AWANSEM Z AZS UKW BYDGOSZCZ.

W środę (24 lutego) o godz. 17 w sali LO V (ul. Krasickiego) w Olsztynie Szczypiorniak rozegra mecz 13 kolejki II ligi piłkarzy ręcznych z AZS UKW Bydgoszcz. Nastał  intensywny okres gier, bowiem nasi juniorzy rywalizują równolegle w Mistrzostwach Polski, a ponieważ wiedzie im się doskonale trzeba walczyć o mistrzowskie punkty w środku tygodnia. Po świetnym występie w Gdańsku (pierwsze miejsce w turnieju 1/8 finału MP) trzeba się sprężyć by umocnić się w czołówce II ligi.

AZS UKW Bydgoszcz zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów i nie ma szans by dołączyć do elitarnej piątki. Akademicy odnieśli cztery zwycięstwa, w tym trzy na wyjeździe. Preferują wybitnie ofensywną grę, nie zważając na obronę. Najlepszym snajperem jest Szymon Makowiecki – zdobywca 68 bramek w dziewięciu meczach. Stracili najwięcej bramek w II lidze – 434, przeciętnie 36 na mecz. Ostatnie spotkanie w Bydgoszczy  z UKS Jedynka Kodo Morąg nie odbiegało pod tym względem od normy. AZS wygrał 34:33 w szczęśliwych okolicznościach, można nawet zaryzykować stwierdzenie, ale to morążanie przegrali na własne życzenie.

W pierwszej rundzie Szczypiorniak wygrał na wyjeździe z AZS UKW Bydgoszcz 34:29, ale do przerwy prowadzili gospodarze 18:16. To powinno dać wiele do myślenia. W przerwie olsztynianie skorygowali taktykę, wzmocnili koncentrację i efekty przyszły błyskawicznie. Teraz akademicy nie powinni nas niczym szczególnym zaskoczyć.

Wprawdzie w naszym składzie zabraknie bardzo dobrze spisujących się na turnieju w Gdańsku uczniów SMS: Jakuba Ałaja, Igora Graczyka i Michała Safiejko, a do składu wskoczą seniorzy, którzy powinni trochę okiełznać temperament młodzieży. Chodzi o to by zdobyć komplet punktów i przy tym nie nabawić się jakiś przypadkowych kontuzji.