Minimalna porażka drugoligowców

W sobotę 19 listopada 2022 roku o godz. 10.00 w Hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu podopieczni trenera Mariusza Bednarskiego rozegrali mecz warmińsko-mazurskiej ligi młodzików z UKS Jedynką Morąg. Gospodarze nie dali żadnych szans przyjezdnym i wygrali zdecydowanie 30:7.

UKS Jedynka KODO Morąg – KS Szczypiorniak II Olsztyn 30:7 (18:5)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Wojciech KOWALCZYK – Kacper FILIPOWICZ, Hubert BEŁZA, Oskar BEDNARSKI 2, Jakub KARAŚ, Grzegorz KRUSZEWSKI 4, Szymon ZASĘPA, Jakub KŁOSOWSKI, Adam GRABKOWSKI, Filip KIEŁBOWSKI, Mateusz ŁĄTKOWSKI 1.

Kary: 4 min (Filipowicz, Łątkowski)

Rzuty karne: 1/2 (Bełza 0/1, Bednarski 1/1)

Widzów: 25 osób

Sędziowali: Wojciech DOMALEWSKI i Piotr SOLPA (Olsztyn)

Również o godz. 10.00, ale na Hali Sportowej V liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz warmińsko-mazurskiej ligi chłopców grupy młodszej z zespołem MKS MOSiR Kętrzyn. Po dość wyrównanej pierwszej połowie drugą zdecydowanie wygrali goście i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 15:33.

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS MOSiR Kętrzyn 15:33 (10:15)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Hugo ZALEWSKI, Denys DENYSHCHUK, Jan TOCZYŃSKI, Borys ZIENKIEWICZ, Dawid MATUSIAK 1, Wojciech MILEWICZ, Maciej BANCEWICZ 5, Radosław KIELAK 3, Mikołaj ZWIEFKA 1, Bartosz LISIECKI 3, Jan KOŃCZYK 2, Ryszard PIETKIEWICZ, Adam ZIMNICKI.

Kary: 8 min (Denyshchuk, Matusiak, Zienkiewicz x2)

Rzuty karne: 1/2 (Toczyński 0/1, Kończyk 1/1)

Widzów: 40 osób

Sędziowali: Karol DOMAGALSKI i Filip KALINOWSKI (Olsztyn)

Kolejny mecz w ramachwarmińsko-mazurskiej ligi chłopców grupy młodszej o godz. 10.45 rozegrali podopieczni trenera Konstantego Targońskiego z zespołem UKS Jedynką Morąg. Mecz od początku należał do gości, którzy odnieśli wysokie zwycięstwo 9:39.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – UKS Jedynka Morąg 9:39 (3:26)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Antoni ZEMBRZUSKI,Krzysztof ZAWAL 1, Kacper KRUGER, Jan WIŚNIEWSKI 1, Przemysław KASZUBA 1, Jakub BĄK, Mateusz MAZUR 1, Aleksander JAKUBOWSKI, Bartosz SZKAMRUK, Szymon KONOPIŃSKI 1, Wojciech KOWALCZYK 1, Michał RACZYŃSKI 3.

Kary: 2 min (Bąk)

Rzuty karne: 0/0

Następnie o godz. 12.15 naprzeciw siebie stanęły zespoły z Olsztyna. Mecz zdecydowanie wygrali podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego 39:10.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – KS Szczypiorniak Olsztyn 10:39 (4:25)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Antoni ZEMBRZUSKI,Krzysztof ZAWAL 2, Kacper KRUGER 1, Jan WIŚNIEWSKI 2, Przemysław KASZUBA, Jakub BĄK 1, Mateusz MAZUR 1, Aleksander JAKUBOWSKI, Bartosz SZKAMRUK, Szymon KONOPIŃSKI 1, Wojciech KOWALCZYK 2, Michał RACZYŃSKI.

