SZCZYPIORNIAK Z PUNKTAMI I REKORDEM

W meczu 13 kolejki II ligi (grupa pomorska) Nasi piłkarze ręczni pokonali w środę (24 lutego) we własnej fali AZS UKW Bydgoszcz 51:31 (26:13). Bardzo efektowne zwycięstwo, które przyniosło nie tylko komplet punktów, ale też rekord zdobytych bramek w II-ligowych występach olsztynian. Pękła magiczna bariera 50 trafień.

KS Szczypiorniak Olsztyn – AZS UKW Bydgoszcz 51:31 (26:13)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Sebastian Kusiak, Jakub Jurewicz-5, Eryk Kulas-2, Robert Targoński-1, Filip Lewalski-2, Maciej Retkiewicz-1, Karol Domagalski-6, Jakub Bądzelewski, Przemysław Mosiewicz-11, Konrad Domian-4, Jakub Ostrówka-11, Klaudiusz Leszczyński, Radosław Dzieniszewski-6, Piotr Fabisiak-2.

Po pierwszych w miarę wyrównanych minutach systematycznie zwiększaliśmy przewagę i jedyną zagadką stały się rozmiary zwycięstwa. Bezlitośnie wykorzystywaliśmy duże luki w defensywnie rywali (AZS UKW stracił najwięcej bramek w lidze) i trafialiśmy często i regularnie.  Trener Konstanty Targoński dał odpocząć uczestnikom turnieju Mistrzostw Polski juniorów. Wystąpili w dużo mniejszym wymiarze czasowym. Bramki zdobywali prawie wszyscy, ale główny ciężar, a może przyjemność, spadły na Przemysława Mosiewicza i Jakuba Ostrówkę, którzy uzyskali po 11 bramek. Po tym zwycięstwie umocniliśmy się w ścisłej czołówce i zwiększyliśmy swe szanse, by zapewnić sobie w następnym sezonie udział w rozgrywkach nowej II ligi.

Kolejny mecz rozegramy w najbliższą niedzielę (28 lutego) w Toruniu z AZS UMK.