Domowe porażki ligowców

W sobotę 23 kwietnia 2022 roku na hali sportowej V LO przy ul. Krasickiego 2 w Olsztynie swoje ostatnie domowe mecze sezonu 2021/2022 rozegrali zarówno drugoligowcy jak i pierwszoligowcy. O godz. 15.00 podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali derbowy mecz z BSMS Bartoszyce

Mecz rozpoczął się tragicznie dla Olsztynian gdyż już na samym początku przegrywali 0:7 i 1:9. Od 15 minuty spotkanie się nieco wyrównało, w bramce Szczypiorniaka II dwoił się i troił Szymon Konarzewski, lecz do przerwy goście prowadzili 10:17. Po zmianie stron powili inicjatywę przejmowali gospodarze i w 55 minucie do gości tracili już tylko cztery bramki. Niestety kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku karę wykluczenia otrzymał Damian Materna, co skrzętnie wykorzystał zespół z Bartoszyc i ostatecznie zwyciężył 26:32.

23.04.22r. godz. 15.00 KS Szczypiorniak II Olsztyn – BSMS Bartoszyce 26:32 (10:17)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Szymon KONARZEWSKI 1, Maciej KOWALCZYK – Jan KAMIŃSKI, Damian MATERNA, Marcin BAJKO, Jakub GÓRALSKI 7, Oliwier PTAK 5, Krystian STRĄCZEK 3, Adam LEŚNIAK 1, Kacper TOPA 4, Brajan SZMIDT 3, Krystian JEZIERSKI, Jakub ZAĘPA, Mikołaj KOCHAŃSKI 2.

Kary: 6 min. (Materna, Leśniak x2)

Rzuty karne: 4/4 (Ptak 3/3, Strączek 1/1)

Widzów: 75 osób

Sędziowali: Michał CZEREMCHA i Karol KOSIŃSKI (Białystok)

O godz. 17.30 na parkiecie V LO zameldowały się zespoły KS „Szczypiorniak” Olsztyn i USAR Kwidzyn rywalizujące w rozgrywkach I ligi grupy A. Pomimo okrojonego składu podopieczni trenera Konstantego Targońskiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w konfrontacji z wiceliderem tabeli.

Od początku spotkania mecz toczył się bramka za bramkę, przełomowa okazała się 7 minuta kiedy to Jakub Pikura obronił rzut karny wykonywany przez Łukasza Cieślaka, a po chwili Jakub Bądzelewski zdobył bramkę dającą prowadzenie gospodarzom 5:4. Od tego momentu Olsztynianie jakby nabrali wiatru w żagle i utrzymywali prowadzenie, aż do 25 minuty spotkania. W 27 minucie  karę wykluczenia otrzymał Piotr Dzido, a goście wykorzystali grę w przewadze i na przerwę udawali się przy prowadzeniu 14:16

Po zmianie stron zawodnicy Szczypiorniaka do 55 minuty grali bramka za bramkę, niestety w końcówce spotkania karę wykluczenia otrzymał Dominik Ziejewski i goście odskoczyli na 5 trafień. Pomimo szaleńczych ataków Olsztynianom udało się dojść rywala na 2 bramki, ale na więcej zabrakło czasu, co więcej tuż przed końcem meczu goście dorzucili jeszcze bramkę i ostatecznie wygrali 29:32.

Po meczu powiedzieli:

Trener Konstanty Targoński: „Cieszę się, że pokazaliśmy w ostatnim meczu w Olsztynie charakter i wolę walki. Zabrakło trochę szczęścia i determinacji, co w końcówce wpłynęło na wynik.”

Skrzydłowy Karol Domagalski: „W dzisiejszym meczu pokazaliśmy, że umiemy zagrać na wysokim poziomie i zmierzyć się jak równy z równym z drużyną z Kwidzyna. Cały mecz był wyrównany, lecz pod koniec popełniliśmy błędy, które zaważyły na wyniku końcowym. Każdy z drużyny dorzucił jakąś cegiełkę w tym spotkaniu. Mamy nadzieję, że pokazaliśmy się z dobrej strony mimo porażki. Wyciągniemy wnioski i w następnym meczu zagramy lepiej.”

Rozgrywający Dominik Lewandowski: „Mecz był bardzo zacięty, niestety błędy i nerwowa końcówka zadecydowała, że ten mecz niestety przegraliśmy. Mam nadzieje, że z takie zaangażowanie, jakie pokazaliśmy w sobotę będzie nam towarzyszyło i w ostatnim meczu, aby wygrać i przywieźć 3 punkty do Olsztyna.”

24.04.22r. godz. 17:30 KS Szczypiorniak Olsztyn – USAR Kwidzyn 29:32 (14:16)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN: Jakub PIKURA, Fabian MASŁOWSKI – Dominik ZIEJEWSKI, Dominik LEWANDOWSKI 3, Karol DOMAGALSKI 9, Jakub BĄDZELEWSKI 4, Przemysław MOSIEWICZ 7, Jakub OSTRÓWKA 2, Piotr DZIDO 3, Łukasz SYPNIEWSKI 1.

Kary: 12 min. (Bądzelewski, Mosiewicz, Ostrówka, Dzido, Ziejewski x2)

Rzuty karne: 2/3 (Mosiewicz 2/3)

Widzów: 120 osób

Delegat ZPRP: Zbigniew CZAPLA (Olsztyn)