Derbowy weekend Szczypiorniaka

W sobotę 1 października 2022 roku o godz. 18 w Hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego rozegrali mecz derbowy z UKS Jedynką KODO Morąg w ramach rozgrywek o Mistrzostwo II ligi grupy 2 w sezonie 2022/2023.

Pierwsze 15 minut to mecz bramka za bramkę. Na celne rzuty gospodarzy celnie odpowiadali Sebastian Grabowski i Wojciech Damięcki. W 20 minucie gospodarze odskoczyli na czterobramkową przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej połowy. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 17:13 dla Morąga. Po zmianie  stron gospodarze przystąpili do agresywniejszej gry w obronie, co poskutkowało błędami w ataku Olsztynian i systematycznym powiększaniu przewagi. Szczypiorniak do samego końca nie odpuszczał, ale młody zespół na tle doświadczonej drużyny z Morąga nie za wiele mógł już zdziałać i ostatecznie przegrał 37:23.

UKS Jedynka KODO Morąg – KS Szczypiorniak II Olsztyn 37:23 (17:13)

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Aleksander KANIA, Maciej KOWALCZYK, Oliwier KIEŁBOWSKI – Jan KAMIŃSKI 4, Hubert KACZMAREK 3, Nikodem ZAPOLSKI, Tobiasz ŁABIENIEC 3, Brajan SZMIDT 4, Wojciech DAMIĘCKI 2, Sebastian GRABOWSKI 4, Dawid PŁOCHACKI, Jakub ZASĘPA 3, Piotr SZCZECHOWSKI.

Kary: 4 min (Grabowski, Zasępa)

Rzuty karne: 3/4 (Zasępa 2/3, Kaczmarek 1/1)

Widzów: 295 osób

Sędziowali: Mateusz HYCZA i Tomasz ŁAZICKI (Olsztyn)

Po meczu powiedzieli:

Trener Krzysztof Maciejewski: „W pierwszej połowie mecz z Morągiem był wyrównany. Nasza młodzież postawiła mocne warunki w obronie i skutecznie graliśmy w ataku. W drugiej połowie zespół gospodarzy poprawił grę w obronie, a my zanotowaliśmy więcej błędów, co zawodnicy przeciwnej drużyny wykorzystali i odskoczyli na dziesięciobramkową przewagę. Próbowaliśmy jeszcze odrobić straty w tym spotkaniu, lecz zabrakło nam trochę dokładności.  Chciałbym pogratulować naszym młodym zawodnikom, którzy nie przestraszyli się bardziej doświadczonego rywala i podziękować im za walkę do samego końca.”

W niedzielę 2 października br. w Hali Sportowej V liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie o godz. 9.00 doszło do spotkania pomiędzy pierwszym i drugim zespołem KS Szczypiorniaka Olsztyn w wojewódzkiej lidze młodzika. Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego bez większego problemu pokonali drugi zespół prowadzony przez trenera Mariusza Bednarskiego.  

KS Szczypiorniak I Olsztyn – KS Szczypiorniak II Olsztyn 46:5 (21:3)

KS SZCZYPIORNIAK I OLSZTYN: Tomasz PIETKIEWICZ, Patryk GRZYBOWSKI – Kacper ŁACHACZ 10, Oliwier SOBOTA 2, Jakub BARTCZAK 13, Artur WIŚNIEWSKI 4, Paweł KENIGSMAN 2, Wiktor KARPISZEN 8, Wojciech SKALSKI 4, Michał WÓJCIK 3, Jakub ŻELAZNOWSKI.

KS SZCZYPIORNIAK II OLSZTYN: Wojciech KOWALCZYK – Hubert BEŁZA, Jakub KARAŚ, Grzegorz KRUSZEWSKI 2, Szymon ZASĘPA, Adam GRABKOWSKI, Filip KIEŁBOWSKI 1, Mateusz ŁATKOWSKI 2.

Następnie o godzinie 15.00 w Hali Widowiskowo Sportowej w Iławie przy ul. Niepodległości 11b doszło do derbowego spotkania na poziomie I ligi pomiędzy Szynaka Meble Jeziorakiem Iława a KS Szczypiorniak Olsztyn. Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego przystąpili do spotkania w pełni zmobilizowani po zeszło tygodniowej porażce. Początek spotkania to mecz bramka za bramkę. W 21 minucie Olsztynianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednak proste straty w ataku doprowadziły do kontr gospodarzy, którym udało się wyjść na prowadzenie 14:11.

Po zmianie stron dzięki dwóm celnym rzutom Klaudiusza Leszczyńskiego Szczypiorniak doszedł rywali na dwie bramki i kiedy wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku przyszły dwuminutowe wykluczenia, które doprowadziły do wywalczenia sześciobramkowej przewagi przez Iławian. Szczypiorniak starał się szybko odrobić straty, jednak pośpiech sprawił, że gospodarze tylko powiększali przewagę, ostatecznie zwyciężając 32:21.

Szynaka Meble Jeziorak Iława – KS Szczypiorniak Olsztyn 32:21 (14:11)

KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN:  Jakub PIKURA, Szymon KONARZEWSKI – Jakub JUREWICZ 3, Dominik ZIEJEWSKI, Dominik LEWANDOWSKI 2, Karol DOMAGALSKI 4, Jakub BĄDZELEWSKI, Jakub GÓRALSKI 1, Przemysław MOSIEWICZ 3, Oliwier PTAK, Krystian STRĄCZEK, Klaudiusz LESZCZYŃSKI 4, Kacper TOPA 2, Piotr FABISIAK 1, Łukasz SYPNIEWSKI 1.

Kary: 10 min. (Sypniewski, Strączek, Bądzelewski x3)

Rzuty karne: 2/3 (Domagalski 1/1, Góralski 1/1, Fabisiak 0/1)

Widzów: 250 osób

Sędziowali: Dominik KORDA (Nowy Barkoczyn) i Marek STRZELCZYK (Gdańsk).

Powiedzieli po meczu:

Trener Konstanty Targoński:Ambitna postawa zawodników spowodowała, że wynik w pierwszej połowie oscylował wokół remisu. W drugiej części spotkania błędy własne wpłynęły na różnicę bramkową na korzyść Jezioraka. Na pochwałą zasługują skrzydłowi, którzy w sumie zdobyli ponad 50% bramek całego zespołu.” 

no images were found