Porażka z Tytanami po walce

W niedzielę 10 kwietnia 2022 roku o godz. 17.00 w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 344 podopieczni trenera Konstantego Targońskiego zmierzyli się w rozegranym awansem meczu 21 kolejki o mistrzostwo I ligi grupy A z zespołem KS Tytani Wejherowo. Poprzedni mecz był bardzo zacięty, a o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne. Niewiele brakowało, a podobnie byłoby i tym razem.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dość pechowo dla zespołu KS „Szczypiorniak” Olsztyn. O ile
w obronie gra wyglądała w miarę przyzwoicie, to w ataku zawodnicy Szczypiorniaka razili nieskutecznością. W ciągu pierwszych dziesięciu minut na 10 rzutów 7 oddanych było obok albo nad bramką i na tablicy wyników było 5:1 dla gospodarzy. Po początkowych perturbacjach zawodnicy z Olsztyna powoli otrząsnęli się i zaczęli odrabiać straty. Spora w tym zasługa bardzo skutecznych tego dnia Przemysława Mosiewicza i Karola Domagalskiego. Na przerwę zespołu udawały się przy wyniku 17:16 dla Tytanów.

Po zmianie stron gospodarze znowu uciekli na cztery bramki, ale tym razem zawodnicy z Olsztyna spokojnie bramka za bramką odrabiali straty. Kiedy w 54 minucie spotkania po celnym rzucie Piotra Dzido Szczypiorniak wyszedł w końcu na prowadzenie wydawało się, że tym razem zła passa zostanie przełamana i punkty pojadą do Olsztyna. Niestety najpierw karę dwóch minut wykluczenia otrzymał w 55 minucie Dominik Ziejewski, a następnie w 58 minucie Jakub Ostrówka, co skrzętnie wykorzystał doświadczony zespół gospodarzy i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść ostatecznie wygrywając 33:32. 

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Szkoda straconych punktów bo przeciwnik był w naszym zasięgu. Kłopoty kadrowe dają znać o sobie na koniec sezonu. Jednak będziemy walczyć do końca żeby sprawić niespodziankę.” 

RozgrywającyJakub Ostrówka: „Doświadczony i twardy zespół. Niestety wynik na naszą niekorzyść po kilku błędach głównie w pierwszej połowie. Takie mecze uczą.

KS Tytani Wejherowo  – KS Szczypiorniak Olsztyn 33:32 (17:16)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Fabian MASŁOWSKI  – Dominik ZIEJEWSKI, Dominik LEWANDOWSKI 2, Karol DOMAGALSKI 8, Jakub BĄDZELEWSKI 3, Jakub GÓRALSKI, Przemysław MOSIEWICZ 10, Tomasz ZABOROWSKI, Jakub OSTRÓWKA 6, Piotr DZIDO 3.

Kary: 10 min. (Lewandowski, Bądzelewski, Ostrówka, Ziejewski x 2)

Rzuty karne: 4/4 (Mosiewicz 4/4)

Widzów: 298 osób

Sędziowali: Jakub GRZYWIŃSKI i Robert WALCZAK (Bydgoszcz)