Wygrana w Sierpcu

​W sobotę 26 lutego 2022 roku o godz. 14.00 w HaliSportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu przy ul. Płockiej 38A w meczu 14 kolejki o mistrzostwo I ligi grupy A zmierzyły się zespoły MKS-u Mazur Sierpc i KS Szczypiorniak Olsztyn.Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego przystępowali do meczu pokrzepieni przełamaniem złej passy i zwycięstwem w ostatniej kolejce z zespołem SKF KPR Sparta Oborniki. Do spotkania zespół z Olsztyna przystępował bez najlepszego strzelca Wojciecha Golksa, który w poprzednim meczu nabawił się kontuzji oraz bez skrzydłowego Łukasza Sypniewskiego, który nabawił się urazu na czwartkowym treningu. Gospodarze z kolei przed drugą rundę wzmocnili się doświadczonymi zawodnikami mającymi pomóc w utrzymaniu.

​Pierwsza połowa była niezwykle zacięta. Do 12 minuty mecz toczył się bramka za bramkę. Między 12 a 19 minutą podopieczni trenera Targońskiego rzucili cztery bramki z rzędu i wyszli na bezpieczną przewagę. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to zryw gospodarzy, którym udało doprowadzić do remisu, jednak dzięki celnemu trafieniu Jakuba Ostrówki to Szczypiorniakschodził do szatni na przerwę przy prowadzeniu 12:13.

​Świetny początek drugiej połowy, między innymi obrona rzutu karnego przez Jakuba Pikurę spowodował, że Olsztynianie ponownie wyszli na kilkubramkową przewagę. Do 50 minuty mecz toczył się bramka za bramkę, ale kiedy w 54 minucie gospodarze zmniejszyli straty do dwóch trafień poczuli, że mogą zdobyć jeszcze jakieś punkty w tym spotkaniu. Na ich nieszczęście świetnie tego dnia bronił Jakub Pikura, który wybronił dwie sytuacje „sam na sam”, a Dominik Lewandowski i Radosław Dzieniszewski przypieczętowali zwycięstwo Szczypiorniaka 22:25.

​Po meczu gospodarze wybrali zawodnika meczu, którym został nie kto inny jak Jakub Pikura.

Kolejny mecz walki z rywalem który broni się przed spadkiem. Dzięki temu zwycięstwu Olsztynianie uciekli rywalom na bezpieczną przewagę. Cieszy fakt, że pomimo absencji kluczowych zawodników Szczypiorniak był w stanie wywieźć 3 punkty z Sierpca i udanie zrewanżować się za porażkę u siebie w pierwszej rundzie.

Po meczu powiedzieli:

Kierownik Sebastian WItczak: Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, kolejny z gatunku tych za 6 punktów. Pomimo nieprzewidzianych braków kadrowych, byliśmy w stanie zrewanżować się z nawiązką Mazurowi za porażkę w pierwszej rundzie. Gratulacje dla całego zespołu za walkę i nieustępliwość do samego końca.

Kapitan Radosław Dzieniszewski: Ten mecz był niezwykle ważny ze względu na ułożenie zespołów w tabeli. Zwycięstwo lekko nie przyszło, gospodarze wzmocnieni doświadczonymi zawodnikami stawili spory opór. Na szczęście dzisiaj cały nasz zespół wypadł bardzo dobrze. Jakub Pikura w bramce dwoił się i troił wymazując pojedyncze błędy obrony, natomiast w ataku każdy dołożył swoją cegiełkę do zdobytych 3 punktów.

Bramkarz Jakub Pikura: „Bardzo ważny mecz w którym zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Cieszą zdobyte punkty z tak doświadczoną drużyną jaką jest Mazur Sierpc.”

MKS Mazur Sierpc  KS Szczypiorniak Olsztyn 22:25 (12:13)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Fabian MASŁOWSKI – Jakub JUREWICZ 1, Dominik ZIEJEWSKI,Dominik LEWANDOWSKI 1, Karol DOMAGALSKI 3, Jakub BĄDZELEWSKI, Jakub GÓRALSKI, Przemysław MOSIEWICZ4, Tomasz ZABOROWSKI, Jakub OSTRÓWKA 5, Piotr DZIDO 6, Radosław DZIENISZEWSKI 5.

Kary: 8 min. (Ostrówka, Lewandowski, Mosiewicz x 2)

Rzuty karne: 1/2 (Dzieniszewski 0/1, Dzido 1/1)

Widzów: 100 osób

Sędziowali: Ariel DOBOSZ (Bydgoszcz) i Karol PIERNICKI (Grudziądz)