Punkt na koniec rundy

W sobotę 17 grudnia 2022 roku o godz. 8.30 w hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 rozegrano mecz 6 kolejki warmińsko-mazurskiej ligi młodzików. Naprzeciw siebie stanęły drugi i pierwszy zespół KS Szczypiorniak Olsztyn prowadzone odpowiednio przez trenera Mariusza Bednarskiego i trenera Konstantego Targońskiego. Tylko na samym początku tj. w drugiej minucie spotkania na tablicy wyników widniał remis. Później podopieczni trenera Konstantego Targońskiego stale powiększali przewagę i do przerwy udawali się prowadząc 21:1. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pierwszy zespół dowodzony przez bardzo skutecznego rozgrywającego Artura Wiśniewskiego, który zdobył w tym spotkaniu aż 15 bramek wygrał bardzo wysoko 51:2.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – KS Szczypiorniak I Olsztyn 2:51 (1:21)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Wojciech KOWALCZYK, Filip MACKIEWICZ, Oskar BEDNARSKI 1, Grzegorz KRUSZEWSKI 1, Kazimierz KULESZA, Szymon ZASĘPA, Filip KIEŁBOWSKI, Mateusz ŁĄTKOWSKI.

KS SZCZYPIORNIAK I OLSZTYN: Tomasz PIETKIEWICZ, Patryk GRZYBOWSKI – Oliwier SOBOTA, Jakub BARTCZAK 8, Michał GRZEGORCZYK 1, Artur WIŚNIEWSKI 15, Paweł KENIGSMAN 4, Nataniel SYPKO 2, Wiktor KARPISZEN 11, Kacper ŁACHACZ 6, Wojciech SKALSKI 2, Michał WÓJCIK 2.

Kary: 2 min (Łatkowski) – Szczypiorniak II, 0 min – Szczypiorniak I

Rzuty karne: 1/2 (Bednarski 1/2) – Szczypiorniak II, 2/2 (Wiśniewski 2/2) – Szczypiorniak I

Widzów: 10 osób

Sędziowali: Wojciech Domalewski i Filip KALINOWSKI (Olsztyn)

Następnie o godz. 13.30 na hali Kompleksu Widowiskowo-Sportowego w Kwidzynie, przy ul. Wiejskiej 1A rozegrano mecz 9 kolejki o mistrzostwo I Ligi grupy A w sezonie 2022/2023. Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego po dość pechowej w ich wykonaniu rundzie po cichu liczyli na pierwsze punkty w sezonie.

Od początku spotkania mecz był bardzo zacięty, raz jedna raz druga drużyna wychodziła na jednobramkową przewagę. W 16 minucie po celnym rzucie ze skrzydła Klaudiusza Leszczyńskiego Szczypiorniak wyszedł na prowadzenie 9:10. Niestety gospodarze przycisnęli i rzucili pięć bramek z rzędu wychodząc na prowadzenie 14:10. W ostatnich minutach pierwszej połowy zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Kwidzyna dorzucili jeszcze dwie bramki i do przerwy prowadzili 20:14.

Po zmianie stron mecz toczył się bramka za bramkę, aż do 40 minuty spotkania. Wtedy to po celnych Karola Domagalskiego i Dominika Lewandowskiego Olsztynianie złapali wiatr w żagle. W 50 minucie spotkania gospodarze prowadzili, ale już tylko różnicą dwóch bramek 29:27. Zawodnicy Szczypiorniaka uwierzyli, że mogą w końcu się przełamać i zdobyć pierwsze punkty i ruszyli do ataku. W 56 minucie po celnym trafieniu Przemysława Mosiewicza Olsztynianie wyszli na prowadzenie 30:31, niestety już po chwili goście odpowiedzieli bramką na remis. Olsztynianie się nie poddawali i na pół minuty przed końcem za sprawą Krystiana Strączka ponownie wyszli na prowadzenie 31:32. Niestety na 15 sekund przed końcem faul popełnił Piotr Fabisiak za co otrzymał 2 minuty wykluczenia, a gospodarze rzut karny który zamienili na bramkę. Olsztynianie mieli jeszcze piłkę na rozstrzygnięcie meczu, ale niestety Jakub Jurewicz nie trafił w bramkę. Remis 32:32 i o wszystkim decydowały rzuty karne. Niestety te lepiej wykonywali gospodarze, którzy wygrali 3:1.

SMS ZPRP I Kwidzyn – KS Szczypiorniak Olsztyn 3:1 K (32:32, 20:14)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:  Jakub PIKURA – Jakub JUREWICZ 2, Dominik ZIEJEWSKI 3, Dominik LEWANDOWSKI 5, Karol DOMAGALSKI 6, Jakub BĄDZELEWSKI, Przemysław MOSIEWICZ 5, Krystian STRĄCZEK 2, Klaudiusz LESZCZYŃSKI 4, Piotr FABISIAK 1, Łukasz SYPNIEWSKI 4.

