Zwycięstwo z PGE KPR Gryfino, drugoligowe derby dla Morąga

​W niedzielę 6 marca 2022 roku na Hali Sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 podopieczni trenera Konstantego Targońskiegorozegrali mecz 15 kolejki – rundy rewanżowej o mistrzostwo I ligi grupy A w sezonie 2021/2022. Rywalem KS SzczypiorniakOlsztyn był zespół z PGE KPR Gryfino. Zespoły znają się bardzo dobrze, gdyż w poprzednim sezonie rywalizowały na parkietach drugoligowych zajmując dwie pierwsze lokaty dające awans do I ligi.

​Przed meczem Piotr Dzido otrzymał z rąk PrezesaWarmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki RęcznejZbigniewa Czapli statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu z SKF KPR Spartą Oborniki.

​Początek spotkania należał do gospodarzy. Już w 6 minucie spotkania dzięki skutecznej grze w obronie oraz fenomenalnym interwencją w bramce Jakuba Pikury Olsztynianie prowadzili 4:1. Po 10 minutach gościom udało się doprowadzić do remisu i przez następne 13 minut mecz toczył się bramka za bramkę. Ostatnie 7 minut pierwszej połowy to popis gry obronnej i w ataku zespołu gospodarzy, którzy po celnych trafieniach Przemysława Mosiewicza, Radosława Dzieniszewskiego i Karola Domagalskiego na przerwę schodzili przy prowadzeniu 18:15.

​Po zmianie stron goście ruszyli do ataku, jednak Olsztynianie utrzymywali bezpieczną przewagę, aż do 56 minuty kiedy to karę 2 minut otrzymał Przemysław Mosiewicz. Gościom udało się wyrównać i zapowiadała się nie po raz pierwszy w tym sezonie emocjonująca końcówka spotkania. Ostatnie dwie minuty spotkania to popis bramkarski Jakuba Pikury. Bramkarz Szczypiorniaka dwoił się i troił, aby nie dać się pokonać rywalom, a dzięki skuteczności Jakuba Ostrówki i Piotra Dzidow ostatnich minutach spotkania to Olsztynianie cieszyli się ze zwycięstwa 33:31.

​Gratulacje dla całego zespołu za walkę i zimną głowę aż do końcowego gwizdka. Pomimo braku kontuzjowanych Wojciecha Golksa i Jakuba Jurewicza udało się zgarnąć całą pulę, co w ostatecznym rozrachunku może okazać się kluczowe. Szczypiorniak ani razu nie dał rywalom wyjść na prowadzenie, alicząc jeszcze starcia z parkietów drugoligowych jest to trzecie kolejne zwycięstwo nad zespołem z Gryfina.

​W przewie spotkania dzięki uprzejmości Studia Fryzur WYCZESANI mieszczącego się przy ul. Barczewskieo 1, lok. 9 w Olsztynie z okazji zbliżającego się Święta Kobiet wśród Pań obecnych na meczu rozlosowano voucher na strzyżenie i modelowanie.

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Świetna postawa wszystkichzawodników. Widać, że drużyna nabiera doświadczenia i pokazuje, że może z każdym zespołem walczyć o 3 punkty.

Skrzydłowy Karol DomagalskiGryfino jest bardzo dobrym rywalem, ale nie przejmowaliśmy się tym i zagraliśmy z pełnym zaangażowaniem i motywacją do wygrania meczu. Cały Nasz zespół zagrał wyśmienicie, a w bramce Jakub Pikura rozegrał bardzo dobre zawody. Były to ważne punkty do zdobycia.

Rozgrywający Jakub Ostrówka: „Ciężki przeciwnik, jak i ciężki mecz, lecz to my tym razem schodzimy z boiska z podniesioną głową. Udało się i to Nas bardzo cieszy.

KS Szczypiorniak Olsztyn  PGE KPR Gryfino 33:31 (18:15)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA Fabian MASŁOWSKI –Dominik LEWANDOWSKI 4, Karol DOMAGALSKI 5, Jakub BĄDZELEWSKI, Przemysław MOSIEWCZ 6, Tomasz ZABOROWSKI, Jakub OSTRÓWKA 9, Piotr DZIDO 4, Radosław DZIENISZEWSKI 4, Łukasz SYPNIEWSKI 1.

Kary: 8 min. (Mosiewicz, Zaborowski, Dzido, Dzieniszewski)

Rzuty karne: 1/1 (Dzieniszewski 1/1)

Widzów: 190

Sędziowali: Jakub MROCZKOWSKI (Sierpc) i Sebastian PATYK (Warszawa)

​W sobotę 5 marca 2022 roku o godz. 18.00 na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu przy ul. Mickiewicza 25 podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiegorozegrali mecz 15 kolejki o Mistrzostwo II Ligi grupy pomorskiej w sezonie 2021/2022 z UKS Jedynką KODO Morąg.

​Od początku warunki dyktowali gospodarze, którzy wypracowali kilku bramkową przewagę. Między 9 a 16 minutą nastąpił zryw zawodników z Olsztyna którzy zbliżyli się do gospodarzy ja jedno trafienie, jednak końców pierwszej odsłony należała do gospodarzy, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 15:9.

​Po zmianie stron zawodnicy z Morąga stale powiększaliprzewagę, a z podopiecznych trenera Maciejewskiego jakby uszło powietrze i gospodarze ostatecznie odnieśli zdecydowane zwycięstwo 33:18.

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Fabian MASŁOWSKI, Igor BUŚKO – Jan KAMIŃSKI 5, Dominik ZIEJEWSKI 1, Marcin BAJKO, Jakub ZASĘPA 1, Oliwier PTAK 3, KrystianSTRĄCZEK 6, Adam LEŚNIAK, Kacper TOPA 1, Nikodem ZAPOLSKI, Brajan SZMIDT, Krystian JEZIERSKI 1.

Kary: 10 min. (Zasępa, Strączek Leśniak, Ziejewski x2)

Rzuty karne: 1/2 (Ziejewski 1/1, Zasępa 0/1)