Pierwsze zwycięstwo drugiego zespołu w II Lidze!

W niedzielę 24 października 2021 roku o godz. 12.00 na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 zawodnicy KS „Szczypiorniak” II Olsztyn rozegrali kolejny mecz ligowy o mistrzostwo II ligi mężczyzn grupy pomorskiej w sezonie 2021/2022. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Maciejewskiego był zespół KU AZS UKW Bydgoszcz. Po pięciu kolejkach drużyna gospodarzy zajmowała 10 – przedostatnie miejsce w tabeli ligowej z zerowym dorobkiem punktowym. 

Pierwsza połowa zaczęła się od mocnego uderzenie Przemysława Mosiewicza z drugiej linii, jednak już po chwili to podopieczni trenera Artura Markowskiego wyszli na prowadzenie. W 7 minucie spotkania za sprawą celnego rzutu z prawego skrzydła Oliwiera Ptaka Olsztynianie wyszli na dwubramkową przewagę. Niestety w 10 minucie goście doprowadzili do wyrównania. To jednak nie załamało podopiecznych trenera Maciejewskiego którzy znowu odskoczyli na dwie bramki za sprawą celnych rzutów Przemysława Mosiewicza i Dominika Lewandowskiego. Niestety w 23 minucie gościom udało się przełamać szczypiornistów z Olsztyna i wyjść na prowadzenie. Końców pierwszej połowy należała zdecydowanie do gości którzy wypracowali trzybramkową przewagę. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku 12:15.

Zaraz po wznowieniu goście zdobyli kolejne dwie bramki i wydawało się, że mają już mecz pod kontrolą. Nic bardziej mylnego Olsztynianie powoli zaczęli odrabiać straty. Po świetnych interwencjach w bramce Igora Buśko oraz celnych rzutach Piotra Fabisiaka i Przemysława Mosiewicza w 40 minucie spotkania Olsztynianie złapali kontakt na dwie bramki. Niestety seria prostych i niewymuszonych błędów w ataku spowodowała, że w 43 minucie goście znowu odskoczyli na pięć oczek. Taki wynik podziałał na podopiecznych trenera Maciejewskiego jak płachta na byka, rzucili się do skomasowanego ataku, w obronie bronili za dwóch i w przeciągu 4 minut udało im się dojść przeciwnika na 1 trafienie, a w 53 minucie wyjść na prowadzenie 24:23. Ostatnie 5 minut to istna sinusoida. Najpierw goście odrabiają straty i wychodzą na prowadzenie jedną bramką, by za chwilę po świetnych obronach Igora Buśko Olsztynianie mogli prowadzić jednym trafieniem. W ostatniej minucie spotkania przy wyniku 28:27 trener Maciejewski poprosił o czas. Ustalono ostatnią akcję meczu, bo ona da zwycięstwo. Niestety strata w ataku doprowadziła do kontry gości i faulu gospodarzy zakończonego rzutem karnym dla Bydgoszczy. Celny rzut oddał Wiktor Muziewicz doprowadzając do remisu. Wynik 28:28 oznaczał, że o końcowym wyniku rozstrzygną rzuty karne.

Zespoły wykorzystały po pierwsze dwa rzuty karne. W bramce Szczypiorniaka nastąpiła zmiana Igora Buśko zmienił Aleksander Kania i obronił dwa kolejno wykonywane przez gości rzuty karne. Niestety Dominik Lewandowski trafił piłką w poprzeczkę, a rzut Piotra Fabisiaka obronił bramkarz gości. W piątej serii po celnym rzucie gości o wszystkim decydował rzut Jakuba Bądzelewskiego. Obrotowy wytrzymał ciśnienie i pewnym rzutem doprowadził do wyrównania. Po pięciu seriach remis 3:3. Sędziowie spisali od trenerów wykonawców rzutów karnych a grano do pierwszej pomyłki. Tym razem to pierwsi rzucali zawodnicy Szczypiorniaka, a mianowicie Jakub Jurewicz, który pewnym mocnym rzutem wyprowadził Olsztynian na prowadzenie. Do piłki podszedł Dawid Tadrzak z Bydgoszczy, przy jego rzucie świetną interwencją popisał się Aleksander Kania i w taki oto sposób zespół KS „Szczypiorniak” II Olsztyn wygrał swój pierwszy mecz w sezonie 2021/2022.

Świetny mecz rozegrał bramkarz Igor Buśko, który w meczu obronił 4 rzuty w sytuacji „sam na sam”. Ponadto w karnych świetnie bronił Aleksander Kania, który obronił trzy rzuty wykonywane przez zespół gości. W ataku brylowali Mosiewicz i Jurewicz, jednak cały zespół rozegrał bardzo dobre zawody w obronie. Przełamanie przyszło w bardzo dobrym momencie i oby to zwycięstwo było punktem zwrotny dla podopiecznych trenera Maciejewskiego w tym sezonie. 

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Był to dla Nas bardzo ważny mecz, powiedziałbym nawet, że mecz za 6 punktów. Zawodnicy z Bydgoszczy postawili nam trudne warunki i trzeba było walczyć do ostatniej sekundy. U Nas szwankowała skuteczność rzutowa. Chciałbym podziękować i pogratulować zawodnikom ambicji i woli walki do samego końca. Słowa uznania należą się Naszym młodszym bramkarzom: Igorowi Buśko i Aleksandrowi Kani, którzy stanęli na wysokości zadania i w dużej mierze dołożyli swoją cegiełkę do zwycięstwa.”

Bramkarz Igor Buśko: „Bardzo trudny mecz. Przeciwnik postawił Nam trudne warunki i mimo przegranej pierwszej połowy odrobiliśmy straty, co zaowocowało pierwszymi punktami w sezonie.”

Obrotowy Jakub Bądzelewski: „Wymagający i ciężki mecz. Niestety w ostatniej akcji straciliśmy bramkę, jednak to my zachowaliśmy chłodną głowę i udało nam się wygrać po rzutach karnych.”

KS Szczypiorniak II Olsztyn – KU AZS UKW Bydgoszcz 4:3 K 28:28 (12:15)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Igor BUŚKO, Aleksander KANIA – Jakub JUREWICZ 6, Dominik ZIEJEWSKI 1, Dominik LEWANDOWSKI 3, Jakub BĄDZELEWSKI 5, Jakub GÓRALSKI, Hubert KACZMAREK 1, Przemysław MOSIEWICZ 9, Oliwier PTAK 1, Krystian STRĄCZEK 1, Maciej WARMIŃSKI, Piotr FABISIAK 1. 

Kary: 2 min. (Jurewicz)

Rzuty karne: 3/2 (Bądzelewski 1/1, Mosiewicz 0/1, Jurewicz 1/1)

Widzów: 110 osób

Sędziowali: Dominik KORDA (Nowy Barkoczyn) i Marek STRZELCZYK (Gdańsk)