I Memoriał im. Jerzego Rudzińskiego

W sobotę 15 stycznia 2022 roku na hali sportowej V liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie przy ul. Krasickiego 2 odbył się I Memoriał im. Jerzego Rudzińskiego zmarłego
w 2020 roku. Ś.P. Jerzy Rudziński był wieloletnim kierownikiem zespołu piłkarzy ręcznych OKPR Warmii Energi Olsztyn, ale co ważniejsze był przyjacielem olsztyńskiego sportu. W każdy weekend śledził poczynania zespołów występujących w różnych rozgrywkach sportowych od piłki ręcznej, przez piłkę nożną do koszykówki. Był obecny jako kibic nie tylko na meczach seniorów, ale również podczas rozgrywek młodzieżowych zarówno męskich jak i żeńskich. Zarząd KS „Szczypiorniak” Olsztyn postanowił uczcić pamięć o Jerzym Rudzińskim organizując memoriał Jego imienia.

W jednodniowym turnieju oprócz zespołu gospodarzy udział wzięły drużyny GKS Autoinvest Żukowo występujący na co dzień w I lidze centralnej oraz AZS UW Handball Warszawa z I ligi grupy C.

Przed pierwszym meczem kierownik KS „Szczypiorniak” Olsztyn Sebastian Witczak przywitał przybyłych gości na czele z Panią Haliną Konecką (siostrą Jerzego Rudzińskiego) i jej rodziną.

W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły KS „Szczypiorniak” Olsztyn oraz AZS UW Handball Warszawa. Mecz był bardzo wyrównany od samego początku, jednak w pierwszej połowie to podopieczni trenera Konstantego Targońskiego wypracowali kilkubramkową przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 15:10. Po zmianie stron goście rzucili się do odrabiania strat, jednak Olsztynianie utrzymywali prowadzenie aż do 55 minuty. Końcówka należała jednak do gości, którzy wykorzystali błędy popełnione przez Olsztynian i ostatecznie wygrali 27:30.

W drugim meczu zmierzyły się ze sobą drużyny przyjezdnych. Mecz od samego początku toczył się bramka za bramkę. Raz jedna raz druga drużyna odskakiwała na 2-3 trafienia, by na przerwę schodząc przy wyniku 15:15. Po zmianie stron mecz dalej toczył się bramka za bramkę, a o końcowym  sukcesie drużyny z Warszawy zadecydowały ostatnie dwie minuty spotkania.

W ostatnim meczu zmierzyły się zespoły KS „Szczypiorniak” Olsztyn oraz GKS Autoinvest Żukowo. Pierwsza połowa była dość wyrównana. W 15 minucie spotkania goście z Żukowa wypracowali kilkubramkową przewagę, którą udało im się utrzymać do końca pierwszej połowy. Do przerwy było 20:15 dla gości. Po zmianie stron GKS kontrolował przebieg spotkania stale powiększając przewagę. Ostatecznie goście wygrali 40:28 i zajęli drugie miejsce w turnieju.

Na koniec drużyny otrzymały okolicznościowe puchary.

W turnieju trener Konstanty Targoński skorzystał zarówno z zawodników ligowych jak i juniorów przygotowujących się do 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów, które w dniach 21-23 stycznia odbędą się w Olsztynie. Gra z wymagającymi przeciwnikami na pewno przyniesie korzyści.

Dziękujemy bardzo Pani Halinie Koneckiej oraz jej rodzinie za zaszczycenie Nas swoją obecnością podczas Memoriału oraz Piekarni Dąbkowski Olsztyn za przygotowanie poczęstunku dla uczestników.

KS Szczypiorniak Olsztyn – AZS UW Handball Warszawa 27:30 (15:10)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Fabian MASŁOWSKI – Jakub JUREWICZ 2, Dominik ZIEJEWSKI 1, Dominik LEWANDOWSKI 1, Karol DOMAGALSKI 1, Jakub BĄDZELEWSKI, Przemysław MOSIEWICZ 3, Oliwier PTAK, Wojciech GOLKS 11, Tomasz ZABOROWSKI 1, Maciej WARMIŃSKI, Jakub OSTRÓWKA 2, Piotr DZIDO 2, Radosław DZIENISZEWSKI 2, Piotr FABISIAK, Łukasz SYPNIEWSKI 1.

Kary: 4min. (Jurewicz, Ostrówka)

Rzuty karne: 2/5 (Dzieniszewski 0/1, Golks 2/3, Lewandowski 0/1)

AZS UW Handball Warszawa – GKS Autoinvest Żukowo 34:32 (15:15)

GKS Autoinvest Żukowo – KS Szczypiorniak Olsztyn 40:28 (20:15)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Fabian MASŁOWSKI – Jakub JUREWICZ 2, Dominik ZIEJEWSKI, Dominik LEWANDOWSKI 3, Karol DOMAGALSKI 2, Jakub BĄDZELEWSKI 1, Jakub GÓRALSKI,  Przemysław MOSIEWICZ 2, Oliwier PTAK 1, Krystian STRĄCZEK 1, Wojciech GOLKS 5, Jakub OSTRÓWKA 3, Piotr DZIDO 5, Piotr FABISIAK 3, Łukasz SYPNIEWSKI.

Kary: 8min. (Golks x2, Domagalski i Góralski dyskwalifikacja)