Akademicy z Bydgoszczy za mocni

               W sobotę 25 listopada 2023 roku podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz 9 kolejki rozgrywek o Mistrzostwo I Ligi grupy A. Tym razem ich rywalem był zespół Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz. W ostatnim czasie to już tradycja, że Szczypiorniak nie może skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Po kontuzji wrócił do składu co prawda rozgrywający Hubert Kaczmarek, ale wypadli z niego Eryk Kulas i Jakub Ostrówka.

               Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodarzy, którzy w 14 minucie spotkania prowadzili 12:4. W tym czasie goście przez pośpiech tracili piłkę w ataku, przez co nadziewali się na skuteczne kontry akademików. Trener Maciejewski dokonał zmian w polu gry wpuszczając 16-letniego Jakuba Bartczaka na prawe rozegranie i w bramce wpuszczając Oliwiera Kiełbowskiego. Olsztynianie zacieśnili szyki obronne umożliwiając skuteczne obrony bramkarzowi. W ataku ciężar gry wziął na swoje barki młody Bartczak i Szczypiorniak zaczął powoli odrabiać straty. Do przerwy 18:13.

               Po zamianie stron do bramki wrócił Szymon Konarzewski, który na samym początku drugiej odsłony obronił rzut karny, dwa skuteczne rzuty z drugiej linii Jana Kamińskiego i Krystiana Strączka spowodowały, że Szczypiorniak złapał kontakt na trzy bramki, było 18:15. Niestety w tym momencie Olsztynianie zaczęli niepotrzebnie się spieszyć w ataku, co przełożyło się na liczne straty, które wybiegani akademicy zamienili na bramki. Rywal przejął inicjatywę i nie oddał już jej do końca, stale powiększając przewagę, ostatecznie wygrywając 37:21.

               Po meczu gospodarze dokonali wyboru najlepszych zawodników z obu drużyn. Z naszego zespołu wyróżnienie przypadło Jakubowi Bartczakowi.

Dziękujemy kibicom, którzy dopingowali Nas na hali w Bydgoszczy.

Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz – KS Szczypiorniak Olsztyn 37:21 (18:13)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Szymon KONARZEWSKI, Oliwier KIEŁBOWSKI – Jan KAMIŃSKI 3, Jakub BARTCZAK 4, Kacper GROCH 2, Dominik ZIEJEWSKI 1, Karol DOMAGALSKI 4, Hubert KACZMAREK 1, Wiktor KARPISZEN, Krystian STRĄCZEK 5, Brajan SZMIDT 1, Sebastian GRABOWSKI.

Kary: 6 min (Ziejewski, Domagalski, Strączek)

Rzuty karne: 2/3 (Domagalski 1/2, Kamiński 1/1)

Widzów: 200 osób

Sędziowali: Adam DEJNA i Kamil RASZEWSKI (Tczew)

Powiedzieli po meczu:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Mecz z Bydgoszczą od początku nie układał się po naszej myśli. Przeciwnicy narzucili duże tempo gry. Dzięki naszej cierpliwej grze w pierwszej połowie odrobiliśmy straty. Niestety pośpiech w drugiej połowie spowodował zbyt dużo strat, co przeciwnicy skrzętnie wykorzystali.”

Skrzydłowy Brajan Szmidt: „Dobra pierwsza w miarę wyrównana połowa. W drugiej za mało zimnej głowy i błędy podań, które przeciwnicy skrzętnie wykorzystali.”