Weekend pełen emocji 

            W miniony weekend zawodnicy i zawodniczki reprezentujący KS „Szczypiorniak” Olsztyn rozegrali w sumie pięć spotkań ligowych. W sobotę 12 marca 2022 roku o godz. 10.00 na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz o awans do 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z zespołem MDK Bartoszyce. W pierwszym meczu Szczypiorniak wygrał na boisku jedenastoma bramkami, jednak na skutek gry nieuprawnionego zawodnika (zawodnik dopisany w wymaganym terminie godzinę przed meczem, ale protokół wydrukowany przez drużynę z Bartoszyc dzień wcześniej) wynik z parkietu został zweryfikowany jako walkower dla gospodarzy 10:0 co bardzo skomplikowało sytuację zespołu z Olsztyna, który nie mógł już przegrać żadnego meczu do końca rozgrywek. Na domiar złego kontuzja wykluczyła z meczu Huberta Kaczmarka, jednak cel był jasny od samego początku – zwycięstwo i awans do 1/16 MPJM. 

            Mecz od samego początku nie układał się po myśli Szczypiorniaka, do 25 minuty to Bartoszyce prowadziły, jednak ostatnie 5 minut to zryw Olsztynian, którzy po bramkach Nikodema Zapolskiego i Filipa Kalinowskiegoschodzili na przerwę przy prowadzeniu 12:10. Po zmianie stron Szczypiorniak szybko odskoczył rywalowi, najpierw rzut karny obronił Aleksander Kania, a następnie trzy bramki z rzędu zdobył Tobiasz Łabieniec i na tablicy wyników było 15:11 dla Olsztynian. Kiedy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, a Olsztynianie będą już tylko powiększać przewagę to goście rzucili 5 bramek z rzędu i w 43 minucie spotkania odzyskali prowadzenie. Taki obrót sprawy ewidentnie rozwścieczył gospodarzy, którzy ostanie 15 minut wygrali 7:3, a cały mecz 22:19 tym samym awansując z drugiego miejsca do 1/16 MPJM.

KS Szczypiorniak  Olsztyn: Aleksander KANIA, Jan KAMIŃSKI 3, Maciej PRYK 3, Brajan SZMIDT 3, Maciej KOWALCZYK, Tobiasz ŁABIENIEC 8, Jakub ZASĘPA, Konrad ANDRZEJEWSKI, Nikodem ZAPOLSKI 2, Kacper TOPA, Sebastian GRABOWSKI 1, Filip KALINOWSKI 2, Mikołaj KOCHAŃSKI 1.

Kary: 2 min. (Topa)

Rzuty karne: 2/2 (Łabieniec 2/2)

Widzów: 50 osób

Sędziowali: Mateusz HYCZA i Tomasz ŁAZICKI (Olsztyn)

            Następnie podopieczni trenera Konstantego Targońskiego udali się do Kwidzyna na mecz o mistrzostwo I ligi grupy A w sezonie 2021/2022. O godz. 17.00 w Kompleksie Widowiskowo Sportowym przy ul. Wiejskiej 1A w Kwidzynie naprzeciw siebie stanęły zespoły SMS ZPRP I Kwidzyn i KS „Szczypiorniak” Olsztyn. Do tego meczu zespół z Olsztyna przystępował w mocno okrojonym składzie. Z różnych przyczyn w meczu nie mogli zagrać Jakub BądzelewskiRadosław DzieniszewskiWojciech GolksJakub JurewiczPrzemysław Mosiewicz i Tomasz Zaborowski, co spowodowało, że trener Targoński na ten mecz miał do dyspozycji ośmiu zawodników z pola i trzech bramkarzy.

            Początek meczu należał do Szczypiorniaka. Po 3 minutach dzięki trafieniom Dominika Lewandowskiego i Piotra Dzido Olsztynianie prowadzili 1:3. Do 24 minuty mecz toczył się bramka za bramkę, jednak ostatnie 5 minut należało do gospodarzy, którzy wykorzystali chwilową zapaść Szczypiorniaka i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 18:14. Po zmianie strony brak zmienników zaczął dawać o sobie znać, zmęczenie powodowało proste błędy, niecelne rzuty, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, którzy drugą połowę wygrali zdecydowanie, a cały mecz 41:27.

            Niestety sytuacje losowe zdarzają się każdemu, miejmy nadzieję, że na najbliższy mecz ligowy większość zawodników zdąży już wrócić i pomoże zespołowi powalczyć o kolejne ligowe punkty.

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Szymon KONARZEWSKI, Fabian MASŁOWSKI – Dominik ZIEJEWSKI, Dominik LEWANDOWSKI 9, Karol DOMAGALSKI 4, Oliwier PTAK, Krystian STRĄCZEK,  Jakub OSTRÓWKA 4, Piotr DZIDO 6, Łukasz SYPNIEWSKI 4. 

