, zebrane doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.”

Rozgrywający Hubert Kaczmarek: „Mecz z liderem od początku nie układał się po naszej myśli. Chociaż na początku po dobrych interwencjach różnica bramkowa nie była tak duża, to z czasem się powiększała. W drugiej połowie niewykorzystane sytuacje, proste błędy i doświadczenie przeciwnika skutkowały taką przepaścią w wyniku.”