KOLEJNY WYCHOWANEK OPUSZCZA NASZ KLUB. JAKUB BRZEZIŃSKI NOWYM ZAWODNIKIEM KPR LEGIONOWO.

Kolejny transfer w szeregach KS Szczypiorniak Olsztyn. Wychowanek naszego klubu, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Kielcach, Jakub Brzeziński od nowego sezonu przeniesie się do ekipy KPR Legionowo. Tam pod okiem pary trenerskiej, Michała Prątnickiego i Marcina Smolarczyka, będzie kontynuował swój zawodniczy rozwój.

Kuba bardzo szybko zdecydował się na rozpoczęcie gry w piłkę ręczną. Już w trzeciej klasie szkoły podstawowej rozpoczął uczęszczanie na tzw. SKS-y, potem grał w UKS Olsztyniak Olsztyn, a do Szczypiorniaka trafił w trzeciej klasie gimnazjum.

W Szczypiorniaku zacząłem grać po wakacjach z drugiej na trzecią klasę gimnazjum. Zmusił mnie do tego upadek mojego macierzystego klubu, czyli UKS Olsztyniak Olsztyn. Z początku nie chętnie do tego podchodziłem, ale z czasem zaczęło mi się podobać. Moim pierwszym trenerem był trener Bednarski. Po pół roku grania w juniorze młodszym dołączyłem do drużyny drugoligowej prowadzonej przez trenera Maciejewskiego. – powiedział Jakub.

Klub, trenerzy, zawodnicy, a nawet pozycja na boisku, były nowością dla „Brzezina”.

Od początku mojej przygody z piłka ręczna grałem na środku rozegrania.  Niestety albo i stety po zmianie drużyny, od trzeciej klasy gimnazjum gram na skrzydle. W tym momencie nie wyobrażam sobie gry na innej pozycji. – wyjaśnił Brzeziński.

Rok w szeregach naszej drużyny szybko minął. Jakub, tym razem z własnej woli, postanowił postawić kolejny krok w swojej karierze i udał się na testy do SMS. Oczywiście, przeszedł je pozytywnie i kolejne trzy lata spędził w Kielcach, gdzie pod okiem gwiazd piłki ręcznej, Sławomira Szmala, Radosława Wasiaka, Rafała Bernackiego, Mariusza Jurasika doskonalił swoje umiejętności, stając się rasowym skrzydłowym.

Trzy lata spędzone w kieleckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego to były najlepsze chwile w moim życiu. Nie zamieniłbym tych wspomnień na nic innego. Bywały trudne momenty, ale jako grupa tworzyliśmy zgrana paczkę i się nawzajem wspieraliśmy. Wyniosłem ze szkoły ogromne doświadczenie sportowe, poznałem wielu ludzi, a przede wszystkim zyskałem wspaniałych przyjaciół. – podsumował Kuba.

Rok 2020, przyniesie dla Kuby kolejne zmiany. Nasz skrzydłowy postanowił, że kolejne sezony spędzi w KPR Legionowo i grę w piłkę ręczną połączy z nauką.

Głównym powodem zmiany klubu są studia. Planuje pójść na warszawski AWF i kontynuować przygodę ze sportem. W Olsztynie nie ma zbyt wielu atrakcyjnych kierunków, które odpowiadały by moim kryteriom. Pozostanie w Szczypiorniaku uniemożliwiłoby mi kontynuowanie nauki co jest dla mnie bardzo ważne. A jeśli chciałbym się uczyć i nie znalazłbym klubu najprawdopodobniej zakończyłbym moją krótka karierę z piłka ręczną. W Legionowie przytrafiła się okazja do połączenia tych dwóch rzeczy, więc postanowiłem pójść w tym kierunku i rozwijać się zarówno sportowo jak i naukowo. A co będzie dalej to się okaże. – powiedział „Brzezin”.

Jakubowi życzymy powodzenia w nowym klubie, wielu zdobytych bramek i sukcesów na studiach!

Karolina Zielonka