Porażka drugoligowców na początek rundy rewanżowej

  W niedzielę 30 stycznia 2022 roku o godz. 15.00 na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 zawodnicy KS „Szczypiorniak” II Olsztyn rozegrali pierwszy mecz rundy rewanżowej o mistrzostwo II ligi mężczyzn grupy pomorskiej w sezonie 2021/2022. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Maciejewskiego tym razem był zespół Pogoni Handball II Szczecin

  Podopieczni trenera Maciejewskiego przystąpili do meczu w mocno okrojonym składzie gdyż z różnych przyczyn (kontuzje, sprawy rodzinne) w spotkaniu nie mogło uczestniczyć 9 zawodników. 

Pierwsza połowa to mecz walki i wymiany ciosów „bramka za bramkę”. Do dziesiątej minuty na tablicy wyników utrzymywał się wynik remisowy. W 21 minucie gościom udało odskoczyć się na 4 trafienia, jednak walka Olsztynian do końca spowodowała, że na przerwę zespoły schodziły przy wyniki 12:14 dla gości.

Po zmianie stron zawodnicy Szczypiorniaka ruszyli do ataku, jednak proste błędy w ataku oraz „głupie” kary wykluczenia spowodowały, że w 45 minucie goście prowadzili różnicą 7 bramek. To jednak nie podcięło skrzydeł Olsztynianom, którzy walczyli dzielnie do samego końca, co zaowocowało zniwelowaniem różnicy porażki do trzech trafień.

Bardzo dobre zawody w ataku rozegrali skrzydłowy Kacper Topa oraz rozgrywający Jakub Góralski zdobywcy odpowiednio 7 i 5 bramek. Mecz można było wygrać, jednak zawodnicy Szczypiorniaka popełnili zbyt wiele błędów własnych, aby myśleć o końcowym sukcesie.  

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Mecz ze Szczecinem od samego początku był wyrównany. Postawiliśmy mocne warunki w obronie i skutecznie graliśmy w ataku. W drugiej połowie zanotowaliśmy więcej błędów, co zawodnicy przeciwnej drużyny wykorzystali i odskoczyli na siedmiobramkową przewagę. Próbowaliśmy jeszcze odwrócić losy spotkania lecz zabrakło nam czasu. Gratuluję i dziękuję zespołowi za walkę do samego końca.”

Skrzydłowy Kacper Topa: „Ogólnie dobry mecz. Staraliśmy się wygrać, jednak popełniliśmy za dużo błędów własnych. Przegraliśmy trzema bramkami, ale gdyby nie Nasze błędy, to mecz był spokojnie do wygrania, jednak to przeciwnicy pokazali się z lepszej strony. Nie poddajemy się, wyciągamy wnioski i uczymy się na własnych błędach, będziemy coraz silniejsi i lepsi.”   

KS Szczypiorniak II Olsztyn – Pogoń Handball II Szczecin 23:26 (12:14)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Fabian MASŁOWSKI – Jan KAMIŃSKI 1, Dominik ZIEJEWSKI 1, Jakub BĄDZELEWSKI, Jakub GÓRALSKI 5, Hubert KACZMAREK 2, Krystian STRĄCZEK 2, Kacper TOPA 7, Krystian JEZIERSKI, Maciej WARMIŃSKI 5.

Kary: 10 min. (Kamiński, Strączek x2, Warmiński x 2)
Rzuty karne: 1/1 (Warmiński 1/1)

Widzów: 20 osób

Sędziowali: Lech KORDA (Tczew) i Radosław OPONOWICZ (Gdańsk)