Kary: 2 min. (Strączek)

Rzuty karne: 0/2 (Dzido 0/1, Ostrówka 1/1)

Widzów: 20 osób

Sędziowali: Ariel DOBOSZ (Bydgoszcz) i Karol PIERNICKI (Grudziądz)

            Z kolei w niedzielę 13 marca 2022 roku o godz. 10.00 na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 rozegrano mecz Warmińsko-Mazurskiej ligi chłopców grupa starsza. Przeciwnikami zespołu KS „Szczypiorniak” I Olsztyn prowadzonych przez trenera Krzysztofa Maciejewskiego był zespół MKS Truso Elbląg.

            Mecz od pierwszych minut był bardzo nierówny, nie dość powiedzieć, że prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, to różnice odrabiane przez oba zespoły były bardzo wysokie. Pierwsze minuty to mecz bramka za bramkę z lekkim wskazaniem na Olsztynian. W 5 minucie goście wyszli na prowadzenie i powiększyli je do 7 trafień. Ostatnie 4 minuty pierwszej połowy to pogoń Szczypiorniaka i wygrana 6:2, jednak do przerwy to goście prowadzili 12:15. Po zmianie stron Olsztynianie systematycznie odrabiali straty i na 7 minut przed końcem udało się dojść rywali na remis. Niestety i tym razem rywale odskoczyli na 3 bramki, a gospodarzom zabrakło już czasu na odrobienie strat i ostatecznie przegrali 24:25.


KS SZCZYPIORNIAK I OLSZTYN:
 Wojciech KOWALCZYK, Filip KIEŁBOWSKI 1, Hubert BEŁZA 3, Jakub IWANOWICZ, Kacper FILIPOWICZ 2, Grzegorz KRUSZEWSKI 6, Mateusz ŁĄTKOWSKI 11, Szymon ZASĘPA, Jakub KŁOSOWSKI, Filip MACKIEWICZ 1.

Kary: brak

Rzuty karne: brak

Widzów: 15 osób

Sędziowali: Karol DOMAGALSKI (Olsztyn) i Kornel KIEŁCZYKOWSKI (Kętrzyn)


            Następnie o godz. 12.15 podopieczni trenera Maciejewskiego rozegrali kolejne spotkanie. Tym raz ich przeciwnikiem był zespół KPR Elbląg. Na początku spotkania goście szybko wypracowali kilkubramkową przewagę, którą skrzętnie powiększali i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 6:12. Po zmianie stron Olsztynianie rzucili się do odrabiania strat, jednak i tym razem rywal okazał się zbyt wymagający i ostatecznie zwyciężył 17:21.

KS SZCZYPIORNIAK I OLSZTYN: Wojciech KOWALCZYK, Filip KIEŁBOWSKI, Hubert BEŁZA 2, Jakub IWANOWICZ 2, Wiktor PIÓRKOWSKI, Kacper FILIPOWICZ 5, Grzegorz KRUSZEWSKI 4, Mateusz ŁĄTKOWSKI 4, Szymon ZASĘPA, Filip MACKIEWICZ.

Kary: 2 min. (Mackiewicz)

Rzuty karne: brak

Widzów: 12 osób

Sędziowali: Karol DOMAGALSKI (Olsztyn) i Kornel KIEŁCZYKOWSKI (Kętrzyn)


            Na koniec niedzielnych zmagań do rywalizacji przystąpiły zespoły drugoligowe tj. KS „Szczypiorniak” II Olsztyn i Sambor Latocha Agropom Tczew. Mecz z liderem szybko ułożył się po myśli gości, jednak dzielna olsztyńska młodzież walczyła zawzięcie na ile tylko starczyło jej sił i umiejętności. Zawodnicy z pomorza szybko uzyskali kilkubramkową przewagę, ale dzięki skutecznym obronom Szymona Konarzewskiego i celnym trefieniom Jakuba Góralskiego w 20 minucie spotkania udało się odrobić straty i dojść rywala na jedno trafienie. Końcówka pierwszej połowy należała do bardziej doświadczonego zespołu gości, który na przerwę schodził przy prowadzeniu 14:19. 

            Po zmianie stron goście szybko dorzucili kilka bramek i kontrolowali przebieg spotkania do samego końca ostatecznie zwyciężając 26:41. 

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Fabian MASŁOWSKI, Szymon KONARZEWSKI, Igor BUŚKO – Jan KAMIŃSKI 2, Dominik ZIEJEWSKI 2, Marcin BAJKO, Jakub GÓRALSKI 9, Jakub ZASĘPA, Oliwier PTAK 1, Krystian STRĄCZEK 3, Adam LEŚNIAK 4, Kacper TOPA 2, Nikodem ZAPOLSKI 1, Tobiasz ŁABIENIEC 2, Brajan SZMIDT, Krystian JEZIERSKI.

Kary: 6 min. (Ziejewski, Strączek, Jezierski)

Rzuty karne: brak

Widzów: 90 osób

Sędziowali: Jakub MROCZKOWSKI (Sierpc) i Mateusz SARNOWSKI (Brodnica)