KS SZCZYPIORNIAK CZWARTYM KLUBEM W POLSCE – Z MŁODZIEŻĄ NA WSZYSTKICH FRONTACH.

Instytut Sportu w Warszawie (Zespół Sportu Młodzieżowego) prowadzi klasyfikację współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W piłce ręcznej punktacja obejmuje osiągnięcia w trzech grupach wiekowych: junior, junior młodszy i młodzik. Znakomity wynik za rok 2020 zanotował KS Szczypiorniak Olsztyn zajmując czwarte miejsce jedynie za takimi potentatami w tej dyscyplinie jak: KS Vive Tauron Kielce, SPR Wybrzeże Gdańsk i UKS Anilana Łódź. Wyprzedziliśmy m. in. uznane firmy: SPR Górnik Zabrze, KS Azoty Puławy i SKF Wisła Płock.

W KS Szczypiorniak szkolenie prowadzone jest od podstaw, a jest to ściśle połączone z edukacją, bowiem młodzi zawodnicy są w większości uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie i treningi są tak dostosowane do lekcji by naukę pogodzić ze sportem. Od wielu lat zdaje to egzamin. Rodzice chętnie posyłają swe pociechy do sprofilowanych klas, mając gwarancję właściwej opieki, a także odpowiedniego spędzania wolnego czasu przez dzieci. Tym bardziej, że we wstępnym szkoleniu sportowym oprócz zabawowych elementów z piłki ręcznej, wiele czasu poświęca się na trening ogólnorozwojowy. Jak widać efekty są znakomite, dlatego zachęcamy rodziców by skorzystali z bardzo ciekawej oferty KS Szczypiorniak i SP 2.

Wracając do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w skali krajowej miniony rok z uwagi na pandemię był nietypowy. Dokończono tylko Mistrzostwa Polski Juniorów, w których olsztyński zespół dotarł do 1/4 finału i został sklasyfikowany w strefie 5/8. W innych kategoriach wiekowych rywalizacje przerwano na etapie wojewódzkim. Juniorzy młodsi Szczypiorniaka dubletem wygrali rozgrywki regionalne, a trzon  reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży stanowili zawodnicy olsztyńskiego klubu. KS Szczypiorniak uczestniczył też w rywalizacji młodzików i chłopców. Mając w tych kategoriach wielu zawodników wystawiał więcej drużyn, by wszyscy adepci mogli regularnie rozgrywać spotkania ligowe.

W okresie letnim klub zdecydował się powołać zespoły w piłce ręcznej plażowej i w tym roku w czasie wakacji zawodnicy będą mogli rozwijać swe umiejętności tej specjalności, która w stolicy Warmii i Mazur ma duże tradycje i wspaniałe naturalne warunki rozwoju.

Wyniki klasyfikacji znajdziesz TUTAJ.