Porażka drugoligowców w Iławie

W niedzielę 13 lutego 2022 roku o godz. 15.00 w Hali Widowiskowo Sportowej w Iławie przy ul. Niepodległości 11B zawodnicy KS „Szczypiorniak” II Olsztyn rozegrali wyjazdowy mecz derbowy o mistrzostwo II ligi mężczyzn grupy pomorskiej w sezonie 2021/2022. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Maciejewskiego był zajmujący 2 miejsce w tabeli i mający aspiracje do awansu do I ligi zespół  IKS Jeziorak Iława

Pierwsze dwie bramki dla Olsztynian zdobył Jan Kamiński i w 3 minucie spotkania to zawodnicy Szczypiorniaka niespodziewanie prowadzili 2:1. Jak się później okazało było to jedyne prowadzenie gości w tym meczu. Gospodarze bardzo szybko wypracowali kilkubramkową przewagę i kontrolowali przebieg spotkania. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Jezioraka 18:10.

Po zmianie stron gospodarze szybko dorzucili 4 bramki i młody zespół z Olsztyna mógł zapomnieć o ugraniu choćby punktu. Podopieczni trenera Maciejewskiego starali się walczyć do końca, ale na tle bardziej doświadczonego zespołu nie byli wstanie niczego więcej ugrać. Ostatecznie Jeziorak wygrał 41:23.

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Na ten mecz zabraliśmy zawodników urodzonych w latach 2004-2006. Na tle tak doświadczonego zespołu jakim jest Jeziorak, staraliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony. Chłopcy otrzymali lekcję agresywnej, ale zarazem skutecznej gry w ataku i mam nadzieję, że to zaowocuje w przyszłości. Gratulujemy zespołowi gospodarzy i życzymy im powodzenia w dalszych spotkaniach.”

Rozgrywający Hubert Kaczmarek: „Mecz z przeciwnikiem dużo bardziej doświadczonym. W pierwszej połowie zagraliśmy, jakbyśmy się przestraszyli. Na drugą połowę wyszliśmy zmotywowani i momentami było widać na boisku walkę i determinację. Mimo, że wynik końcowy to różnica aż 18 bramek, to zebrane doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.”   

IKS Jeziorak Iława – KS Szczypiorniak II Olsztyn 41:23 (18:10)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Fabian MASŁOWSKI, Aleksander KANIA – Jan KAMIŃSKI 2, Dominik ZIEJEWSKI, Marcin BAJKO 2, Jakub GÓRALSKI 2, Hubert KACZMAREK 3, Oliwier PTAK, Krystian STRĄCZEK 8, Adam LEŚNIAK 1, Kacper TOPA 2, Nikodem ZAPOLSKI, Tobiasz ŁABIENIEC 3, Brajan SZMIDT, Krystian JEZIERSKI. 

Kary: 2 min. (Kamiński)
Rzuty karne: 1/2 (Strączek 1/1, Ziejewski 0/1)

Widzów: 125 osób

Sędziowali: Hubert MROCZEK-GOERKE i Jakub ZAKRZEWSKI (Brodnica)