Bardzo dobre otwarcie!

Dobrze rozpoczęli sezon II-ligowy Nasi piłkarze ręczni. W sobotę (3 października) pokonali na wyjeździe
UKS Jedynka KODO Morąg 28:25 (12:12).

To cenne zwycięstwo, bowiem beniaminek miał duże aspiracje, a wiadomo, że w pierwszych kolejkach takie zespoły są bardzo groźne. Na szczęście byliśmy na to przygotowani i zwłaszcza w drugiej części przejęliśmy inicjatywę. A w końcówce kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń.

Szczypiorniak: Jakub Pikura, Szymon Konarzewski oraz Jakub Jurewicz-3, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-5, Meciej Retkiewicz-1, Jakub Bądzelewski, Kacper Walczak, Przemysław Mosiewicz-3, Dominik Lewandowski, Konrad Domian, Jakub Ostrówka-2, Mateusz Reszczyński, Radosław Dzieniszewski-9 i Piotr Fabisiak.

Mecz był niezwykle emocjonujący. Gospodarze zgodnie z zapowiedzią zagrali z duża determinacją, Jednak byliśmy na to przygotowani. Na całym dystansie trwała ostra walka, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a przewaga którejś ze stron wynosiła najwyżej dwie bramki. I tak było prawie do samego końca. W 58 minucie tablica pokazywała wynik 24:24. Nasi zawodnicy grali konsekwentnie, trzymali dyscyplinę i czekali na swoją szansę. I doczekali się. Kluczowym okazało się wykluczenie na 2 minuty jednego z rywali. Morążanie spiesząc się popełniali błędy, a my bezlitośnie to wykorzystaliśmy.
W ciągu niespełna 2 minut zdobyliśmy cztery bramki przy jednej przeciwników. Ciężko wywalczone, ale zasłużone zwycięstwo okazało się faktem.

Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrano Bartosza Idzikowskiego (UKS Jedynka KODO Morąg) i Radosława Dzieniszewskiego (Szczypiorniak), który okazał się najskuteczniejszym graczem meczu (9 bramek).

Przed rozpoczęciem spotkania brązową odznaką ZPRP wyróżniony został Pan Jacek Idzikowski, który w ostatnich latach  udzielał się społecznie w Zarządzie Szczypiorniaka.