POSTAWILI KROPKĘ NAD „I”.

Mocnym akcentem zakończyli tegoroczne rozgrywki II ligi nasi zawodnicy. W ostatnim meczu mistrzowskim postawili kropkę na „i” i pokonali na wyjeździe MKS Brodnica 33:30 (19:12). To zapewniło nam wicemistrzostwo grypy co jest największym osiągnięciem w historii występów w tej klasie rozgrywek. Tak się złożyło, że sobotni (15 maja) mecz był bezpośrednią konfrontacją zespołów aspirujących do drugiego miejsca. Zwycięstwo gości nie podlegało dyskusji. Prowadzili przez całe spotkanie z wyraźna przewaga, którą wypracowali sobie w pierwszej części.

W tym okresie grali bardzo skutecznie, Podobać się mogła defensywa, która stanowiła monolit i trudną do przejścia zaporę. Gospodarze nie mogli jej sforsować. Straciliśmy w tym okresie tylko 12 bramek, a zdobyliśmy, często po kontrach, aż 19. Ta przewaga dawała duży komfort, choć nadal trzeba było zachować koncentrację. Pod tym względem zawodnicy spisali się bez zarzutu. Trener Konstanty Targoński bez większego ryzyka mógł rotować składem. Zresztą prawie wszyscy zawodnicy wpisali się na listę strzelców.

Cały czas czekamy na ostateczną decyzję ZPRP w sprawie zapowiadanej  reorganizacji rozgrywek ligowych. Zajęcie drugiego miejsca z cała pewnością dałoby możliwość gry w nowej znacznie silniejszej II lidze. Zawodnicy plan wykonali i cała ligę grali z świadomością jak najlepszego wyniku bo to miało decydować o losach drużyny w następnym sezonie. Mamy nadzieję, że wysiłek nie pójdzie na marne.

MKS Brodnica – KS Szczypiorniak Olsztyn 30:33 (12:19)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Fabian Masłowski, Jakub Pikura, Szymon Konarzewski, Jakub Jurewicz-2, Tomasz Dębek-1, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-5, Maciej Retkiewicz-1, Karol Domagalski-2, Jakub Bądzelewski-2, Przemysław Mosiewicz-3, Dominik Lewandowski-1, Jakub Ostrówka-4, Mateusz Reszczyński-2, Radosław Dzieniszewski-5, Konrad Domian.