Kolejne zwycięstwo Szczypiorniaka!

W sobotę 23 października 2021 roku o godz. 18.00 na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 zawodnicy KS „Szczypiorniak” Olsztyn rozegrali kolejny mecz ligowy o mistrzostwo I ligi mężczyzn grupy A w sezonie 2021/2022. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Konstantego Targońskiego był zespół SMS ZPRP I Kwidzyn. W poprzednim sezonie na parkietach drugoligowych Olsztynianie rywalizowali z drugim zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Kwidzyna. Wtedy w pierwszej rundzie zwyciężyli Olsztynianie, a w rewanżu górą był zespół z Pomorza. Przed meczem statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu z MKS Mazur Sierpc odebrał z rąk wiceprezesa Krzysztofa Maciejewskiego Dominik Lewandowski, który zwyciężył w głosowaniu kibiców.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego, jednak już po chwili dzięki świetnym paradom w bramce Jakuba Pikury oraz celnym trafieniom Jakuba Ostrówki i Wojciecha Golksa Szczypiorniak wyszedł na prowadzenie. Do 18 minuty spotkania mecz toczył się bramka za bramkę i wtedy to Olsztynianom udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W kolejnych akcjach po udanych interwencjach Jakuba Pikury i celnych rzutach Wojciecha Golksa i Przemysława Mosiewicza Szczypiorniak powiększył przewagę do czterech trafień. Przewaga czterech oczek utrzymała się do przerwy i do szatni zespoły schodziły przy wyniku 20:16.

Drugą połowę podopieczni trenera Targońskiego rozpoczęli od pięknej akcji tj. podwójnej wrzutki zakończonej celnym trafieniem Jakuba Jurewicza. Chwilę później po za obronę w polu bramkowym sędziowie podyktowali rzut karny dla gości. W bramce Szczypiorniaka nastąpiła zmiana, która była fenomenalna w skutkach. Fabian Masłowski najpierw obronił rzut karny wykonywany przez Jakuba Świątkiewicza, a następnie jego dobitkę. Niestety przy tym rzucie zawodnicy Szczypiorniaka znowu popełnili przewinienie i sędziowie ponownie wskazali na 6 metr. Do piłki tym razem podszedł Szymon Matela, ale i jego rzut obronił Masłowski. Po wspaniałych interwencjach Fabian został na boisku i odbił jeszcze kilka rzutów przeciwnika. Do 51 minuty utrzymywała się wysoka przewaga Szczypiorniaka. Wtedy to goście rzucili się do skomasowanego ataku. Kilka błędów w ofensywie, obite słupki przy celności rzutów zespołu z Kwidzyna sprawiło, że w 59 minucie na tablicy wyników było już tylko 32:31 dla gospodarzy. Przy piłce był zespół gości, miał piłkę na remis, jednak po raz kolejny świetną interwencją popisał się Jakub Pikura, a Przemysław Mosiewicz zdobył bramkę dającą upragnione zwycięstwo i kolejne 3 punkty na koncie Szczypiorniaka. 

Świetne zawody rozegrali bramkarze Pikura i Masłowski, w ataku brylowali Golks i Mosiewicz. Podopieczni trenera Targońskiego po raz kolejny udowodnili, że lubią grać nerwowe końcówki spotkań, ale co najważniejsze potrafią je wygrywać. Po niezłym meczu i nerwowej końcówce Szczypiorniak może zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo za 3 punkty, co w ostatecznym rozrachunku, może okazać się bardzo istotne.

Po raz kolejny dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie i głośny doping do ostatniej minuty meczu.  

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Wiedzieliśmy, że chłopcy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego postawią trudne warunki i tak było. Dziękuję zawodnikom za wytrwałość i konsekwencję, bo ciśnienie trzeba było trzymać do końca.”

Bramkarz Jakub Pikura: „Mecz był bardzo zacięty. Zespół z Kwidzyna to mocna drużyna, byli dobrze przygotowani do meczu, jednak dzisiaj to my okazaliśmy się lepsi.”   

KS Szczypiorniak Olsztyn – SMS ZPRP I Kwidzyn 33:32 (20:16)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Fabian MASŁOWSKI – Jakub JUREWICZ 6, Dominik LEWANDOWSKI, Jakub BĄDZELEWSKI, Przemysław MOSIEWICZ 9, Wojciech GOLKS 12, Tomasz ZABOROWSKI 1, Maciej WARMIŃSKI, Jakub OSTRÓWKA 3, Piotr DZIDO 2. 

Kary: 4 min. (Mosiewicz, Dzido)

Rzuty karne: 2/2 (Golks 2/2)

Widzów: 100 osób

Sędziowali: Robert ORZECH (Brodnica) i Karol PIERNICKI (Grudziądz)