UDANE OTWARCIE

Udanym meczem z UKS Jedynka Kodo Morąg Nasi II-ligowcy zainaugurowali w sobotę (30 stycznia) rewanżową rundę rozgrywek mistrzowskich. Pokonali we własnej hali beniaminka II ligi 31:22 (14:6), panując nad sytuacja przez pełne 60 minut. W przeciwieństwie do spotkania z I rundy w Morągu, tym razem emocji było jak na lekarstwo

KS Szczypiorniak Olsztyn: Fabian Masłowski, Jakub Pikura, Jakub Jurewicz-2, Eryk Kulas, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-4, Maciej Retkiewicz-1, Karol Domagalski, Jakub Bądzelewski, Przemysław Mosiewicz-4, Konrad Domian-2, Jakub Ostrówka-4, Klaudiusz Leszczyński-1, Mateusz Reszczyński-1, Piotr Fabisiak, Radosław Dzieniszewski-7.

Nasz zespół od pierwszych akcji zdominował wydarzenia na boisku. Szybko uzyskał prowadzenie 4:1, a dystans zwiększał się z każda minutą. Mieliśmy dobrze zorganizowaną defensywę, nie dopuszczaliśmy rywali do dogodnych sytuacji. Sami często kontratakowaliśmy, a w ataku pozycyjnym graliśmy spokojnie. Pomagał nam w tym komfort wysokiego prowadzenia. Po zmianie stron obraz gry był podobny, trener Konstanty Targoński mógł swobodnie rotować składem, bowiem rezultat był cały czas bezpieczny.

Premiera wypadła więc pomyślnie. Są trzy zdobyte punkty i optymizm przed kolejnym weekendem, gdy przyjdzie wystartować w Kwidzynie w 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Sobotni mecz miał swoje sympatyczne aspekty. Po dwóch stronach barykady znaleźli się zawodnicy, którzy rozpoczynali przygodę ze sportem w olsztyńskim klubie. I choć wszyscy spotkanie potraktowali serio, było bardzo miło. Z sentymentem ogląda się wychowanków.