Nieudany początek rundy rewanżowej

Nieudany początek rundy rewanżowej

               W sobotę 10 lutego 2024 roku o godzinie 18.00, po ponad półrocznej przerwie KS Szczypiorniak Olsztyn rozegrał mecz w Olsztynie. Od tego roku domem Szczypiorniaka jest Mała Arena Hali Widowiskowo-Sportowej URANIA przy ul. Piłsudskiego 44.

               Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w zespole Szczypiorniaka nastąpiło kilka zmian. Nowym kapitanem wybrano Jakuba Ostrówkę, z powodu kontuzji nie wiadomo na jak długo wypadli ze składu rozgrywający Jakub Jurewicz i bramkarz Szymon Konarzewski. Do zespołu dołączyli z kolei byli wychowankowie klubu, a mianowicie Damian Waśkiewicz, Wojciech Wicinek, Adrian Stachyra, Karol Spychalski i Piotr Baran. Nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Języków Obcych British School z Piekarnią i Cukiernią CYMES, Kliniką Zdrowia i Ruchu MedBox 3.0 oraz z Soltare Olsztyn Cheerleaders.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego zmierzyli się z naszpikowanym naszymi wychowankami zespołem UKS Jedynką KODO Morąg.

                Przez pierwsze 4 minuty spotkania, dzięki skutecznym interwencjom bramkarzy, żadna z drużyn nie mogła trafić do siatki rywala. Po 4 minutach niemoc strzelecką przełamali goście, którzy szybko wypracowali kilkubramkową przewagę. Kiedy wydawało się, że Olsztynianie łapią rytm otrzymywali karę dwuminutowego wykluczenia, co skrzętnie wykorzystywali goście. Do przerwy Jedynka prowadziła wysoko 8:20.

               Po zmianie stron skuteczność Olsztynian poprawiła się, ale doświadczony zespół z Morąga nie pozwolił na odrobienie strat. Pomimo starań i walki, nie udało się uzyskać korzystnego wyniku. Ostatecznie wygrali goście 20:37.

               W przerwie meczu pokaz swoich umiejętności zademonstrowała grupa Soltare Olsztyn Cheerleaders, a widzów zabawiała maskotka Cymesik. Przeprowadzono również konkurs dla widzów, którzy otrzymali narody.

               Po spotkaniu wybrano zawodnika meczu, a nagrodę ufundowaną przez Szkołą Języków Obcych British School otrzymał Jakub Pikura z UKS Jedynki KODO Morąg.

               Bardzo dziękujemy licznie przybyłym kibicom, którzy żywiołowo dopingowali Nas przez całe spotkanie. Przepraszamy również osoby, które nie mogły wejść na obiekt i obejrzeć meczu na żywo, ale nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania z Waszej strony. Z uwagi na charakter niemasowy imprezy, nie mogliśmy wpuścić na halę więcej niż 300 widzów.

               Dziękujemy również Piekarni i Cukierni CYMES za przepyszny poczęstunek dla obu zespołów oraz sędziów spotkania.

KS Szczypiorniak Olsztyn – UKS Jedynka KODO Morąg 20:37 (8:20)


KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:
Oliwier KIEŁBOWSKI, Maciej KOWALCZYK – Jan KAMIŃSKI, Wojciech WICINEK, Kacper GROCH, Dominik ZIEJEWSKI 1, Karol DOMAGALSKI 3, Hubert KACZMAREK 1, Eryk KULAS 1, Krystian STRĄCZEK 7, Jakub ZASĘPA, Brajan SZMIDT 2, Damian WAŚKIEWICZ 2, Wojciech DAMIĘCKI, Sebastian GRABOWSKI, Jakub OSTRÓWKA 3.

Kary: 18 min (Ziejewski, Kaczmarek, Grabowski, Kiełbowski, Strączek x2, Ostrówka x3)
Czerwona Kartka: Ostrówka (z gradacji kar)

Rzuty karne: 3/3 (Ostrówka 1/1, Waśkiewicz 2/2)

Widzów: 299 osób

Sędziowali: Mateusz GOŚ i Marcin WIŚNIEWSKI (Warszawa)

fot. Adrian Stachyra