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Hugo ZALEWSKI 1, Denys DENYSHCHUK 2, Jan TOCZYŃSKI 1, Borys ZIENKIEWICZ 1, Dawid MATUSIAK 14, Wojciech MILEWICZ 2, Maciej BANCEWICZ 3, Radosław KIELAK 1, Mikołaj ZWIEFKA 1, Bartosz LISIECKI 10, Jan KOŃCZYK 3, Ryszard PIETKIEWICZ, Adam ZIMNICKI.

Kary: Szczypiorniak II – 2 min (Kruger), Szczypiorniak – 2 min (Milewicz)

Rzuty karne: Szczypiorniak II – 0/2 (Kruger 0/1, Bąk 0/1), Szczypiorniak – 0/1 (Milewicz)

O godz. 18.30 rozpoczął się mecz o mistrzostwo II Ligi grupy pomorskiej w sezonie 2022/2023. Przeciwnikiem drugiego zespołu prowadzonego przez duet trenerski Targoński – Maciejewski byli zawodniczy MTS-u Kwidzyn.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0 po celnych trafieniach Krystiana Strączka i Piotra Fabisiaka. Goście szybko przeszli jednak do kontrofensywy i w 6 minucie spotkania prowadzili 2:4. W 10 minucie Olsztynianom udało się odzyskać prowadzenie, które utrzymywali do 18 minuty. Wtedy to zasłużoną karę wykluczenia 2 minut otrzymał Piotr Fabisiak, co skrzętnie wykorzystali goście odskakując na dwa trafienia. Pomimo ambitnej wali do przerwy gospodarzą nie udało się odrobić strat i do szatni zespoły udawały się przy prowadzeniu gości 16:18.

Po zmianie stron po celnych rzutach Kacpra Topy gospodarze doprowadzili do wyrównania. Niestety już po chwili goście znowu odskoczyli, tym razem na 3 trafienia. Olsztynianie cały czas gonili wynik i dopięli swego. W 52 minucie po celnym trafieniu Jana Kamińskiego z 7 metrów Szczypiorniak wyszedł na prowadzenie. W 58 minucie karę 2 minut otrzymał Adam Leśniak, co po raz kolejny skrzętnie wykorzystali goście. W ostatniej akcji meczu Szczypiorniak miał piłkę na remis, ale rzut Krystiana Strączka okazał się niecelny i goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – MTS Kwidzyn 30:31 (16:18)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Aleksander KANIA, Maciej KOWALCZYK – Jan KAMIŃSKI 6, Hubert KACZMAREK 1, Oliwier PTAK 2, Krystian STRĄCZEK 8, Adam LEŚNIAK, Kacper TOPA 7, Krystian JEZIERSKI, Piotr FABISIAK 6.

Kary: 6 min (Leśniak, Fabisiak x2)

Rzuty karne: 5/5 (Kamiński 5/5)

Widzów: 50 osób

Sędziowali: Mateusz HYCZA i Tomasz ŁAZICKI (Olsztyn)

W niedzielę 20 listopada br. w Hali Sportowej V liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie o godz. 11.00 podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz warmińsko-mazurskiej ligi juniorów młodszych z zespołem MKS Truso Elbląg. Po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 43:33.

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS Truso Elbląg 43:33 (20:17)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Łukasz PUCHALSKI, Aleksander KANIA, Oliwier KIEŁBOWSKI, Maciej KOWALCZYK – Jan Kamiński 3, Hubert KACZMAREK 9, Tobiasz ŁABIENIEC 7, Brajan SZMIDT 12, Wojciech DAMIĘCKI 5, Sebastian GRABOWSKI 4, Dawid PŁOCHACKI, Maciej PRYK, Jakub ZASĘPA 3, Piotr SZCZECHOWSKI, Tomasz ZAWAL.

Kary: 0 min.

Rzuty karne: 1/1 (Kamiński 1/1)

Widzów: 30 osób

Sędziowali: Wojciech DOMALEWSKI i Filip KALINOWSKI (Olsztyn)