Srebro młodzików, derby na minus

W sobotę 25 lutego 2023 roku o godz. 13.00 w hali sportowej BOSiR przy ul. Słowackiego 2 w Bartoszycach rozegrano mecze ostatniej kolejki warmińsko-mazurskiej ligi młodzików. Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego dość pewnie pokonali zespół gospodarzy MDK Bartoszyce 34:27.

Tylko przez pierwsze 5 minut mecz toczył się bramka za bramkę, następnie dzięki skutecznym rzutom m.in. Artura Wiśniewskiego i Wiktora Karpiszena Olsztynianie systematycznie powiększali przewagę. Do przerwy Szczypiorniak prowadził 19:10.

Po zmianie stron trener Targoński dał szansę zmiennikom, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Szczypiorniak wygrał ostatecznie 34:27 i zajął II miejsce w klasyfikacji końcowej, które dało przepustkę do rozgrywek centralnych. Gratulujemy!

MDK Bartoszyce – KS Szczypiorniak I Olsztyn 27:34 (10:19)

KS SZCZYPIORNIAK I OLSZTYN: Patryk GRZYBOWSKI – Jakub BARTCZAK 5, Michał GRZEGORCZYK 1, Artur WIŚNIEWSKI 9, Paweł KENIGSMAN 2, Aleksander POŚPIECH, Adam CIŃSKI, Nataniel SYPKO 6, Wiktor KARPISZEN 7, Kacper ŁACHACZ 1, Wojciech SKALSKI 1, Michał WÓJCIK 1, SARNOWSKI Wiktor 1.

Kary: 6 min (Bartczak, Grzegorczyk, Skalski)

Rzuty karne: 4/5 (Wiśniewski 2/2, Karpiszen 1/1, Wójcik 0/1, Bartczak 1/1)

Widzów: 30 osób

Sędziowali: Krzysztof DREWS i Marcin PAŁACHOWSKI (Bartoszyce)

Następnie o godz. 15.00 na hali V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy przy ul. Krasickiego 2 podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz z liderem II Ligi grupy pomorskiej zespołem UKS Jedynki KODO Morąg.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gości 3:0 jednak dzięki skutecznym obronom Oliwiera Kiełbowskiego oraz celnym rzutom Jana Kamińskiego z drugiej linii w 9 minucie goście prowadzili tylko 4:3. Niestety w kolejnych minutach goście zdecydowanie poprawili szyki w obronie oraz skuteczność w ataku i rzucili siedem bramek z rzędu. Do przerwy to Morąg prowadził 18:7.

Po zmianie stron goście kontrolowali przebieg gry, a trener Maciejewski postanowił dać szansę ogrania się zmiennikom. Lider wygrał zdecydowanie i zasłużenie 34:16.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – UKS Jedynka KODO Morąg 16:34 (7:18)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Oliwier KIEŁBOWSKI, Maciej KOWALCZYK – Jan Kamiński 7, Hubert KACZMAREK, Adam LEŚNIAK, Tobiasz ŁABIENIEC 7, Brajan SZMIDT, Krystian JEZIERSKI, Wojciech DAMIĘCKI 1, Sebastian GRABOWSKI, Dawid PŁOCHACKI, Jakub ZASĘPA, Tomasz ZAWAL, Sebastian KOWELEC 1.

Kary: 4 min (Leśniak, Łabieniec)

Rzuty karne: 1/2 (Łabieniec 1/1, Kamiński 0/1)

Widzów: 100 osób

Sędziowali: Adam DEJNA i Adam RASZEWSKI (Tczew)

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Zespół z Morąga postawił ciężki warunki w obronie naszej młodzieży, której ciężko było się przebić i zdobywać bramki. Dzięki temu goście wyprowadzali bardzo dużo kontr. Cieszę się, że chłopcy się nie poddali i walczyli do końca z doświadczonym zespołem, który walczy o awans do 1 ligi.”

Następnie o godz. 17.30 na parkiecie zameldowały się zespoły pierwszoligowe. Rywalem zespołu trenera Konstantego Targońskiego był zespół Szynaka Meble Jeziorak Iława.

Na początku spotkania to goście objęli prowadzenie jednak już po pięciu minutach gry i trzem celnym rzutom Wojciecha Golksa Szczypiorniak wyszedł na prowadzenie 3:2. Następnie raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na jedno lub dwubramkowe prowadzenie. Kiedy w 26 minucie karę 2 minut otrzymał Karol Domagalski to goście odskoczyli na dwa trafienia, które utrzymali do końca pierwszej połowy. Do przerwy 13:15 dla Iławian.

Po zmianie stron goście szybko dorzucili kolejne dwie bramki i wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Szczypiorniak jednak nie składał broni i konsekwentnie realizował założenia taktyczne i w 43 minucie doszedł rywali na jedno trafienie. Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku gospodarzom przytrafił się przestój, następnie kolejną karę 2 minut otrzymał Karol Domagalski i goście w 53 minucie odskoczyli na siedem trafień. Olsztynianie nie złożyli jednak broni i konsekwentnie starali się odrabiać straty. Rzutami z drugiej linii zachwycał Przemysław Mosiewicz, a z lewego skrzydła skutecznie akcje wykańczał Kacper Topa, jednak to nie wystarczyło do odrobienia strat i ze zwycięstwa 36:32 cieszyli się goście.

Gra Olsztynian z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, jednak ciągle zdarzają się lekkie przestoje, które w ostatecznym rozrachunku są brzemienne w skutkach.

KS Szczypiorniak Olsztyn – Szynaka Meble Jeziorak Iława 32:36 (13:15)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Szymon KONARZEWSKI – Jakub JUREWICZ 5, Dominik ZIEJEWSKI, Dominik LEWANDOWSKI 1, Karol DOAGALSKI 2, Jakub BĄDZELEWSKI 1, Przemysław MOSIEWICZ 8, Krystian STRĄCZEK 2, Wojciech GOLKS 7, Kacper TOPA 4, Piotr FABISIAK 2.

Kary: 8 min (Ziejewski, Fabisiak, Domagalski x2)

Rzuty karne: 5/6 (Golks 1/2, Fabisiak 1/1, Mosiewicz 1/1, Jurewicz 2/2)

Widzów: 200 osób

Sędziowali: Mateusz HYCZA i Tomasz ŁAZICKI (Olsztyn)

Powiedzieli po meczu:

Trener Konstanty Targoński:To było bardzo ciężkie spotkanie. Dziękuję chłopakom za walkę do końca. Cieszy, że idziemy w dobrym kierunku. Widać konsekwencję w elementach, na które zwracamy uwagę. Nasza praca będzie poświęcona na zwiększenie skuteczności rzutowej. Mam przekonanie, że efekty przyjdą niebawem.”