Powrót kapitana

W sobotę 18 lutego 2023 roku o godz. 9.00 w hali sportowej MOS przy ul. Kościuszki 77A w Elblągu rozegrano mecze 4 kolejki warmińsko-mazurskiej ligi chłopców grupy młodszej. W pierwszym meczu podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego zmierzyli się z gospodarzami, drużyną KPR Elbląg. Olsztynianie szybko objęli prowadzenie 2:6 i wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą. Niestety w 11 minucie spotkania gospodarzą udało się wyrównać, a następnie w samej końcówce pierwszej połowy wyjść na prowadzenie 13:8. Po zmianie stron mecz toczył się bramka za bramkę, czego konsekwencją było zwycięstwo gospodarzy 23:18

KPR Elbląg – KS Szczypiorniak Olsztyn 23:18 (13:8)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Ryszard PIETKIEWICZ, Hugo ZALEWSKI, Denys DENYSHCHUK 2, Adrian SIERZPUTOWSKI, Borys ZIENKIEWICZ, Dawid MATUSIAK 6, Adam ZIMNICKI, Filip KRÓLICKI, Maciej BANCEWICZ 1, Mikołaj ZWIEFKA 3, Bartosz LISIECKI 6, Jan KOŃCZYK, Michał WARCABA.

Kary: 2 min (Matusiak)

Rzuty karne: 1/1 (Matusiak 1/1)

Widzów: 100 osób

Sędziowali: Sławomir BOROWSKI i Aleksandra KOŚCIEWICZ (Elbląg)

W drugim spotkaniu o godz. 9.50 przeciwnikami olsztynian był zespół UKS Jedynki Morąg. Już na samym początku zespół z Morąga zdominował zawodników Szczypiorniaka. Do przerwy było 18:5 dla UKS-u. Po zmianie stron dalej dominował Morąg, który ostatecznie zwyciężył zasłużenie 29:10.

UKS Jedynka Morąg – KS Szczypiorniak Olsztyn 29:10 (18:5)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Ryszard PIETKIEWICZ, Hugo ZALEWSKI, Denys DENYSHCHUK, Jan TOCZYSKI, Adrian SIERZPUTOWSKI, Borys ZIENKIEWICZ, Dawid MATUSIAK 4, Oliwier KAMZELSKI, Adam ZIMNICKI, Maciej KAMIŃSKI, Wojciech MILEWICZ 3, Maciej BANCEWICZ 2, Mikołaj ZWIEFKA, Bartosz LISIECKI, Jan KOŃCZYK 1, Michał WARCABA.

Kary: 0 min

Rzuty karne: 0/0

Widzów: 50 osób

Na zakończenie sobotnich zmagań o godz. 15.00 na parkiecie drugoligowym w Gdańsku zaprezentowali się podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego. Drugi zespół wsparty kilkoma juniorami pojechał powalczyć o kolejne ligowe punkty.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodarzy 5:1, które utrzymywało się praktycznie przez całą pierwszą połowę. Olsztynianie konsekwentnie realizowali taktykę nakreśloną przez trenera Maciejewskiego co przyniosło pożądane efekty w samej końcówce, kiedy to ostatnie 4 minuty pierwszej połowy Szczypiorniak wygrał 5:0 i ku zdziwieniu miejscowych kibiców do przerwy prowadził 15:16.

Po zmianie stron prowadzenie zmieniało się co chwilę, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na dwubramkowe prowadzenie.  Niestety w 50 minucie spotkania gospodarze odskoczyli na cztery bramki i nie oddali już prowadzenia do końca spotkania ostatecznie wygrywając 32:30.

SPR Wybrzeże Gdańsk – KS Szczypiorniak II Olsztyn 32:30 (15:16)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Oliwier KIEŁBOWSKI, Maciej KOWALCZYK – Jan Kamiński 5, Hubert KACZMAREK 1, Krystian STRĄCZEK 3, Kacper TOPA 4, Tobiasz ŁABIENIEC 2, Brajan SZMIDT 4, Krystian JEZIERSKI 2, Sebastian GRABOWSKI 2, Jakub ZASĘPA, Adrian PIOTROWICZ, Tomasz ZAWAL, Piotr FABISIAK 7.

Kary: 4 min (Piotrowicz, Fabisiak)

Rzuty karne: 4/5 (Kamiński 3/4, Fabisiak 1/1)

Widzów: 30 osób

Sędziowali: Jakub DĄBROWSKI (Reda) i Stanisław KLUCZKOWSKI (Gdańsk)

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „W meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów, dzięki którym gospodarze odskakiwali na prowadzenie, lecz dobrej postawie i zaangażowaniu zespołu zdołaliśmy odrabiać straty. O przegranej zadecydowały końcowe minuty meczu, gdzie nie potrafiliśmy przechylić wyniku na swoją korzyść.”

