Zabrakło niewiele do szczęścia…

W środę 20 października 2021 roku o godz. 18.30 na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 odbył się mecz finałowy Wojewódzkiego Pucharu Polski w którym zmierzyły się zespoły KS „Szczypiorniak” Olsztyn oraz OKPR Warmia Energa Olsztyn.

W poprzedniej edycji zdecydowanym zwycięzcom był zespół Warmii, który pokonał podopiecznych trenera Konstantego Targońskiego 23:40 (13:16). Tym razem mecz był zacięty do ostatniej sekundy, a o końcowym wyniku zadecydowały niuanse.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli zawodnicy Warmii, jednak już w 4 minucie po pewnie wykonanym rzucie karnym przez kapitana Radosława Dzieniszewskiego z prowadzenia cieszyli się zawodnicy Szczypiorniaka. Do 15 minuty spotkania mecz toczył się bramka za bramkę, jednak po celnym rzucie Przemysława Mosiewicza Szczypiorniak wypracował dwubramkową przewagę. Do przerwy udało się ją jeszcze powiększyć za sprawą celnego trafienia Dominika Lewandowskiego. Do szatni zawodnicy udali się przy wyniku 14:11 dla Szczypiorniaka.

Po przerwie to Szczypiorniak dalej dyktował warunki iw 35 minucie spotkania za sprawą pięknego rzutu z biodra Wojciecha Golksa prowadził 18:13. Warmia rzuciła się do rozpaczliwego ataku, jednak do 53 minuty Szczypiorniak nie dawał się złamać. Ostatnie 5 minut gry to niestety seria niefortunnych zdarzeń, od braku szczęścia – po rzutach podopiecznych Konstantego Targońskiego piłka dwa razy trafiała w słupek, przez niewymuszone straty po niezrozumiałe niekiedy dla obu zespołów decyzje sędziowskie. Ostatecznie to Warmia wygrała 30:27 i zdobyła Wojewódzki Puchar Polski.

Do szczęścia Szczypiorniakowi zabrakło naprawę niewiele, może szczęścia, może doświadczenia, a może jednak o końcowym wyniku zadecydowało coś innego? Pomimo przegranej zespół pokazał niebywały charakter i ogromne serducho do walki. Po raz kolejny podopieczni trenera Targońskiego udowodnili, że stale się rozwijają i są w stanie powalczyć z każdym jak równy z równym. Gratulujemy zespołowi OKPR Warmia Energa Olsztyn i życzymy sukcesów na dalszym etapie rozgrywek.

Po spotkaniu Pan Zbigniew Czapla Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej  wręczył statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu finałowego oraz puchar dla zwycięzców. Najlepszym zawodnikiem Naszej drużyny uznano Wojciecha Golksa, a Warmii Adriana Gruszczyńskiego.

Dziękujemy licznie przybyłym kibicom za stworzenie wspaniałej atmosfery i głośny doping do ostatniej sekundy.

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Gratulacje dla Warmii za zwycięstwo. Gratulacje dla zawodników Szczypiorniaka za walkę i ambicję. Cieszę się, że robimy postępy lecz cały czas jest nad czym pracować. Wyciągamy wnioski i gramy dalej.”

Rozgrywający Wojciech Golks: Czekaliśmy na ten mecz od dawna, byliśmy bardzo zmotywowani, co było widać na boisku przez całe 60 minut gry. Graliśmy dobrze w obronie i skutecznie w ataku, lecz w końcówce meczu popełniliśmy parę błędów, co przełożyło się na wynik spotkania. Gratulacje dla całej drużyny za walkę i zaangażowanie.”

KS Szczypiorniak Olsztyn – OKPR Warmia Energa Olsztyn 27:30 (14:11)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Szymon KONARZEWSKI, Fabian MASŁOWSKI – Jakub JUREWICZ 2, Dominik LEWANDOWSKI 1, Jakub BĄDZELEWSKI, Przemysław MOSIEWICZ 3, Wojciech GOLKS 9, Tomasz ZABOROWSKI 2, Maciej WARMIŃSKI, Jakub OSTRÓWKA 2, Piotr DZIDO 1, Radosław DZIENISZEWSKI 7.

Kary: 12 min. (Mosiewicz, Golks, 2 x Ostrówka, 2 x Dzido)

Rzuty karne: 5/5 (Dzieniszewski 5/5)

Widzów: 200 osób

Sędziowali: Tomasz KORNOWSKI i Jakub DĄBROWSKI (Olsztyn)