Kary: 4 min (Bądzelewski, Fabisiak)

Rzuty karne: 0/1 (Lewandowski 0/1)

Widzów: 200 osób

Sędziowali: Karol PIERNICKI (Grudziądz) i Mateusz SARNOWSKI (Brodnica)

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Duża ilość meczów w ostatnim czasie spowodowała zmęczenie zawodników. Dzięki ambicji i zaangażowaniu odrobiliśmy straty z pierwszej połowy doprowadzając do remisu. Teraz czas na regenerację i planowanie przygotowań na drugą rundę.”

W niedzielę 18 grudnia 2022 roku o godz. 11.30 w hali sportowej MOS przy ul. Kościuszki 77A w Elblągu odbyły się mecze warmińsko-mazurskiej ligi dziewcząt grupy młodszej.  Podopieczne trener Aleksandry Wilczak bardzo udanie rozpoczęły pierwszą połowę z zespołem MDK Bartoszyce. Bardzo dobra gra defensywna przełożyła się na zdobywanie bramek co zaowocowało prowadzeniem 13:0 do przerwy. Po zmianie stron wdarło się lekkie rozluźnienie, ale nawet przez chwilę wynik nie był zagrożony. Olsztynianki wygrały pewnie 23:8.

MDK Bartoszyce – KS Szczypiorniak Olsztyn 8:23 (0:13)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Alicja ZEMBEK, Lena PIOTROWSKA 6, Anna WASILEWSKA, Maja ORŁOWSKA 3, Agata RETKIEWICZ, Pola SALWOWSKA 2, Wiktoria RETKIEWICZ 2, Martyna ROCHOWICZ, Zuzanna WIŚNIEWSKA 6, Lena GÓRECKA 1, Faustyna DREMO, Blanka SKALSKA 3.

Kary: 2 min (Rochowicz)

Rzuty karne: 0/0

Widzów: 40 osób

Sędziowali: Aleksandra KOŚCIEWICZ i Małgorzata MALANDY (Elbląg)

Następnie o godz. 12.30 podopieczne trener Aleksandry Wilczak zmierzyły się z zespołem MKS Truso Elbląg. Gospodynie dość szybko uzyskały bezpieczną przewagę, którą stopniowo powiększały. Do przerwy 17:7 dla Elbląga. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i Elblążanki zasłużenie zwyciężyły 36:15.

MKS Truso Elbląg – KS Szczypiorniak Olsztyn 36:15 (17:7)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Alicja ZEMBEK, Lena PIOTROWSKA 6, Anna WASILEWSKA, Maja ORŁOWSKA 1, Agata RETKIEWICZ, Pola SALWOWSKA 1, Wiktoria RETKIEWICZ, Martyna ROCHOWICZ, Zuzanna WIŚNIEWSKA 4, Lena GÓRECKA 1, Faustyna DREMO, Blanka SKALSKA 2.

Kary: 2 min (Wiśniewska)

O godz. 12.00 na hali sportowej ZKPiG przy ul. Startowej 9 w Gdańsku mecz 11 kolejki o mistrzostwo II ligi grupy drugiej rozegrali podopieczni duetu trenerskiego Krzysztof Maciejewski-Konstanty Targoński

Mecz od samego początku nie układał się pomyśli Olsztynian. Już na samym początku rzutu karnego nie wykorzystał Jan Kamiński. Następnie gospodarze szybko odskoczyli na trzy trafienia i utrzymywali je aż do 20 minuty spotkania. Kiedy w 25 minucie po celnym trafieniu Jana Kamińskiego z drugiej linii Szczypiorniak wyszedł na prowadzenie 13:14 wydawało się, że Olsztynianie zejdą na przerwę w pozytywnych nastrojach. Niestety słaba skuteczność rzutowa w tym kolejny nietrafiony rzut karny, tym razem przez Piotra Fabisiaka spowodowały, że do przerwy to gospodarze prowadzili 17:16.

Po zmianie stron gospodarze szybko odskoczyli na kolejne trzy trafienia. Kiedy różnica wzrosła do pięciu bramek wydawało się, że jest już po meczu. Olsztynianie nie zamierzali jednak składać broni i walczyli do samego końca o zwycięstwo. Niestety tego dnia zawiodła skuteczność, Olsztynianie nie wykorzystywali nadarzających się okazji, kolejne rzuty karne marnowali po kolei Dominik Ziejewski, Hubert Kaczmarek i Mateusz Trawiński dzięki czemu to gospodarze mogli na koniec meczu cieszyć się ze zwycięstwa 34:31.

AZS Fahrenheit Gdańska – KS Szczypiorniak II Olsztyn

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Oliwier KIEŁBOWSKI, Maciej KOWALCZYK – Jan KAMIŃSKI 4, Dominik ZIEJEWSKI 4, Mateusz TRAWIŃSKI 1, Hubert KACZMAREK 4, Krystian STRĄCZEK 7, Adam LEŚNIAK, Kacper TOPA 1, Brajan SZMIDT 4, Wojciech DAMIĘCKI 1, Piotr FABISIAK 5.

Kary: 10 min (Kaczmarek, Leśniak, Szmidt, Trawiński x2)

Rzuty karne 1/6 (Kamiński 0/1, Fabisiak 1/2, Ziejewski 0/1, Kaczmarek 0/1, Trawiński 0/1)

Widzów: 19 osób

Sędziowali: Mateusz SARNOWSKI i Jakub ZAKRZEWSKI (Brodnica)