W niedzielę 19 marca br. w hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A w Kętrzynie rozegrano mecze 10 kolejki warmińsko-mazurskiej ligi młodzików. O godz. 10.00 podopieczni trenera Mariusza Bednarskiego zmierzyli się z zespołem gospodarzy. Od początku spotkania gospodarze dyktowali warunki i do przerwy prowadzili wysoko 22:6. Po zmianie stron dominacja Kętrzynian nie podlegała dyskusji co odzwierciedla końcowy wynik 52:13.

MKS MOSiR Kętrzyn – KS Szczypiorniak II Olsztyn 52:13 (22:6)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Wojciech KOWALCZYK, Dominik PŁATEK, Hubert BEŁZA 2, Wiktor KOLAŚNIEWSKI, Grzegorz KRUSZEWSKI 8, Kazimierz KULESZA, Szymon ZASĘPA, Jakub KŁOSOWSKI, Adam GRABKOWSKI, Filip KIEŁBOWSKI, Wiktor SZKAMRUK, Mateusz ŁĄTKOWSKI 3.

Kary: 4 min (Bałza, Kruszewski)

Widzów: 20 osób

Sędziowali: Wojciech DOMALEWSKI (Olsztyn) i Krzysztof DREWS (Bartoszyce)

Również o godz. 10.00 ale w sali sportowej SP2 w Olsztynie rozegrano mecze 4 kolejki warmińsko-mazurskiej ligi dziewcząt grupy młodszej. Podopieczne trener Aleksandry Wilczak zmierzyły się z zawodniczkami BSMS-u Bartoszyce. Mecz był wyrównany, ale ostatecznie dość pewnie zwyciężyły przyjezdne 11:24.

KS Szczypiorniak Olsztyn – BSMS Bartoszyce 11:24 (6:12)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Alicja ZEMBEK – Julia NARKIEWICZ, Hanna MARTYNIUK, Maja ORŁOWSKA, Agata RETKIEWICZ, Pola SALWOWSKA 1, Zuzanna DĘBSKA, Wiktoria RETKIEWICZ 1, Anna WASILEWSKA, Martyna ROCHOWICZ, Zuzanna WIŚNIEWSKA 7, Daria PANCHUK, Faustyna DREMO, Blanka SKALSKA 2.

Kary: 0 min

Rzuty karne: 1/1 (Wiśniewska 1/1)

Sędziowali: Filip KALINOWSKI i Piotr SOLPA (Olsztyn)

Kolejny mecz podopieczne trener Aleksandry Wilczak rozegrały o godz. 11:30, a ich przeciwniczkami był tym razem zespół MDK Bartoszyce. Olsztynianki już do przerwy wypracowały bezpieczną przewagę do szatni udając się przy prowadzeniu 12:4. Po zmianie stron gospodynie kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie wygrały 20:7.

KS Szczypiorniak Olsztyn – MDK Bartoszyce 20:7 (12:4)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Alicja ZEMBEK – Julia NARKIEWICZ, Hanna MARTYNIUK 2, Maja ORŁOWSKA, Lena ŻUKOWSKA, Agata RETKIEWICZ 1, Pola SALWOWSKA 3, Zuzanna DĘBSKA, Wiktoria RETKIEWICZ 3, Anna WASILEWSKA, Martyna ROCHOWICZ, Zuzanna WIŚNIEWSKA 6, Daria PANCHUK, Lena GÓRECKA, Faustyna DREMO, Blanka SKALSKA 5.

Kary: 0 min

Rzuty karne: 2/2 (Wiśniewska 1/1, Skalska 1/1)

O godz. 11:15 w hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A w Kętrzynie rozegrano mecze 4 kolejki warmińsko-mazurskiej ligi chłopców grupy młodszej. Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego zmierzyli się z gospodarzami, którzy dość szybko wypracowali kilkubramkową przewagę, którą sukcesywnie powiększali. Do przerwy gospodarze prowadzili 15:3. Po zmianie stron gospodarze nie pozwolili gościom na zdobycie choćby jednej bramki i ostatecznie wygrali 28:3

MKS MOSiR Kętrzyn – KS Szczypiorniak II Olsztyn 28:3 (15:3)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Antoni ZEMBRZUSKI, Krzysztof ZAWAL, Kacper KRUGER, Jan WIŚNIEWSKI 1, Przemysław KASZUBA, Jakub BĄK, Mateusz MAZUR, Aleksander JAKUBOWSKI 1, Bartosz SZKAMRUK 1, Szymon KONOPIŃSKI 1, Wojciech KOWALCZYK, Michał RACZYŃSKI.

