Z nieba do piekła…

W sobotę 20 listopada 2021 roku o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej Kwidzynie przy ul. Mickiewicza 56B zmierzyły się zespoły USAR Kwidzyn i KS „Szczypiorniak” Olsztyn. Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego udali się do Kwidzyna nastawieni na walkę i chęć sprawienia niespodzianki pomimo kilku kontuzji w składzie.

Pierwsze dwie bramki rzucili zawodnicy USAR-u, jednak już po chwili, dzięki udanym interwencjom w obronie udało się wyjść na prowadzenie. W pierwszej połowie w bramce bardzo dobrze spisywał się Jakub Pikura, w ataku brylowali Wojciech Golks i Jakub Ostrówka, co spowodowało, że Olsztynianie w 20 minucie spotkania prowadzili różnicą trzech bramek. W 25 minucie w bramce gospodarzy nastąpiła zmiana, między słupkami stanął doświadczony Paweł Kiepulski i od tego czasu zdobywanie bramek podopiecznym trenera Targońskiego nie przychodziło już tak łatwo. Do przerwy to jednak Szczypiorniak prowadził 16:17 i sensacja wisiała w powietrzu.

Po przerwie dzięki trafieniom Dominika Lewandowskiego i Łukasza Sypniewskiego Szczypiorniak odskoczył na trzy bramki i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Niestety w 41 minucie gospodarzom udało się przełamać obronę Olsztynian i wyszli na prowadzenie. Do 50 minuty mecz toczył się bramka za bramkę. Kiedy w 55 minucie gospodarze odskoczyli na pięć bramek, Szczypiorniak zaryzykował grał szybko lecz niedokładnie co po kontrach na bramki zamienili zawodnicy USAR-u.

Końcowy wynik na pewno nie odzwierciedla przebiegu spotkania, jednak to wynik idzie w świat. Szkoda bo było naprawdę blisko wywiezienia choćby punktu z ciężkiego terenu.

Po meczu powiedzieli:

Kierownik Sebastian Witczak: „Gratulujemy przeciwnikowi wygranej. Naszym zawodnikom na pewno nie można odmówić walki i zaangażowania. Do przerwy wszystko układało się po Naszej myśli, niestety końcówka spotkania okazała się bardzo srogą lekcją udzieloną Nam przez przeciwnika.”

Rozgrywający Jakub Jurewicz: „Pierwsza połowa bardzo dobra w Naszym wykonaniu, konsekwentnie realizowaliśmy założenia przedmeczowe. Niestety w drugiej połowie zawiodła skuteczność i nie udało Nam się utrzymać korzystnego wyniku.”

RozgrywającyWojciech GOLKS: „Wynik na pewno nie odzwierciedla Naszej gry. W ważnych momentach popełniliśmy własne błędy, które przeciwnik dobrze wykorzystywał i odjechał nam na kilkubramkową przewagę, która w końcówce powiększała się z minuty na minutę. Dobra lekcja od przeciwnika, wyciągamy wnioski i za tydzień postaramy się o 3 punkty.”

USAR Kwidzyn – KS Szczypiorniak Olsztyn 37:27 (16:17)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Szymon KONARZEWSKI – Jakub JUREWICZ 5, Dominik LEWANDOWSKI 1, Jakub BĄDZELEWSKI 1, Przemysław MOSIEWICZ 1, Wojciech GOLKS 7, Tomasz ZABOROWSKI 2, Maciej WARMIŃSKI 1, Jakub OSTRÓWKA 5, Piotr DZIDO 2, Łukasz SYPNIEWSKI 2.

Kary: 2 min. (Golks)

Rzuty karne: 1/1 (Golks 1/1)

Widzów: 200 osób

Sędziowali: Jakub MROCZKOWSKI (Sierpc) i Sebastian PATYK (Warszawa)