Inauguracja sezonu 2023/2024

W sobotę 16 września 2023 roku zawodnicy KS „Szczypiorniak” Olsztyn zainaugurowali trzeci sezon na pierwszoligowych parkietach. W pierwszej kolejce podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego zmierzyli się w pojedynku derbowym z zespołem UKS Jedynka KODO Morąg.

Beniaminek z Morąga przed debiutanckim sezonem poczynił spore wzmocnienia, m.in. ich szeregi wzmocnił były kapitan Szczypiorniaka Radosław Dzieniszewski, wychowanek Mirosław Ośko czy były reprezentant Polski Marek Daćko, który drużynę Szczypiorniaka reprezentował w rozgrywkach juniorskich. Ponadto na sezon 2023/2024 wypożyczeni do UKS-u zostali Wojciech Golks i Jakub Pikura. „Kolonia” naszych wychowanków jest dość spora, gdyż w zespole występują ponadto Bartosz Idzikowski, Grzegorz Kozłowski i Piotr Deptuła.

Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, ale za sprawą kapitana Jakuba Jurewicza szybko doprowadziliśmy do remisu. Do 9 minuty mecz toczył się bramka za bramkę, jednak kiedy w 12 minucie Krystian Strączek otrzymał karę wykluczenia posypała się gra obronna Szczypiorniaka. Gospodarze rzucili pięć bramek z rzędu i odskoczyli na bezpieczną przewagę. W końcówce pierwszej połowy UKS dorzucił jeszcze trzy bramki i na przerwę zespoły udawały się przy wyniku 17:9 dla gospodarzy.

Po zmianie stron dzięki celnym trafieniom Klaudiusza Leszczyńskiego i bramkarza Szymona Konarzewskiego zawodnicy z Olsztyna odrobili część strat. Niestety pomimo walki w obronie i zdecydowanie lepszej skuteczności w ataku doświadczeni zawodnicy „Jedynki” kontrolowali przebieg spotkania i ostatecznie wygrali 30:23.

Pomimo porażki młodzi zawodnicy z Olsztyna zasługują na pochwałę. Walczyli do samego końca o każdą bramkę. Dodatkowo z uwagi na remont hal sportowych w Olsztynie nie mają gdzie trenować i praktycznie całą pierwszą rundę będą grali na wyjeździe.

UKS Jedynka KODO Morąg – KS Szczypiorniak Olsztyn 30:23 (17:9)
KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Szymon KONARZEWSKI 1, Oliwier KIEŁBOWSKI – Jan KAMIŃSKI 2, Jakub JUREWICZ 6, Jakub BARTCZAK, Kacper GROCH 3, Dominik ZIEJEWSKI 1, Karol DOMAGALSKI 1, Hubert KACZMAREK 4, Eryk KULAS, Krystian STRĄCZEK 3, Jakub ZASĘPA, Klaudiusz LESZCZYŃSKI 2, Brajan SZMIDT, Sebastian GRABOWSKI, Jakub OSTRÓWKA.
Kary: 8 min (Kamiński, Bartczak, Strączek x2)
Rzuty karne: 1/5 (Ostrówka 0/2, Jurewicz 0/1, Leszczyński 0/1, Kamiński 1/1)
Widzów: 295 osób
Sędziowali: Arkadiusz KANIECKI i Mateusz SARNOWSKI (Brodnica)
Delegat ZPRP: Łukasz KAMROWSKI (Cedry Wielkie)

Powiedzieli po meczu:
Trener Krzysztof Maciejewski: „Przed sezonem zespół uległ licznym zmianom kadrowym. Najstarsi zawodnicy mają po 22 lata. Uważam, że moi podopieczni zaprezentowali się bardzo dobrze, na tle bardziej doświadczonych zawodników z Morąga. W pierwszej połowie górę wzięły emocje i zdenerwowanie, jednak z upływem czasu potrafiliśmy się przeciwstawić gospodarzom, czego wynikiem jest wygrana druga połowa jedną bramką. Każdy mecz przeciwko tak doświadczonym zawodnikom na pewno zaowocuje w przyszłości. Gratuluję dobrej postawy i walki do samego końca.”