Kary: 0 min

Rzuty karne: 0/2 (Raczyński 0/2)

Następnie o godz. 12.00 podopieczni trenera Konstantego Targońskiego zmierzyli się z zespołem MDK Bartoszyce II. Zespół z Bartoszyc bardzo szybko zaczął dyktować swoje warunki na parkiecie, a następnie powiększał swoją przewagę, do przerwy prowadząc 20:3. Po zmianie stron obraz gry i nie uległ zmianie i zespół MKD cieszył się z wysokiej wygranej 42:7.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – MDK Bartoszyce II 7:42 (3:20)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Antoni ZEMBRZUSKI, Krzysztof ZAWAL, Kacper KRUGER 3, Jan WIŚNIEWSKI 1, Przemysław KASZUBA 1, Jakub BĄK 1, Mateusz MAZUR, Aleksander JAKUBOWSKI, Bartosz SZKAMRUK, Szymon KONOPIŃSKI, Wojciech KOWALCZYK 1, Michał RACZYŃSKI.

Kary: 0 min

Rzuty karne: 0/1 (Zembrzuski 0/1)

Na zakończenie weekendowego maratonu rundę rewanżową I ligi grupy A zainaugurowali podopieczni trenera Konstantego Targońskiego. O godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Mickiewicza 56B w Kwidzynie ich przeciwnikiem był miejscowy USAR. Do gry po prawie dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił kapitan zespołu Wojciech Golks. Niestety pech nie opuszcza Szczypiorniaka, gdyż na piątkowym treningu kontuzji nabawił się prawoskrzydłowy Łukasz Sypniewski, którego najprawdopodobniej nie zobaczymy już w tym sezonie na parkiecie. Mimo wszystko Olsztynianie jechali walczyć i pokusić się o sprawienie niespodzianki. Początek spotkania należał do Szczypiorniak, jednak w miarę upływu czasu pomimo świetnej dyspozycji w bramce Jakuba Pikury, doświadczony zespół z Kwidzyna przejmował inicjatywę. Kiedy w 22 minucie gospodarze odskoczyli na pięć trafień, nic nie zapowiadało późniejszych emocji. W końcówce pierwszej połowy zryw Szczypiorniaka spowodował, że do przerwy USAR prowadził tylko 16:13.

Po zmianie stron Olsztynianie systematycznie odrabiali straty i już po pięciu minutach drugiej połowy po celnym rzucie Przemysława Mosiewicza z drugiej linii doprowadzili do remisu. Od tego momentu mecz toczył się bramka za bramkę, aż do 52 minuty spotkania, wtedy to gospodarze odskoczyli na trzy trafienia. Trener Targoński poprosił o czas, postawił wszystko na jedną kartę, wycofał bramkarza i ustalił taktykę. Niestety błędy w ataku w decydującym momencie spowodowały, że rywal czterokrotnie trafił do pustej bramki i ostatecznie zwyciężył 32:25.

Po raz kolejny końcowy wynik meczu nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania. Olsztynianie zostawili na parkiecie kawał serducha, walczyli do końca, ale i tym razem nie udało się ugrać choćby punktu. Miejmy nadzieję, że do czasu.

USAR Kwidzyn – KS Szczypiorniak Olsztyn 32:25 (16:13)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA – Jakub JUREWICZ 3, Dominik ZIEJEWSKI 1, Dominik LEWANDOWSKI 1, Karol DOAGALSKI 1, Jakub BĄDZELEWSKI, Przemysław MOSIEWICZ 5, Krystian STRĄCZEK 1, Wojciech GOLKS 10, Klaudiusz LESZCZYŃSKI 1, Piotr FABISIAK 2.

Kary: 8 min (Ziejewski, Bądzelewski, Golks x2)

Rzuty karne: 5/6 (Golks 5/6)

Widzów: 300 osób

Sędziowali: Hubert MROCZEK-GOERKE i Jakub ZAKRZEWSKI (Brodnica)

Powiedzieli po meczu:

Trener Konstanty Targoński:Cieszy bardzo dobra postawa liderów zespołu Kuby Pikury i Wojtka Golksa (10 bramek). Przeciwnik był dzisiaj lepszy. Powinniśmy przegrać max. 2, 3 bramkami. Brak konsekwencji w końcówce meczu oraz skuteczność rzutowa miały główny wpływ na wynik końcowy. Za tydzień Jeziorak Iława i pełna mobilizacja na walkę o korzystny wynik.”

Kapitan Wojciech Golks: „Pierwsza część meczu była ciągle na remis pod koniec 1 połowy USAR odskoczył na parę bramek i schodziliśmy do szatni z 3 bramkami straty. W drugiej połowie mecz rozpoczął się po naszej myśli i rzuciliśmy kilka bramek pod rząd i znowu był remis. Trochę zabrakło skuteczności i popełniliśmy parę głupich błędów, USAR to wykorzystał i wygrał mecz 7 bramkami.”