Zacięty bój z Tytanami

W sobotę 26 listopada 2022 roku o godz. 17.30 w hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 rozegrano mecz o mistrzostwo I Ligi grupy A w sezonie 2022/20023. 

Tym razem rywalem podopiecznych trenera Konstantego Targońskiego był zespół z Wejherowa. Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy, którzy dzięki wspaniałym obronom Jakuba Pikury oraz skutecznej grze w ataku w 5 minucie spotkania prowadzili 4:1. Mecz był pod kontrolą do 15 minuty kiedy to karę 2 minut otrzymał Piotr Fabisiak. Wtedy to goście poczuli wiatr w żagle i rzucili się do odrabiania strat. W 22 minucie spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Jurewicz, a minutę później po celnym rzucie goście wyszli na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Szczypiorniak nie odpuszczał, zawodnicy za wszelką cenę starali się odrobić straty, co udało się na 2 sekundy przed końcem pierwszej połowy. Po rzucie wolnym mocnym rzutem z drugiej linii popisał się Przemysław Mosiewicz i do przerwy Szczypiorniak prowadził 13:12.

Po zmianie stron przez pierwsze 10 minut mecz toczył się bramka za bramkę, ale kiedy w 47 minucie karę 2 minut otrzymał Jakub Jurewicz goście znowu odjechali na 2 trafienia. Gospodarze nie spuszczali głów i walczyli o zwycięstwo do samego końca, jednak zbyt proste błędy popełnione w ataku w końcówce spotkania nie pozwoliły na przełamanie i pierwszą zdobycz punktową w tym sezonie. Ostatecznie wygrali Tytani 23:26.

KS Szczypiorniak Olsztyn – KS Tytani Wejherowo 23:26 (13:12)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:  Jakub PIKURA – Jakub JUREWICZ 4, Dominik ZIEJEWSKI 1, Dominik LEWANDOWSKI 5, Karol DOMAGALSKI 4, Jakub BĄDZELEWSKI 2, Przemysław MOSIEWICZ 3, Klaudiusz LESZCZYŃSKI 1, Kacper TOPA, Piotr FABISIAK 3, Łukasz SYPNIEWSKI.

Kary: 4 min (Fabisiak, Jurewicz)

Rzuty karne: 3/4 (Jurewicz 3/4)

Widzów: 70 osób

Sędziowali: Karol PIERNICKI (Grudziądz) i Mateusz SARNOWSKI (Brodnica)

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Świetny mecz rozegrał Kuba Pikura, który cały czas szczelnie bronił naszej bramki dając do końca nadzieję na korzystny wynik. Brak realizacji założeń rzutowych sprawił jednak, że rywal w naszym zasięgu wywiózł z Olsztyna 3 punkty.”

W niedzielę 27 listopada 2022 roku o godz. 10.00 w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie przy ul. Kazimierza Wielgiego 12A podopieczni trenera Konstantego Targońskiego rozegrali mecz w ramach warmińsko-mazurskiej ligi młodzików. Mecz z MKS MOSiR Kętrzyn rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodarzy. Przez prawie całą pierwszą połowę MKS utrzymywał prowadzenie dwoma lub trzema bramkami. W 21 minucie Szczypiorniak doprowadził do remisu, ale w końcówce pierwszej połowy gospodarze znowu odskoczyli na 2 bramki. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, a przy nadarzającej się okazji dorzucali kolejne bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną MKS-u 29:22.

MKS MOSiR Kętrzyn – KS Szczypiorniak I Olsztyn 29:22 (14:12)

KS SZCZYPIORNIAK I OLSZTYN: Tomasz PIETKIEWICZ, Patryk GRZYBOWSKI – Oliwier SOBOTA 2, Jakub BARTCZAK 4, Artur WIŚNIEWSKI 5, Paweł KENIGSMAN, Nataniel SYPKO 1, Wiktor KARPISZEN 5, Wojciech SKALSKI 5, Michał WÓJCIK.

Kary: 4 min (Skalski x2)

Rzuty karne: 0/0

Widzów: 20 osób

Sędziowali: Filip KALINOWSKI (Olsztyn) i Kornel KIEŁCZYKOWSKI (Kętrzyn)

Z kolei o godz. 15.00 w hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 rozegrano mecz o mistrzostwo II Ligi grupy pomorskiej w sezonie 2022/20023. Podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego tym razem rywalizowali z zespołem Pogoni Handball Szczecin.

Goście zaczęli od szybkiego prowadzenia 2:0, jednak już po 9 minutach to gospodarze po celnym trafieniu Wojciecha Damięckiego objęli prowadzenie 5:4. Niestety jak się później okazało było to jedyne i ostatnie prowadzenie Olsztynian. Do 20 minuty mecz toczył się bramka za bramkę, ale ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało do gości, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 17:11.

Po zmianie stron przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania skrzętnie wykorzystując nadarzające się sytuacje do zdobycia bramki i powiększenia przewagi. Ostatecznie Pogoń zwyciężyła dość wysoko 22:37.  

KS Szczypiorniak II Olsztyn – Pogoń Handball Szczecin 22:37 (11:17)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Maciej KOWALCZYK, Oliwier KIEŁBOWSKI – Jan KAMIŃSKI 6, Hubert KACZMAREK 7, Tymoteusz ABRAMOWICZ, Brajan SZMIDT 5, Wojciech DAMIĘCKI 1, Sebastian GRABOWSKI, Dawid PŁOCHACKI, Jakub ZASĘPA, Piotr SZCZECHOWSKI, Igor SZAŁKOWSKI, Adrian PIOTROWICZ 1, Jakub GOTLIB, Tomasz ZAWAL 2.

Kary: 0 min

Rzuty karne: 5/6 (Kamiński 5/6)

Widzów: 70 osób

Sędziowali: Dominik KORDA (Nowy Barkoczyn) i Marek STRZELCZYK (Gdańsk).