Porażka drugiego zespołu po walce

  W niedzielę 27 lutego 2022 roku o godz. 15.00 w Hali Sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 zawodnicy KS „Szczypiorniak” II Olsztyn rozegrali mecz 14 kolejki o mistrzostwo II ligi mężczyzn grupy pomorskiej w sezonie 2021/2022. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Maciejewskiego doświadczony zespół  MKS Handball Czersk

W pierwszej rundzie goście z Czerska wygrali zdecydowanie 29:18 (18:11) i przyjeżdżali do Olsztyna w roli zdecydowanego faworyta. Pierwsza połowa pokazała jednak, że nie taki diabeł straszny jak go malują gdyż młodzi zawodnicy z Olsztyna rywalizowali jak równy z równym. Pierwsze 6 minut to mecz bramka za bramkę, następnie goście odskakują na dwa trafienia i utrzymują prowadzenie do 20 minuty. Wtedy to bramkę na remis zdobywa Jakub Góralski, następnie cztery trafienia dokłada Krystian Strączek i po jednym Tobiasz Łabieiec i ponownie Jakub Góralski, a bramkę zamurował wracający po kontuzji Szymon Konarzewski co spowodowało, że tę partię meczu Olsztynianie wygrywają 7:2 i na przerwę zespoły schodzą przy prowadzeniu gospodarzy 14:10.

Po zmianie stron doświadczenie gości dało o sobie znać, zmiana stylu obrony na bardziej agresywny spowodowała, że olsztyńska młodzież zaczęła popełniać błędy w ataku, co skrzętnie wykorzystali goście odrabiając straty w 38 minucie. Mecz zaczął się od nowa, ale doświadczenie zawodników z Czerska spowodowało, że udało im się uzyskać dwubramkową przewagę, którą utrzymali już do końca ostatecznie wygrywając 22:26.

Po meczu powiedzieli:

Kierownik Sebastian Witczak: „Zabrakło doświadczenia, byliśmy bardzo blisko sprawienia sensacji. Cieszy fakt, że Nasza młodzież rozwija się, potrafi wyciągać wnioski i rywalizować jak z równym sobie z drużyną z którą jeszcze kilka miesięcy temu przegrywaliśmy zdecydowanie. Na razie zabrakło jeszcze czegoś do pełni szczęścia, ale już w krótce to my będziemy się cieszyć ze zwycięstw.”

Obrotowy Dominik Ziejewski: „Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu, co pokazała pierwsza połowa. Obrona dobrze współpracowała z bramkarzem. W ataku wykorzystaliśmy dużo okazji. Niestety w drugiej połowie wszystko się posypało. Jednakże widać, że robimy postępy jako drużyna.”   

Bramkarz Fabian Masłowski: „W pierwszej połowie zagraliśmy rzetelnie i mimo pomniejszym błędów wynik był na naszą korzyść. Po przerwie wynik z minuty na minutę nam odjeżdżał, a nam zabrakło pomysłu na grę w końcówce meczu. Widać było zaangażowanie i walkę. Patrząc z perspektywy pierwszego meczu na wyjeździe widać poprawę naszej gry i oby to był dobry prognostyk na przyszłość.”

KS Szczypiorniak II Olsztyn – MKS Handball Czersk

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Fabian MASŁOWSKI, Szymon KONARZEWSKI – Jan KAMIŃSKI 1, Dominik ZIEJEWSKI 1, Marcin BAJKO, Jakub GÓRALSKI 4, Hubert KACZMAREK 2, Oliwier PTAK 4, Krystian STRĄCZEK 4, Adam LEŚNIAK, Kacper TOPA 1, Nikodem ZAPOLSKI 3, Tobiasz ŁABIENIEC 2, Brajan SZMIDT, Krystian JEZIERSKI. 

Kary: 0 min.
Rzuty karne: 2/4 (Góralski 1/2, Kaczmarek 0/1, Ptak 1/1)

Widzów: 50 osób

Sędziowali: Hubert MROCZEK-GOERKE i Jakub ZAKRZEWSKI (Brodnica)