Kolejne zwycięstwo drugoligowców!

  W niedzielę 14 listopada 2021 roku o godz. 15.00 na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 zawodnicy KS „Szczypiorniak” II Olsztyn rozegrali mecz ósmej kolejki o mistrzostwo II ligi mężczyzn grupy pomorskiej w sezonie 2021/2022. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Maciejewskiego tym razem był zespół MKS II Grudziądz

Pierwsza połowa zaczęła się od celnego trafienia skrzydłowego Karola Domagalskiego, jednak w 3 minucie spotkania to goście wyszli na jednobramkowe prowadzenie. W 6 minucie goście odskoczyli na dwa trafienia, jednak dzięki dobrej grze w obronie oraz skutecznym obronom Szymona Konarzewskiego już w 10 minucie Szczypiorniak odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 6:5. Do 17 minuty spotkania mecz toczył się bramka za bramkę i wtedy podopieczni trenera Maciejewskiego popełnili kilka niewymuszonych błędów w ataku co skrzętnie wykorzystał zespół z Grudziądza, rzucając 4 bramki z rzędu. Trener Maciejewski postanowił coś zmienić i do bramki Szczypiorniaka wszedł Fabian Masłowski. Kilka skutecznych obron w tym w sytuacjach sam na sam z przeciwnikiem oraz udane akcje jeden na jeden w wykonaniu Krystiana Strączka spowodowało, że do przerwy udało odrobić się część strat, a do szatni zespoły schodziły przy wyniku 14:15 dla przyjezdnych.

Po przerwie Szczypiorniak zdecydowanie poprawił grę w obronie, w bramce dwoił się i troił Fabian Masłowski, bardzo dobrze w obronie grał Dominik Ziejewski, brakowało jednie skuteczności w ataku. Na szczęście ta przyszła w najlepszym momencie i w ostatniej minucie meczu Szczypiorniak przełamał rywali z Grudziądza i wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Po udanej interwencji Masłowskiego w bramce wydawało się, że 3 punkty zostaną w Olsztynie. Do końca zostało 35 sekund, piłka dla Szczypiorniaka i niestety błąd w ataku spowodował, że rywale ruszyli z kontrą. Na 5 sekund przed końcem Jakub Góralski sfaulował przeciwnika, a że sędziowie uznali, że była to sytuacja pewna do zdobycia bramki, to zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, a goście otrzymali rzut karny, którego zamienili na bramkę. O końcowym wyniku po raz kolejny decydowały rzuty karne. Najpierw do piłki podszedł doświadczony Przemysław Mosiewicz, niestety jego bardzo mocny rzut trafił w głowę bramkarza, za co zawodnik Szczypiorniaka otrzymał kolejną czerwoną kartkę w meczu. Na szczęście Szymon Konarzewski obronił dwa rzuty karne, a Olsztynianie byli skuteczni już do końca. Decydującego karnego pewnym rzutem na bramkę zamienił Jakub Jurewicz i 2 punkty zostały w Olsztynie. 

Po raz kolejny zespół prowadzony przez trenera Maciejewskiego udowodnił, że lubi grać horrory. Druga połowa, to bardzo dobra gra w obronie, gorzej szło w ataku, jednak co najważniejsze w serii rzutów karnych zawodnicy potrafią zachować zimną krew i to w kolejnym spotkaniu.

Podziękowania dla licznie przybyłych kibiców, którzy swoimi okrzykami i oklaskami zagrzewali zawodników do walki.

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „Mecz z Grudziądzem – sąsiadem w tabeli, był dla Nas bardzo ważny, był to tzw. mecz za 6 punktów. Zawodnicy przeciwnej drużyny starali się nam napsuć krwi i im się to udawało, dzięki Naszej słabej dyspozycji w ataku pozycyjnym. Raziliśmy dużą nieskutecznością rzutową, co ułatwiło grę przeciwnikowi do ostatniej sekundy meczu. Gratuluję i dziękuję zespołowi za walkę do samego końca.”

Rozgrywający Krystian Strączek: „Mecz bardzo wyrównany. Zrobiliśmy parę błędów w ataku i w obronie, ale za każdym razem walczyliśmy dzielnie o każdą piłkę i każdy punkt. Myślę, że po przećwiczeniu akcji na treningach, każdy następny mecz będzie tylko lepszy.”   

Bramkarz Fabian Masłowski: „Mecz był do wygrania w regulaminowym czasie. Gra w obronie układała się po Naszej myśli, ale w ataku mamy pewne braki, które zaważyły na końcowym wyniku i zwycięstwie dopiero po rzutach karnych. Cieszą Nas zdobyte dwa punkty i patrzymy ambitnie w przyszłość. Następny Nasz rywal to BSMS Bartoszyce i na pewno powalczymy o jak najkorzystniejszy wynik.”

KS Szczypiorniak II Olsztyn – MKS II Grudziądz 4:2 K 22:22 (14:15)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Szymon KONARZEWSKI, Fabian MASŁOWSKI 1 – Jakub JUREWICZ 2, Eryk KULAS, Dominik ZIEJEWSKI 3, Karol DOMAGALSKI 3, Jakub GÓRALSKI, Hubert KACZMAREK, Przemysław MOSIEWICZ 4, Oliwier PTAK, Krystian STRĄCZEK 6, Adam LEŚNIAK, Maciej WARMIŃSKI 1, Łukasz SYPNIEWSKI 2. 

Kary: 8 min. (Strączek, Sypniewski, Góralski, Mosiewicz)
Czerwona kartka: Góralski i Mosiewicz 

Rzuty karne: 1/2 (Warmiński 0/1, Mosiewicz 1/1)

Widzów: 150 osób

Sędziowali: Adam DEJNA i Kamil RASZEWSKI (Tczew)