Porażka w Grudziądzu

W niedzielę 23 października 2022 roku o godz. 15.00 w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Grudziądzu przy ul. Nauczycielskiej 19 podopieczni trenera Konstantego Targońskiego rozegrali mecz 4 kolejki I ligi grupy A w sezonie 2022/2023.

Zawodnicy KS „Szczypiorniak” Olsztyn jechali do Grudziądza powalczyć o pierwsze ligowe punkty w sezonie. Początek spotkania był bardzo zacięty, zespoły „badały się” nawzajem i po 10 minutach na tablicy wyników widniał remis 4:4. W 13 minucie Olsztynianie wyszli na dwubramkowe prowadzanie. W bramce świetnie spisywał się Jakub Pikura, celnymi rzutami z połowy boiska popisywał się Jakub Bądzelewski, a kontry skutecznie wykańczał Karol Domagalski, dzięki czemu przewaga Szczypiorniaka w 22 minucie urosła do 4 bramek. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze odrobili jednak dwie bramki i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Szczypiorniaka 18:20. 

Po zmianie stron do 40 minuty wszystko układało się po myśli Olsztynian. Niestety kontuzji nabawił się Karol Domagalski i musiał zastąpić go Klaudiusz Leszczyński, co gorsza w pierwszej akcji na parkiecie Klaudiusz nabawił się urazu dłoni, która uniemożliwiała mu prawidłowy chwyt piłki. Potrzebne były kolejne zmiany. Całą sytuację wykorzystał spadkowicz z ligi centralnej i nie dość, że odrobił straty, to jeszcze wyszedł na czterobramkowe prowadzenie. Trener Konstanty Targoński poprosił o czas, uspokoił zawodników, dokonał zmian  i ustalił taktykę, co zaczęło przynosić oczekiwany skutek, gdyż Szczypiorniak zaczął odrabiać straty i doszedł rywala na dwa trafienia, w 51 minucie było 30:28. Niestety w kolejnej akcji czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Mosiewicz. Następnie karę 2 minut otrzymał Krystian Strączek i gospodarze odjechali na 6 trafień. Pomimo zrywu w ostatnich 3 minutach nie udało się odrobić strat i MKS zwyciężył 35:30.

MKS Grudziądz – KS Szczypiorniak Olsztyn 35:30 (18:20)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:  Jakub PIKURA – Jakub JUREWICZ 7, Dominik ZIEJEWSKI, Dominik LEWANDOWSKI 5, Karol DOMAGALSKI 5, Jakub BĄDZELEWSKI 5, Jakub GÓRALSKI 2, Przemysław MOSIEWICZ 1, Oliwier PTAK 1, Krystian STRĄCZEK, Adam LEŚNIAK, Klaudiusz LESZCZYŃSKI, Piotr FABISIAK 3, Łukasz SYPNIEWSKI 1.

Kary: 8 min (Strączek, Fabisiak, Sypniewski, Mosiewicz – dyskwalifikacja)

Rzuty karne: 2/3 (Góralski 2/3)

Widzów: 200 osób

Sędziowali: Dominik KORDA (Nowy Barkoczyn) i Marek STRZELCZYK (Gdańsk)

Po meczu powiedzieli:

Kierownik Sebastian Witczak: „O końcowym wyniku zadecydowała końcówka. Niepotrzebne kary, niedokładne podania, były jak woda na młyn dla doświadczonych gospodarzy. Szkoda, bo rywal był dzisiaj w Naszym zasięgu. Dziękuję zawodnikom za walkę do końca. Musimy poprawić detale i wierzę, że w kolejnym meczu w końcu uda Nam się zapunktować.”