1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Olsztyn 2022

W dniach 21-23 stycznia br. hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy
w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 odbyły się mecze 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Piątek 21.01.2022r.

godz. 16.00 Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl – KU AZS UMCS Lublin 30:35 (15:16)

godz. 17.45 KS Szczypiorniak HIRPOL Olsztyn – MKS Mazur Sierpc 24:25 (10:9)

KS Szczypiorniak: Fabian MASŁOWSKI, Aleksander KANIA – Jan KAMIŃSKI, Dominik ZIEJEWSKI, Karol DOMAGALSKI 4, Jakub BĄDZELEWSKI 3, Jakub GÓRALSKI 4, Hubert KACZMAREK 1, Oliwier PTAK 3, Krystian STRĄCZEK 6, Maciej WARMIŃSKI, Piotr FABISIAK 3.

Sobota 22.01.2022r.

godz. 10.00 MKS Mazur Sierpc – Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl 24:31 (12:13)

godz. 11.45 KS Szczypiorniak HIRPOL Olsztyn – KU AZS UMCS Lublin 23:34 (10:17)

KS Szczypiorniak: Fabian MASŁOWSKI, Aleksander KANIA – Jan KAMIŃSKI 2, Dominik ZIEJEWSKI 1, Marcin BAJKO 1, Karol DOMAGALSKI 4, Jakub BĄDZELEWSKI 3, Jakub GÓRALSKI 2, Hubert KACZMAREK, Oliwier PTAK 1, Krystian STRĄCZEK 1, Adam LEŚNIAK, Tobiasz ŁABIENIEC 1, Kacper TOPA 3, Krystian JEZIERSKI, Maciej WARMIŃSKI 4.

Niedziela 23.01.2022r..

godz. 10.00 KU AZS UMCS Lublin – MKS Mazur Sierpc 32:17 (16:6)

godz. 11.45 KS Szczypiorniak HIRPOL Olsztyn – Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl 23:24 (10:12)

KS Szczypiorniak: Fabian MASŁOWSKI, Aleksander KANIA – Jan KAMIŃSKI, Damian MATERNA, Dominik ZIEJEWSKI, Karol DOMAGALSKI 4, Jakub BĄDZELEWSKI 3, Jakub GÓRALSKI 4, Hubert KACZMAREK, Oliwier PTAK 1, Krystian STRĄCZEK 6, Kacper TOPA, Maciej WARMIŃSKI 5.

Tabela

Msc.Nazwa drużynyMZPRZdStPZd-StP_ZdP_St
1.KU AZS UMCS Lublin3300101703190
2.Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl32018582363
3.MKS Mazur Sierpc31026687-2136
4.KS Szczypiorniak HIRPOL Olsztyn30037083-1309

Podsumowanie trenera Mariusza BEDNARSKIEGO: „W pierwszym meczu graliśmy z Sierpcem i gra wyglądała bardzo dobrze, prowadziliśmy przez cały mecz. Niestety w 42 minucie kontuzji doznał jeden z naszych czołowych zawodników Piotr Fabisiak i od tego momentu grało nam się dużo trudniej. Dodatkowo dwukrotnie graliśmy w podwójnym osłabieniu i przeciwnik zniwelował naszą przewagę. W ostatnich sekundach meczu popełniliśmy błąd w ataku i zawodnicy z Sierpca wyprowadzili szybki atak zakończony zdobyciem bramki. Nam niestety zabrakło czasu na wyrównanie i mecz zakończył się jednobramkową przegraną. Myślę, że zaważyło to w dużym stopniu na naszej grze w drugim meczu z Lublinem. Początek meczu wyrównany, do 15 minuty wynik na styku. Niestety przytrafia nam się 8 minut przestoju i tracimy 6 bramek z rzędu sami nie rzucając żadnej. Po wzięciu czasu i rozmowie nasza gra się poprawia i to my zdobywamy cztery bramki z rzędu i dochodzimy przeciwnika na 3 bramki. Niestety seria błędów w ataku i lublinianie nas kontrują wychodząc na 7 bramek do przerwy. Po zmianie stron narzucamy swoje warunki i zdobywamy trzy bramki z rzędu i mając jeszcze rzut karny, którego niestety nie rzucamy. Do 40 minuty dochodzimy rywali na 3 bramki, ale później znowu zaliczamy przestój i przeciwnik powiększa przewagę do 7 bramek i kontroluje mecz do końca. W trzecim meczu graliśmy z Przemyślem. Zwycięstwo w tym meczu 4 bramkami dawało nam awans z drugiego miejsca do 1/8 finałów. I chyba ta myśl nas sparaliżowała bo na początku meczu sporo zgubionych piłek i wynik 1:5 spowodował, że musieliśmy gonić przeciwnika. Z biegiem czasu nasza gra się poprawiła i na przerwę schodziliśmy ze stratą 2 bramek. Po przerwie gra bramka za bramkę i w 44 minucie doprowadziliśmy  do remisu. Mieliśmy kilka okazji żeby wyjść na prowadzenie niestety błędy indywidualne sprawiły, że nam się to nie udało. Niestety ten mecz również przegraliśmy jedną bramką. Nie udało nam się w tym roku awansować do kolejnej rundy Mistrzostw Polski, ale pokazaliśmy się z dobrej strony. Jestem dumny z chłopców, którzy w każdym meczu dawali z siebie 100% i walczyli z całych sił! Dziękuję im za to! Jestem przekonany, że nasza gra zaprocentuje na przyszłość.