Nieudana inauguracja Szczypiorniaka

W niedzielę 25 września 2022 roku zarówno zespół drugoligowy jak i pierwszoligowy KS „Szczypiorniak” Olsztyn zainaugurował sezon 2022/2023.

Zespół trenera Krzysztofa Maciejewskiego składający się przede wszystkim z zawodników w wieku juniora młodszego swój mecz rozegrał o godz. 15.00 w hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2. Pierwszym rywalem był czwarty zespół poprzedniego sezonu II ligi grupy 2 SPR Wybrzeże Gdańsk.

Początek meczu był wyrównany, jednak z biegiem czasu doświadczony zespół z Gdańska uzyskał przewagę i kontrolował przebieg spotkania. Do przerwy goście prowadzili 13:20 Po zmianie stron do 40 minuty mecz toczył się bramka za bramkę, jednak kolejne 13 minut to popis nieskuteczności w ataku oraz licznych błędów w wykonaniu gospodarzy co przełożyło się na końcowy wynik i porażkę 22:39.


KS Szczypiorniak II Olsztyn – SPR Wybrzeże Gdańsk 22:39 (13:20)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Aleksander KANIA, Maciej KOWALCZYK, Oliwier KIEŁBOWSKI – Jan KAMIŃSKI 2. Hubert KACZMAREK 1, Nikodem ZAPOLSKI, Tymoteusz ABRAMOWSKI, Tobiasz ŁABIENIEC 1, Brajan SZMIDT 1, Wojciech DAMIĘCKI, Sebastian GRABOWSKI 12, Krzysztof MOZONIK, Dawid PŁOCHACKI, Jakub ZASĘPA 3, Mikołaj KOCHAŃSKI 2.

Kary: 10 min (Zapolski, Grabowski, Mazonik, Zasępa, Kochański)

Rzuty karne: 2/3 (Łabieniec 1/2, Zasępa 1/1)

Widzów: 100 osób

Sędziowali: Jakub DĄBROWSKI i Mateusz HYCZA (Olsztyn)

Następnie o godz. 17.30 na parkiet wyszli podopieczni trenera Konstantego Targońskiego. Ich rywalem był z kolei 3 zespół poprzedniego sezonu I ligi grupy A USAR Kwidzyn. 

  Pierwsze 15 minut to przewaga gospodarzy, niestety kilka głupich strat w ataku i szybkie kontry doświadczonego zespołu z Kwidzyna spowodowało, że do przerwy goście prowadzili 11:19. Po zmianie stron goście powiększyli swoją przewagę aż do 14 trafień, jednak ostatnie 15 minut to zryw Szczypiorniaka i gdyby nie głupio złapane kary dwuminutowe to porażka byłaby znacznie niższa niż końcowy wynik 24:35.

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:  Jakub PIKURA, Szymon KONARZEWSKI – Jakub JUREWICZ 7, Dominik ZIEJEWSKI 2, Dominik LEWANDOWSKI 3, Karol DOMAGALSKI 1, Jakub BĄDZELEWSKI, Jakub GÓRALSKI 2, Przemysław MOSIEWICZ 2, Oliwier PTAK 2, Krystian STRĄCZEK 1, Adam LEŚNIAK, Klaudiusz LESZCZYŃSKI, Kacper TOPA, Piotr FABISIAK 3, Łukasz SYPNIEWSKI 1.

Kary: 12 min. (Ziejewski x2, Domagalski, Bądzelewski, Strączek x2)

Rzuty karne: 1/2 (Góralski 1/1, Mosiewicz 0/1)

Widzów: 220 osób

Sędziowali: Ariel DOBOSZ (Bydgoszcz) i Karol PIERNICKI (Grudziądz)