Przegrane derby w Bartoszycach…

W niedzielę 5 grudnia 2021 roku o godz. 17.00 na hali sportowej Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Słowackiego 2 zawodnicy KS „Szczypiorniak” II Olsztyn rozegrali osatni mecz pierwszej rundy o mistrzostwo II ligi mężczyzn grupy pomorskiej w sezonie 2021/2022. Przeciwnikiem duetu trenerskiego Konstanty TargońskiMariusz Bednarski był zespół beniaminka  BSMS Bartoszyce

Był to bardzo dziwny mecz, w którym każda z drużyn rzucała i traciła bramki seriami. Po 13 minutach gry gospodarze prowadzili 5:0. W 17 minucie było już tylko 5:4, z kolei w 26 minucie 9:4, a w 29 minucie 9:7. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 11:8 dla BSMS-u. Pierwsze 7 minut po przerwie to mecz bramka za bramkę. W 42 minucie Szczypiorniak wypracował dwubramkową przewagę 13:15, a kiedy w 47 minucie grając sześciu na trzech Marcin Bajko dorzucił na 14:17 wydawało się, że jest po meczu. Niestety gospodarze przystąpili do skomasowanych ataków i ostatnie 12 minut wygrali 6:1, co ostatecznie spowodowało, że trzy punkty zostały w Bartoszycach. 

Szkoda niewykorzystanych sytuacji, zabrakło chłodnej głowy w kluczowym momencie. Miejmy nadzieję, że to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Po meczu powiedzieli:

Trener Mariusz Bednarski: „To był mecz walki i pomimo przyjaźni między oboma klubami na parkiecie często „iskrzyło” wśród zawodników. Pierwsza połowa bardzo słaba w Naszym wykonaniu, zwłaszcza w ataku. Dość powiedzieć, że przez pierwsze 25 minut rzuciliśmy 4 bramki! Niestety nie pomogli zawodnicy pierwszoligowi, którzy w ataku wiązali się z obrońcami, zamiast oddawać rzuty z drugiej linii. Po przerwie gra trochę się poprawiła czego efektem było wyjście na prowadzenie w 40 minucie. W 47 minucie Nasza przewaga urosła do 3 bramek, niestety kilka błędów w ataku i obronie spowodowało wyrównanie w 52 minucie. Gospodarze w końcówce meczu niesieni dopingiem publiczności dorzucili 3 bramki, a Nasz zespół 1 i ostatecznie to oni zainkasowali 3 punkty. W Naszej drużynie na wyróżnienie zasłużył Jakub Góralski, który wziął na siebie ciężar zdobywania bramek. Gratulujemy przeciwnikowi zwycięstwa i czekamy na rewanż. Dziękuję zawodnikom za walkę.”

Obrotowy Jakub Bądzelewski: „Słaby mecz w Naszym wykonaniu. Niestety zaczęliśmy mecz od wyniku 5:0 dla przeciwnika. 4 bramki rzucone w około 25 minut pokazuje, że Nasza skuteczność nie była w formie, dodatkowo popełniliśmy sporo błędów własnych. Jednak nie poddajemy się i pokażemy w drugiej rundzie rozgrywek, że mamy charakter.”   

BSMS Bartoszyce – KS Szczypiorniak II Olsztyn 20:18 (11:8)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Szymon KONARZEWSKI, Fabian MASŁOWSKI – Jakub JUREWICZ 1, Dominik ZIEJEWSKI, Dominik LEWANDOWSKI 2, Marcin BAJKO 1, Jakub GÓRALSKI 7, Jakub BĄDZELEWSKI, Przemysław MOSIEWICZ 2, Oliwier PTAK 1, Krystian STRĄCZEK 2, Jakub OSTRÓWKA, Piotr FABISIAK, Łukasz SYPNIEWSKI 2. 

Kary: 12 min. (Lewandowski, Strączek, Bądzelewski x2, Mosiewicz x2)
Rzuty karne: 0/1 (Bądzelewski 0/1)

Widzów: 200 osób

Sędziowali: Jakub DĄBROWSKI i Tomasz KORNOWSKI (Olsztyn)