MOCNY FINISZ

Po niedzielnym (9 maja) zwycięstwie nad MKS Handball Czersk 35:31 (15:18) nasz zespół powrócił na pozycję wicelidera II ligi.
W aktualnej sytuacji wiadomo, że o wicemistrzostwie grupy zadecyduje bezpośredni mecz z MKS w Brodnicy 15 maja.

Potyczka z Czerskiem okazała się trudna. Rywal był wymagający, prowadził przez większość spotkania. Ma w składzie kilku doświadczonych zawodników, którzy nie imponują kondycją, ale znają wiele sztuczek, na które często nabierają się młodsi rywale. W pierwszej połowie nie mogliśmy sobie poradzić z dobrze dysponowanym liderem Czerska Jakubem Malczewskim. W przerwie szybko przeanalizowaliśmy błędy, skorygowaliśmy taktykę i to przyniosło efekty. Może nie od razu, ale byliśmy cały czas blisko przeciwników. W ostatnich dziesięciu minutach przejęliśmy inicjatywę. Zmęczeni rywale popełniali błędy, a kontry dawały nam łatwe bramki. Błyskawicznie i to z nawiązka odrobiliśmy straty.

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS Handball Czersk 35:31 (15:18)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Fabian Masłowski, Jakub Pikura, Jakub Jurewicz-8, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-6, Maciej Retkiewicz-2, Karol Domagalski-1, Jakub Ostrówka-11, Mateusz Reszczyński-1, Radosław Dzieniszewski-1, Jakub Bądzelewski, Przemysław Mosiewicz, Dominik Lewandowski, Konrad Domian.

Przed nami walka o drugie miejsce. Trzymamy kciuki i liczymy na podtrzymanie dobrej passy.