Postawili się liderowi

W sobotę 13 listopada 2021 roku o godz. 18.00 na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 odbył się mecz siódmej kolejki o mistrzostwo I ligi mężczyzn grupy A w sezonie 2021/2022 pomiędzy KS „Szczypiorniak” Olsztyn, a KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Po wyjazdowej porażce z poprzedniej kolejki, podopieczni trenera Konstantego Targońskiego chcieli pokusić się o niespodziankę w meczu z liderem grupy A. Przed meczem statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu z SMS ZPRP I Kwidzyn odebrał z rąk Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki ręcznej Zbigniewa Czapli  Wojciech Golks, który zwyciężył w głosowaniu kibiców.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Zawodnicy Szczypiorniaka w niczym nie przypominali zespołu, który poległ w Płocku. Pierwszą bramkę w meczu zdobył precyzyjnym rzutem Jakub Ostrówka. W pierwszej połowie trwała istna wymiana ciosów. W dziewiątej minucie goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie, a w szesnastej na plus cztery i wydawało się że wszystko mają pod kontrolą. Nic bardziej mylnego, po świetnej grze w obronie i skutecznych kontrach w dwudziestej trzeciej minucie to Szczypiorniak wyszedł na prowadzenie 11:10. Na przerwę drużyny schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gości 13:14.

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy to mecz bramka za bramkę. W czterdziestej piątej minucie goście odskoczyli na trzy bramki, ale Olsztynianie szybko odrobili straty, niestety kolejne sześć minut zdecydowało o końcowym wyniku. Wszystko zaczęło się od niewykorzystanego rzutu karnego przez Wojciecha Golksa, następnie podopieczni trenera Targońskiego nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, trzykrotnie nie trafiając do pustej bramki przeciwnika po udanych przechwytach. Lider powiększył przewagę do czterech bramek i nie oddał już prowadzenia do końca.

Zawodnicy Szczypiorniaka zagrali bardzo dobre zawody w obronie, zabrakło niestety skuteczności w ataku. Na wyróżnienie zasługuje postawa Szymona Konarzewskiego, który po wejściu do bramki w drugiej połowie popisał się kilkoma udanymi obronami w sytuacji sam na sam czy kiedy to wbiegając po zmianie z środka boiska zdołał wybić piłkę tuż przed linią bramkową.

Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie i głośny doping do ostatniej minuty meczu.

Po meczu powiedzieli:

Kierownik Sebastian Witczak: „Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie. Chłopaki pokazali charakter i to, że są w stanie powalczyć z każdym jak równy z równym. Szkoda, że bardzo dobra gra w defensywie nie przełożyła się na lepszą skuteczność w ataku, bo wtedy moglibyśmy pokusić się o sprawienie niespodzianki.”

Rozgrywający Jakub Ostrówka: „Uważam, że mecz był wyrównany, lecz niestety tym razem przeciwnik okazał się lepszy. Następnym razem postaramy się wycisnąć z nas więcej.”

KS Szczypiorniak Olsztyn – KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 21:25 (13:14)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Fabian MASŁOWSKI, Szymon KONARZEWSKI – Jakub JUREWICZ 3, Dominik LEWANDOWSKI, Karol DOMAGALSKI 2, Przemysław MOSIEWICZ, Wojciech GOLKS 7, Tomasz ZABOROWSKI 2, Maciej WARMIŃSKI, Jakub OSTRÓWKA 3, Piotr DZIDO 3, Piotr FABISIAK, Łukasz SYPNIEWSKI 1.

Kary: 8 min. (Domagalski, Ostrówka x3)

Rzuty karne: 5/6 (Golks 4/5, Zaborowski 1/1)

Widzów: 100 osób

Sędziowali: Robert ORZECH i Mateusz SARNOWSKI (Brodnica)

Delegat ZPRP: Włodzimierz CHMIELECKI ( Kwidzyn)