Sobota pełna wrażeń

W sobotę 27 listopada 2021 roku na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 nastąpiła kumulacja rozgrywek piłki ręcznej. Od godziny 10.00 dwa zespoły KS „Szczypiorniak” Olsztyn rywalizowały w rozgrywkach warmińsko-mazurskiej ligi młodzika. Następnie o godzinie 14.30 na parkiet wyszły zespoły drugoligowe KS „Szczypiorniak” II Olsztyn i AUTOINVEST Wybrzeże Gdańsk, a na zakończenie dnia o godz. 17.30 na parkiecie zameldowały się zespoły pierwszoligowe KS „Szczypiorniak” Olsztyn i SMS ZPRP II Kwidzyn. 

Podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego mecz z zespołem z Gdańska rozpoczęli w lekko okrojonym składzie z uwagi na kilka kontuzji oraz powołanie niektórych zawodników na mecz pierwszoligowy. Był to typowy mecz walki o każdą piłkę, młodzi zawodnicy Szczypiorniaka pokazali po raz kolejny charakter i ambicję. Dobrze bronił Fabian Masłowski, bardzo dobrze rozgrywał Filip Kalinowski, a w ataku po raz kolejny skutecznie zagrał Krystian Strączek, jednak to nie wystarczyło na zespół prowadzony przez dwójkę bardzo doświadczonych i grających trenerów Jakuba Malczewskiego i Karola Radeckiego.

Po meczu powiedzieli:

Kierownik Sebastian Witczak:Zespół Wybrzeża plasuje się zdecydowanie wyżej od Nas w ligowej tabeli, jednak pokazaliśmy, że nawet w okrojonym składzie jesteśmy w stanie powalczyć z czołówką. Zabrakło naprawdę niewiele, a sprawilibyśmy małą sensację urywając punkty Gdańszczanom. Szkoda, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, i jestem pewien, że zebrane dzisiaj doświadczenie zaprocentuje w kolejnym meczu.

Rozgrywający Krystian Strączek: „Graliśmy dobrze w obronie, mieliśmy założenia przed meczem, aby pilnować dwóch najgroźniejszych zawodników Wybrzeża. W ataku zabrakło nam wykończenia co zadecydowało o końcowym wyniku. Zbieramy doświadczenie, które mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości oraz w następnych meczach.

Rozgrywający Filip Kalinowski:Mecz do wygrania, mało zabrakło do szczęścia, szkoda zmarnowanych 100% sytuacji. Plusem z tego spotkania jest bardzo dobra gra w obronie.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – AUTOINVEST Wybrzeże Gdańsk 23:26 (11:13)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Fabian MASŁOWSKI, Jan KAMIŃSKI 2, Dominik ZIEJEWSKI 3, Marcin BAJKO, Oliwier PTAK 1, Krystian STRĄCZEK 11, Adam LEŚNIAK, Filip KALINOWSKI 5, Nikodem ZAPOLSKI, Piotr FABISIAK 1.

Kary: 14 min. (Ptak, Kalinowski, Fabisiak, Ziejewski x2, STRĄCZEK x2)

Rzuty karne: 2/3 (Strączek 0/1, Kalinowski 1/1, Fabisiak 1/1)

Widzów: 50 osób

Sędziowali: Marcin CZAPLICKI i Marek CZAPLICKI (Ciechanów)

Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego liczyli na przełamanie złej passy w ostatnich spotkaniach ligowych. Niestety po raz kolejny zabrakło szczęścia i skuteczności w decydujących momentach spotkania. Przez cały mecz Olsztynianie gonili wynik, przestój między 16 a 23 minutą spowodował, że goście odskoczyli na 5 bramek. Pomimo dobrej postawy Szymona Konarzewskiego w bramce, obronił 2 rzuty karne i kilka sytuacji „sam na sam” Olsztynianom nie udało się przełamać rywali z Kwidzyna choć była ku temu kilka okazji między 36 a 40 minutą spotkania. Niestety mecz zakończył się kolejną porażką, ale miejmy nadzieję, że w końcu uda się przełamać złą passę.


Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „W krytycznych momentach zawiodła skuteczność rzutowa. Mamy nad czym pracować i mam nadzieję, że w rewanżu wyciągniemy wnioski i z Kwidzyna wywieziemy 3 punkty.”

Skrzydłowy Łukasz Sypniewski:Bardzo dobre zawody rozegrał Karol Domagalski, niestety znowu zawiodła u Nas skuteczność rzutowa, sporo razy obiliśmy bramkarza, co spowodowało, że dobry wynik jednostki nie przełożył się na wynik całego zespołu.”

Obrotowy Piotr Dzido: „Kolejny mecz walki w Naszym wykonaniu i niestety kolejny w którym nie potrafimy przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Pozwoliliśmy dzisiaj przeciwnikowi na dużą swobodę zwłaszcza w centralnym sektorze boiska, co pozwoliło na wyprowadzenie przez przeciwnika spokojnej przewagi. Ciągle zbieramy cenne doświadczenie, jednak na efekty musimy jeszcze trochę poczekać. Nie załamujemy rąk i z każdego spotkania wyciągamy pozytyw, tak żeby w drugiej rundzie wyglądało to już zdecydowanie lepiej.”   

KS Szczypiorniak Olsztyn – SMS ZPRP II Kwidzyn 26:28 (14:15)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Szymon KONARZEWSKI – Jakub JUREWICZ 3, Dominik LEWANDOWSKI 1, Karol DOMAGALSKI 5, Jakub BĄDZELEWSKI 1, Przemysław MOSIEWICZ, Wojciech GOLKS 6, Tomasz ZABOROWSKI 1, Jakub OSTRÓWKA 5, Piotr DZIDO 4, Radosław DZIENISZEWSKI, Łukasz SYPNIEWSKI. 

Kary: 12 min. (Mosiewicz, Golks, Ostrówka, Dzido, Sypniewski, Jurewicz – dyskwalifikacja)

Rzuty karne: 1/3 (Golks 0/1, Dzieniszewski 0/1, Ostrówka 1/1)

Widzów: 150 osób

Sędziowali: Ariel DOBOSZ (Bydgoszcz) i Karol PIERNICKI (Grudziądz)